Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Łza dla Małgorzaty. Strona: 1

Artykuł: Łza dla Małgorzaty

Łza dla Małgorzaty Wysłany: 2006-10-17 12:15

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Heh, Grześ, jakbym była ową laską, to by mnie sumienie gryzło, czytając ten wiersz Bardzo dosadna końcówka i nie pozostawia złudzeń. Podoba mi się, choć nie chciałabym nigdy, żeby ktoś dla mnie taki liryk napisał :twisted:


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2006-10-17 13:10

ból serca ból duszy- krótko zwięźle i na temat- Niezłe



Wysłany: 2006-10-17 14:47

Samurai (Anciliae)
Samurai
Posty: 282
Dąbrowa Górnicza

Tez nie chciałem go pisać. Z podobnych wierszy polecam ostatni list... widze ze mało czytany a moj ulubiony chociaz tez nie chcialem go pisac. :/


"umysł jest jak spadochron, działa tylko wtedy gdy jest otwarty"


Wysłany: 2006-10-17 17:47

Zgadzam się z przedmówcami, wiersz jest naprawdę dobry, z drobnymi uwagami:

"Zegarmistrz końca", to troche zalatuje jak "Zegarmistrz światła purpurowy..." tak jakoś mi się kojarzy, rozumiem, że mogło nie być żadnej zależności, ale mimo wszystko.

Nie podobają mi się też zaistniałe rymy końca-słońca, jakoś tak... nie potrafie uzasadnic, to bardzo subiektywne odczucie.



Wysłany: 2006-10-17 17:58

Samurai (Anciliae)
Samurai
Posty: 282
Dąbrowa Górnicza

Pisząc ten wiersz miałem na uwadze piosenke Woźniaka ale jedyne co łączy ten utwór z moim to to słowo. A ile łez i atramentów przejawiało sie w innych piosenkach??? dla przykładu: "a ja wole moją mame co ma włosy jak atrament" Fasolek
A co do rymu :) nie pisałbym wierszy gdybym stawiał na rymy... jak coś mocno ciśnie "mnie sie na usta" wtedy znajduje swoje miejsce w tekście. Musisz to przeboleć
Prawda jest taka, że nie ma dobrych rymów. Za kazdy moge zostać zbesztany i automatycznie sam za kazdy mogę zbesztać. Ale po co? Nie dzwonię do piosenkarza X i nie mówie mu, że jego utwór zmieniłbym tak a tak... kompozycja została skomponowana i nagrana i albo jest dobra albo nie :)[/img]


"umysł jest jak spadochron, działa tylko wtedy gdy jest otwarty"


Wysłany: 2007-01-06 17:02

Czysty ,Prosty bardzo dosadny wiersz Wiele nim powiedziales chodz tak krotki :) Jeden z moich ulubionych ... ale to juz przeciez wiesz :)



Wysłany: 2007-01-07 23:08

Samurai (Anciliae)
Samurai
Posty: 282
Dąbrowa Górnicza

Dziękuje za takie przyjęcie. To motywuje do pisania :D


"umysł jest jak spadochron, działa tylko wtedy gdy jest otwarty"


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło