Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Ankieta - wasze propozycje do komiksu.. Strona: last

Ankieta - wasze propozycje do komiksu. Wysłany: 2011-01-31 04:13 Zmieniony: 2011-02-01 22:13

lukaszart (Primogen)
lukaszart
Posty: 93
Bydgoszcz - prawie...

Dobra, do rzeczy. Znalazłem w końcu scenarzystę do komiksu i mamy już gotowe pierwsze koncepcje postaci i pracujemy nad ich środowiskiem ale zanim
zaczniemy cokolwiek chcielibyśmy zasięgnąć opinii wśród potencjalnych odbiorców naszych tworów. Na razie w formie jednopanelowych shortów. Przydałabay się też osoba do koloryzacji.


Według naszej wstępnej koncepcji:
- przygody grupy przyjaciół którzy wciąż chodza do liceum, studiują, pracują, chodzą na koncerty i do klubów],
- po pewnym czasie wpadają na pomysł stworzenia amatorskiej grupy muzycznej i marzą o sławie na miarę metallici [chciałbym by byli nieco oldschoolowi],
- przeżywają rozmaite przygody na koncertach, w rodzinie, np.konflikty z młodszym braciszkiem czy plastikową siostrzyczką,
- i reszta zależy od was, wszystkie wasze koncepcje, sugestie i pomysły weźmiemy pod uwagę a następnie calkowicie je oleje....y, yyy, znaczy wykorzystamy...

Drobna próbka postaci:
http://lukaszart.deviantart.com/art/Good-Vs-Evil-177259708

http://lukaszart.deviantart.com/gallery/?offset=24#/d2sjudj



Wysłany: 2011-02-01 18:26

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

[quote:342bf0b625="Demonika"]Ja proponuję wprowadzić wątek tragiczny xD Np. Jeden przystojny metal zakochuje się w dziewczynie na koncercie. Ona tam jest ubrana na czarno, a normalnie jest różowym plasticzkiem i bezmózgowcem. Ale on się umawia z nią na tym koncercie, a potem przeżywa szok. !

wiem xD nieco głupie, ale coś mi takiego jak na razie wpadło.
Można by wprowadzić wątek, że oni są abstynentami i muszą walczyć z okropnymi pijakami i ćpunami...
...albo muszą walczyć z przeogromnymi stworami, bo się naćpali i je widzą, ale to ktoś ich naćpał, nie oni sami, bo oni są abstynentami...
można by wrzucić wątek wampirów, albo że ktoś ma zdolność czytania w myślach...

albo najłatwiej to wrzucić wątek tego, że może nie zdać ktoś, bo ma jedynkę z chemii czy też z fizyki :D

Mam mnóstwo pomysłów xD może w końcu któryś się spodoba [/quote:342bf0b625]

Hmmm, głupie? nieee, jakby z życia wzięte normalnie. Tylko może z tym przystojniakiem i różową bezmózgowcem to przesada, ale reszta całkiem spoko. Jak ten pomysł przejdzie to chyba poszukam w Empiku.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2011-02-01 23:23

[quote:38ffa04519="Demonika"]Ja proponuję wprowadzić wątek tragiczny xD [/quote:38ffa04519]

ja też proponuję - jeden z grupy zostaje zabity przez własnego ojca.


"Music is my power, Music is my life"


Wysłany: 2011-02-02 01:27 Zmieniony: 2011-02-02 01:35

lukaszart (Primogen)
lukaszart
Posty: 93
Bydgoszcz - prawie...

Na razie planujemy publikowanie odcinków online.
W formie jednostronicowych historii póki co.

I ludzie ogarnijcie się, wątki filozoficzno egzystencjalne inne niż te spowodowane niestrawnością bądź nadużyciem napojów wyskokowych przez bohaterów nie wchodzą w grę.
Komiks satyryczny ma zapewniać rozrywkę a nie refleksje filozoficzne, nie ta stylistyka.

Zabójstwo..., czy wy widzieliście kiedyś jak wygląda KOMIKS SATYRYCZNY?
O tym mowy nie ma.

Poszukajcie w necie pozycji: Cubitus, Joe Barr, Kid Paddle, Asterix, Iznogud, Mały Sprytek, Skąd się bierze woda sodowa i temu podobnych, Tytus, Romek i Atomek oraz Kajko i Kokosz z klasyki.

Wątek walki z halucynacjami, egzaminów, plastiku
ukrytego pod czernią weźmiemy pod uwagę. To są pomysły.



Wysłany: 2011-02-02 02:01 Zmieniony: 2011-02-02 02:16

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Fajnie, że poprawiłeś adres URL linków lukaszart, bo teraz pomysł podoba mi się jeszcze bardziej. Co prawda rysować w ogóle nie umiem, ale kilka rzeczy, które kiedykolwiek narysowałem, to były właśnie takie próby naśladowania kreski jak z komiksów, które wymieniasz. Fajna sprawa.

Zresztą jak sobie spojrzę na swoje zdjęcia w profilu na DP, to wyglądam na nich chyba jak z komiksu w tym stylu :P, coś tam jednak zostało.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2011-02-02 03:40 Zmieniony: 2011-02-02 03:42

lukaszart (Primogen)
lukaszart
Posty: 93
Bydgoszcz - prawie...

To nie ja poprawiłem linki tylko moderator za co dziękuję.
Mogę wstawić twoje alter ego do komiksu
jeśli chcesz.

Na moim prtofilu na Daeviantart wstawiłem linki do podręczników Andrew Loomisa. Każdy może się nauczyć rysować, pytanie tylko do jakiego stopnia.



Wysłany: 2011-02-02 11:30

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

[quote:5a9e208fe3="lukaszart"]To nie ja poprawiłem linki tylko moderator za co dziękuję.
Mogę wstawić twoje alter ego do komiksu
jeśli chcesz.
[/quote:5a9e208fe3]

Nie będzie mi przeszkadzało, jeśli co nieco wstawisz, o ile uznasz, że to uatrakcyjni komiks. Np. motyw wykorzystania gitary jako poduszki albo rozłożonej na gryf i deskę jako miecz i tarczę, jeśli zgra się to jakoś z innymi pomysłami.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2011-02-02 14:22

jako basistę w tym zespole proponuję typ Garfielda - człowiek z mottem 'co zrobić, żeby się nie narobić', ale nie półinteligenta - taki geniusz, któremu po prostu się nie chce ujawnić, bo to zbyt męczące.
Koniecznie jako basistę!! - nie pytajcie dlaczego.

A perkusista może być gościem z ADHD - jak ten...zwierzak z muppetów...tak, nazywał się Animal właśnie. Nic dodać, nic ująć.
próbka tu -->
http://www.youtube.com/watch?v=BK91gKJNEi4

Bardzo fajna inicjatywa! Z chęcią podrzucę jeszcze jakieś pomysły...


Ph. Screw gravity.


Wysłany: 2011-02-02 16:31

Przyszła mi też do głowy postać, która udaje, że jest 'twardzielem' i tak dalej, ale śpi z misiem w kształcie kota o imieniu Pies, w dodatku przy zapalonym świetle.


Ph. Screw gravity.


Wysłany: 2011-02-04 00:00

[quote:ee97eb9420="Violanta"][quote]żeby zrobić dobry komiks trzeba czuć sztukę, trzeba czuć i tak dalej, każdy może rysować, ale nie każdy może tworzyć i np. zrobić komiks. chyba, że kupe nazywamy komixem.
..[/quote:ee97eb9420]
Jak się nie ma wyobraźni, to choćby się "czuło" sztukę na wylot, to się nic nie stworzy, nie wsominając o przymiotniku "dobre".


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2011-02-04 13:58

Grupa przyjaciół ok. Z laską niezbyt urodziwą w wokalu. Jakaś typ paszteta.
Pomysł na kapelę jest bardzo fajny, trzyma się wątku.
Liceum i studia darujcie sobie. Weźcie podejmijcie się wyzwania i życia po studiach. Raczej postawcie ich w roli osób, bez środków do życia i mieszkających razem, ze względu na obniżenie kosztów. Mimo wszystko jakiegoś grosza potrafią zarobić w przypadkowych pracach, które też zmieniają niemal za każdym razem i zazwyczaj są z nich zwalniani z powodu jakiś głupot. :)
Marzących o sławie, fajnych dupach i motorach, ale przede wszystkim o wydostaniu się z nędzy i mieszkania z karaluchami i gadającymi szczurami.
Koncepcje rodziny, raczej proponuje zamieszczać bardzo sporadycznie.
Podoba mi się koncepcja imprezowania, picia, ćpania i wyjazdów na rozmaite koncerty.
Proponuje zmieszać ich jeszcze z różnymi subkulturami lub stylami. :) Taki mały chaos społeczny. :P
I wątek z jakąś platik panną, która przypadkowo znalazła się na jakimś koncercie deathmetalowym nawet i fajny by był.
Proponuje też, aby osoby miały takie osobowości:
- Utalentowany pasztet
- Wieczna fajtłapa
- Osoba poważna i bardzo nerwowa
- Inteligenty Leń
- Grubas imprezowicz
:)



Wysłany: 2011-02-04 15:22

[quote:c2986266bf="Vienna"]
student musi być! i niech uwala egzaminy, niech owy komiks podnosi na duchu [/quote:c2986266bf]

Taa, najlepiej basista. I może niech studiuje informatykę na polibudzie... To już będzie mega combo. Albo jeszcze lepiej: mechatronikę. Skoro geniusz i leń, to wszystko w domu będzie miał samobieżne. They see me rollin', they hatin'... :D


"[...]prawdziwa droga do serca mężczyzny to sześć cali stali pomiędzy jego żebrami. Czasami cztery cale wykonają zadanie, ale żeby mieć całkowitą pewność, wolę mieć sześć. Zabawne, jak falliczne przedmioty są tym bardziej użyteczne, im są większe."


Wysłany: 2011-02-09 20:11

lukaszart (Primogen)
lukaszart
Posty: 93
Bydgoszcz - prawie...

Dziękuję za odzew, na pewno wykorzystamy wasze sugestie i propozycje.



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło