Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Manipulancja. Strona: 1

Artykuł: Manipulancja

Manipulancja Wysłany: 2011-03-10 19:19 Zmieniony: 2011-03-10 19:27

W myśl tego zabawnego powiedzenia, by nie rozmawiać z głupcem, gdyż mógłby on sprowadzić do swojego poziomu, a następnie wykończyć doświadczeniem, staram się nie komentować Twoich wpisów, by nie wdawać się później, w żadne z Tobą dyskusje. Tym razem jednak, nie mogłem sobie darować.

Wyobraź sobie, że taki osiedlowy Paolo czy inny Giuseppe - "miszcz" włoskiej kuchni, siedzi cały czas w tym swoim nieklimatyzowanym, niewietrzonym przybytku zwanym potocznie "pizzerią", kręci sobie ciasto i smaży iście włoskie frytki na starym oleju, powodując tym samym, że w całym lokalu niesamowicie śmierdzi. Następnie wyobraź sobie, że smrodem tym przesiąka całe jego ubranie i wszystko co w lokalu tym się znajduje. Wystarczy, że zrobi sobie taki później przebieżkę po schodach, by zostawić kilka ulotek, a już śmierdzi na całej klatce.

Osiedle, na którym mieszkam, również ma taki przybytek sztuki kulinarnej, słabo wietrzony, z piecem niczym nie oddzielonym od tej części lokalu, w której przebywają goście.
Kilka razy zdarzyło mi się tam stołować i, uwierz mi, wszystkie te wspaniałe "włoskie zapachy" zawsze zabierałem do domu, a rzeczy nie nadawały się do niczego innego, jak tylko do natychmiastowego prania. Smród nie do wytrzymania. Ot, cała manipulacja.

W kwestii pączków wyobraź sobie, że kilka sąsiadek postanowiło upiec je samemu. Ach, cóż to musiał być za zapach. Nie ma to, jak domowe wypieki, ale najpierw użytkowniczko "sphinxia" trzeba umieć je robić.

Patrząc na Twoje wpisy, to wcale nie dziwi mnie fakt, że "nie prześladował Cię zapach kwiatów i czekoladek"...

Czasami mam wrażenie, że Twoje wpisy to prowokacja, ale nie, nie mogłabyś być aż tak bystra. :)


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


Wysłany: 2011-03-10 22:14 Zmieniony: 2011-03-10 22:28

Możliwe, że mam bardzo wypaczone poczucie humoru, ale gdzie tu żartobliwa forma? :P



Wysłany: 2011-03-11 04:50 Zmieniony: 2011-03-11 04:52

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Sphinxia, kobito, paranoje jakies masz mówię Ci

mi nie przeszkadza przyjemny zapach ciasta, tudzież pączków. gorzej jak w niektorych blokach (na szczescie nie w moim) jebie za przeproszeniem zulami. to chyba gorszy problem.

wiec narzekanie na takie pierdoly i wtykanie w to manipulacje jest jawnie tylko Twoim wlasnym odczuciem

no bo jesli np. na klatce "pachnie" farba do malowania (np w nowym bloku bo ludzie sie urzadzaja i dopiero co malowali klatke) to sklania do remontow i innych czynnosci budowlanych? porownanie bez sensu tak jak i teza.

pamietam w przedszkolu za moich czasow pachnialo pastą do podlogi. powinnam dawno zostac narkomanką.

forma zartobliwa czy nie - sedno sprawy chyba pozostaje?

edit 2: co to jest w ogole "manipulancja"? literowka, chochlik czy nowomoda?


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2011-03-11 13:39 Zmieniony: 2011-03-11 13:42

[quote:1f2fceb298="sphinxia"]Za te słowa nie obrażę się, bo mało o mnie nie wiesz, Benjaminie.[/quote:1f2fceb298]
Czy aby na pewno, właśnie tak, chciałaś to napisać?

I nie, nie dostrzegłem żartobliwej formy.

Jeszcze w temacie bloga.
[quote:1f2fceb298]A człowiek z reguły jest zawsze tak zaaprobowany swoimi sprawami, że nawet może tego nie zauważyć, nie zwrócić uwagi.[/quote:1f2fceb298]
Nie wydaje mi się również, by wyraz "zaaprobowany" był, w kontekście przytoczonego fragmentu, wyrazem odpowiednim.


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


Wysłany: 2011-03-16 16:24

U mnie w laboratorium śmierdzi sikami myszek. Jestem pewna, że to nie przypadek!



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło