Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Seks, zbrodnie i Watykan. Strona: last

Seks, zbrodnie i Watykan Wysłany: 2011-02-28 13:49




Program "Panorama" korporacji BBC z 2006 roku pokazujący jak wyglądało przez lata i wygląda nadal w większości państw na świecie traktowanie przez kościół katolicki przestępstw popełnianych przez swoich funkcjonariuszy.
Totalna bezkarność, ukrywanie kryminalistów w sutannach i brak współpracy z władzami świeckimi. Wszystko to za pełną wiedzą i przyzwoleniem, a nawet według ścisłych nakazów najwyższej hierarchii kościelnej na czele z kardynałem Ratzingerem, obecnym papieżem Benedyktem XVI.
Dokument Watykanu nakazujący ochronę przestępców krzywdzących dzieci nazywa się "Crimen Sollicitationis".
Film został wyprodukowany przez BBC, która również jest właścicielem praw do niego.


"Tam, gdzie zanika granica między dobrem a złem, gdzie prawda miesza się z fałszem, a piękno z brzydotą, tam jest mój świat. Badając go, zagłębiasz się w mroczne tajemnice przyszłości."


Wysłany: 2011-02-28 18:26

Madua (Bicz)
Madua
Posty: 90
Białystok

Jeśli kogoś interesuje ta tematyka to polecam film
"Rodzina Borgiów":)


"You are what you create... ... you create what you are",


Wysłany: 2011-02-28 21:31

Zobaczę, chociaż nie wiem czy dam radę, bo słyszałem, że to nudne jak cholera :P



Wysłany: 2011-03-01 05:04

Aligator, używaj poprawnie opcji "cytuj", bo rozwalasz nam stronę...


"[...]prawdziwa droga do serca mężczyzny to sześć cali stali pomiędzy jego żebrami. Czasami cztery cale wykonają zadanie, ale żeby mieć całkowitą pewność, wolę mieć sześć. Zabawne, jak falliczne przedmioty są tym bardziej użyteczne, im są większe."


Wysłany: 2011-03-01 23:16

Madua (Bicz)
Madua
Posty: 90
Białystok

[quote:8cf4e5cfcf="Rochu"]Zobaczę, chociaż nie wiem czy dam radę, bo słyszałem, że to nudne jak cholera :P[/quote:8cf4e5cfcf]


nie jest takie złe Jeśli kogoś interesuje ta tematyka to da się przebrnąć :) Aczkolwiek film pokazuje prawdziwe oblicze kościoła i to jest jego wielki walor :)


"You are what you create... ... you create what you are",


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło