Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Michael Rymer - Królowa Potępionych. Strona: 1

Artykuł: Michael Rymer - Królowa Potępionych

Michael Rymer - Królowa Potępionych Wysłany: 2011-03-07 00:04

Ciekawy film,polecam!


"Omnia homini, dum vivit, speranda sunt"


Wysłany: 2011-03-07 00:12

Raczej słabiutki, no ale co kto lubi :)

[img:ba4095e132]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:ba4095e132]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2011-03-07 07:54

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

Ja zasiadam na razie do książki.


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Wysłany: 2011-03-07 13:35

Dla widza, który nie zna książki film wydaje się chaotyczny. Czasami trudno się połapać o co chodzi. Wszystko przez to,że w tak krótkim czasie nie da się przedstawić 2 (dokładnie jednej i pół)kilkusetstronicowych książek by wszystko było przejrzyste. Otrzymujemy tylko fragmenty tej długiej historii.
Natomiast dla osoby takiej jak ja, znającej treść książek "Wampir Lestat" i "Królowa Potępionych" film jest nie do zaakceptowania, ponieważ fabuła filmu znacznie odbiega od książki i nie spełnia wygórowanych oczekiwań fana powieści A.Rice.


"Na litość boską, królowo. Czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus"


Wysłany: 2011-03-27 00:24

[quote:e9a19de2aa="numendil"]Dla widza, który nie zna książki film wydaje się chaotyczny. Czasami trudno się połapać o co chodzi. Wszystko przez to,że w tak krótkim czasie nie da się przedstawić 2 (dokładnie jednej i pół)kilkusetstronicowych książek by wszystko było przejrzyste. Otrzymujemy tylko fragmenty tej długiej historii.
Natomiast dla osoby takiej jak ja, znającej treść książek "Wampir Lestat" i "Królowa Potępionych" film jest nie do zaakceptowania, ponieważ fabuła filmu znacznie odbiega od książki i nie spełnia wygórowanych oczekiwań fana powieści A.Rice.
[/quote:e9a19de2aa]

Film bardzo mi się podobał. Muza jeszcze bardziej:).Do "Slept so long" Zrobiłam nawet pokaz tańca Triball&Gothic Fusion (zdjęcia są w mojej galerii gdyby ktoś chciał pooglądać)

Oczywiście jak wszyscy zapewne oglądałam "Wywiad z Wampirem", chwilę potem wpadła mi w ręce książka "Wampir Lestat" którą pochłonęłam dosłownie w oka mgnieniu. Teraz zamierzam przeczytać "Królową Potępionych" i zobaczyć jakie są różnice między książką a adaptacją filmową. Na pewno będą znaczne jak to zawsze bywa. Jestem wo tyle dobrej sytuacji ze najpierw widziałam film. Bo z doświadczenia wiem ze gdyby było odwrotnie tez by mnie rozczarował tak jak i Ciebie.


Ocean czasu – chcemy czy nie – zawsze zwraca nam to, co w nim kiedyś pogrzebaliśmy.


Wysłany: 2011-03-27 03:53 Zmieniony: 2011-04-03 22:32

[quote:874b4ab663="numendil"]Natomiast dla osoby takiej jak ja, znającej treść książek "Wampir Lestat" i "Królowa Potępionych" film jest nie do zaakceptowania, ponieważ fabuła filmu znacznie odbiega od książki i nie spełnia wygórowanych oczekiwań fana powieści A.Rice.
[/quote:874b4ab663]

[quote:874b4ab663="Quail"]Teraz zamierzam przeczytać "Królową Potępionych" i zobaczyć jakie są różnice między książką a adaptacją filmową. Na pewno będą znaczne jak to zawsze bywa. Jestem wo tyle dobrej sytuacji ze najpierw widziałam film. Bo z doświadczenia wiem ze gdyby było odwrotnie tez by mnie rozczarował tak jak i Ciebie.[/quote:874b4ab663]

Różnice między filmem a książką są ogromne, ale nie ma się co dziwić, skoro reżyser nie uzyskał zgody na ekranizację. Dlatego film jest jedynie "na motywach powieści".

Hmmm... Zastanówmy się. Może cudowne nawrócenie Anne Rice?


"[...]prawdziwa droga do serca mężczyzny to sześć cali stali pomiędzy jego żebrami. Czasami cztery cale wykonają zadanie, ale żeby mieć całkowitą pewność, wolę mieć sześć. Zabawne, jak falliczne przedmioty są tym bardziej użyteczne, im są większe."


Wysłany: 2011-03-28 23:09

Nie interesowałam się życiem osobistym tej kobiety, wygląda na to ze muszę naprawić ten błąd:)


Ocean czasu – chcemy czy nie – zawsze zwraca nam to, co w nim kiedyś pogrzebaliśmy.


Wysłany: 2011-03-29 22:27 Zmieniony: 2011-03-29 22:27

"Wywiad z wampirem" jako akt żalu (albo rozgoryczenia?) po śmierci czteroletniej córeczki Anne Rice (białaczka). Rozwinięcie serii, napisanie kilkunastu innych "niegrzecznych" książek, następnie spektakularny powrót na łono Kościoła: Anne Rice nie chce więcej słyszeć o napisanych przez siebie powieściach, co więcej: próbuje wycofać ze sprzedaży kultowe już książki (jak widać, bezskutecznie, no bo niby jak taki proces miałby przebiegać?). To tyle gwoli streszczenia. Mam nadzieję, że nie przeinaczyłam żadnych faktów, bo informacji o pani Rice szukałam dość dawno temu.


"[...]prawdziwa droga do serca mężczyzny to sześć cali stali pomiędzy jego żebrami. Czasami cztery cale wykonają zadanie, ale żeby mieć całkowitą pewność, wolę mieć sześć. Zabawne, jak falliczne przedmioty są tym bardziej użyteczne, im są większe."


Wysłany: 2011-03-31 15:50

Dzięki wielkie za info;P. Nie sądziłam, że taką miała historię....Nie powinna moim zdaniem podchodzić do tego tak kategorycznie. Przecież napisała kilka naprawdę dobrych pozycji. To zmienił się jej światopogląd nie znaczy przecież że od razu musi wycofywać pozycje które powstały gdy co innego miała w głowie. Ja bym podeszła do tego w sposób kolekcjonerski: napisałam, zamknęłam rozdział życia, chowam do lamusa i cześć pieśni.... teraz napiszę coś nowego...:)


Ocean czasu – chcemy czy nie – zawsze zwraca nam to, co w nim kiedyś pogrzebaliśmy.


Gościniec... Wysłany: 2011-04-05 10:48

O ile przeczytałem z lubnością pierwsze trzy tomy kronik potępionych Pani Rice, na które polowałem, nawet zakupiłem oryginalny film ,, Wywiad z Wampirem", to już do adaptacji ,, Królowej (...) " podchodziłem już scepytcznie, film jest bardziej wielką promocją wykonawców muzycznych, Distrubed, Papa Roach czy Marlin Manson niz filmem bazującym na fabule dwóch książek ,,Wampir Lestat" i ,, Królowa potępionych"

Brakuje w filmie bardzo Louisa o którym chętnie czytałem w książce, oraz pomijająć historię matki Lestata, to tego Kim był Nicolas i jego skrzypce.


Dla znających książkę. Kto ma na tyle odwagi by wkroczyć do ,,diabelskiego gościnca" ?
Heh


Najpierw myśl, potem działaj, potem mów... Jednak pozostań spontaniczny. ,, Mówienie tak bardzo przeszkadza w myśleniu. " tata muminka. Heh.


Wysłany: 2011-04-26 14:22

Ciężko mi porównać film z książką, której nie czytałem,więc ja tylko o filmie. Taki sobie przeciętniak. Fabularnie- zmarnowany potencjał. Ot patrzydło. O którym się szybko zapomina. Jedyna fajna scena to rozerwane gardło tego "władcy wampirów" w postaci posągu. :)


"Nie kłóć się z głupkiem, bo cię sciągnie do swojego poziomu i pobije doświadczeniem"


Wysłany: 2011-05-26 18:50

[quote:66229c0456="Mandraghora"]następnie spektakularny powrót na łono Kościoła: Anne Rice nie chce więcej słyszeć o napisanych przez siebie powieściach, co więcej: próbuje wycofać ze sprzedaży kultowe już książki[/quote:66229c0456]

[quote:66229c0456="Quail"]Dzięki wielkie za info;P. Nie sądziłam, że taką miała historię....Nie powinna moim zdaniem podchodzić do tego tak kategorycznie. Przecież napisała kilka naprawdę dobrych pozycji. To zmienił się jej światopogląd nie znaczy przecież że od razu musi wycofywać pozycje które powstały gdy co innego miała w głowie. Ja bym podeszła do tego w sposób kolekcjonerski: napisałam, zamknęłam rozdział życia, chowam do lamusa i cześć pieśni.... teraz napiszę coś nowego...:)[/quote:66229c0456]

Po prostu kobiecie odje*ało na starość. I tyle w tym temacie w pełni wystarczy. :)

[quote:66229c0456="Den_Svarte_Hex"]A co do 'Krolowej Potepionych' - tak zle obsadzonej roli jak Lestat, mozna szukac ze swieca... [/quote:66229c0456]

Czyzby zabrakło Brada Pitt'a? :P

Mnie film się podobał przez pierwsze 15 minut, a reszta tak jak napisał Numendil. :)


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło