Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Utwór wszechczsów!. Strona: last

Utwór wszech czasów! Wysłany: 2010-10-16 10:02 Zmieniony: 2012-10-28 18:55

Są utwory lepsze i gorsze, ale dla każdego z nas są takie utwory, które nadawały rytm, klimat, sposób, a może nawet i cel życia. A które utwory, kawałki są waszymi "życiowymi"? Ja mam ich wiele, jak pewnie większość z Was. Teraz Co wam daje "rytm"? Co go nadawało?


Każdy człowiek jest odpowiedzialny za swój los


Wysłany: 2010-10-16 10:50

Moje 'życiowe' rozpoczęły się od Sweet Noise i The Offspring-dawały mi energetycznego kopa,chęć sprzeciwienia się przeciwko ludzkiej niesprawiedliwości i chęć do szaleństw[wiem,emowato to brzmi].A póżniej im głębiej w las,tym szybsze i cięższe utwory szły.
Teraz to słucham dla czystej przyjemności i żeby mnie energetycznie podładowały.


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Wysłany: 2010-10-16 11:07

Też me początki były m.in. od he offspring:) bunt itd. Młody byłem:)"The kids aren't alright"


Każdy człowiek jest odpowiedzialny za swój los


Wysłany: 2010-10-16 12:37

FAFAL (Anciliae)
FAFAL
Posty: 1330
Piekary Śląskie

Nawet przy mega skupieniu chyba nie podołam temu zadaniu by wybrać mój utwór a na pewno nie jeden. Wszystko wiecznie zależało od nastroju w jakim człowiek sie znajdował. Serce zawsze było thrashowe ale muzyka która mnie prowadziła niekoniecznie. I tak za młodu przewijała sie Metallica i Guns n Roses ale wtedy zdecydowanie postawił bym na [color=RED:ef9bf02120]November Rain[/color:ef9bf02120], Gunsów. Potem hmmmmmm. Potem zdecydowanie polski rock i tu bym postawił na hmmmmm... wacham sie miedzy Irą a KSU. Z tej konfrontacji wydaje mi sie ,że wygrywa album 1993 Iry i pieśń [color=RED:ef9bf02120]Wiara[/color:ef9bf02120]. Następnie kolejne lata to bunt okrutny i black metal i death metal. Tu zdecydowanie wygrywa Tiamat i [color=RED:ef9bf02120]The Sleeping Beauty[/color:ef9bf02120]. Teraz człowiek dojrzał muzycznie i nie jestem w stanie postawić na jakikolwiek kawałek. Dziś może mnie prowadzić Artur Gadowski i jego Inny wymiar a jutro może to być Testament i Into The Pit.


Wódki nie pij, trawy nie pal, słuchaj tylko HEAVY METAL


Wysłany: 2010-10-16 14:14

Np Mayhem-Freezing Moon :)


Niepuszczone baki cofaja sie do mozgu i stad sie biora posrane pomysly... :P


Wysłany: 2010-10-16 15:42

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

Trudno wybrać jeden.Dla mnie takim przewodnim utworem jest, nie wiem co wpisać,Gdy Pęka Tama- Led Zeppelin, Schody Do Nieba, Kaszmir,sporo utworów Ramsteina-Sonne, teraz Behemotha - Lucifer.parę Theriona z Lemuriii . ulubiona Pantera - obie wersje- Metalliki.


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Wysłany: 2010-10-16 16:12

Zdecydowanie i po wsze czasy: Queen - Show must go on :))


.


Wysłany: 2010-10-16 16:27

Queen-świetny zespół.
A co ty na kawałek 'Another one bites the dust'?


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Wysłany: 2010-10-16 16:39

ravenheart99 (Diabolista)
ravenheart99
Posty: 1382
Kotlina Kłodzka/Wrocław

Metallica i Pantera: moje początki z cięższą muzyką. Swego czasu dosyć dużo słuchałam Linkin Park, ale tylko do czasów Meteory. Im dalej w las tym nowsze i różnorodniejsze gatunki metalu i rocka się u mnie przewijały. W tym momencie nie jestem w stanie stwieerdzić jaki utwór jest dla mnie utworem wszechczasów bo zabrakłoby miejsca dla nich na tym forum


Muminki Cię widzą, Muminki Cię śledzą, Muminki Cię dorwą, zabiją i zjedzą


Wysłany: 2010-10-16 16:49

[quote:663f4e8400="Harlequin"]Zdecydowanie i po wsze czasy: Queen - Show must go on :))[/quote:663f4e8400]

Również Queen, ale w moim przypadku jest to "Innuendo" Majstersztyk :-)



Wysłany: 2010-10-16 20:20

Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon

&

Chicago - If You Leave Me Now

[img:0f15c0c0be]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:0f15c0c0be]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2010-10-16 22:58

Zdecydowanie Nothing Else Matters Metalliki.


Cultura Animi philosophia est.


Wysłany: 2010-11-01 11:17

KrolowaSalamandra (Anciliae)
KrolowaSalamandra
Posty: 110
Sucha Beskidzka/Kraków

Dla mnie Stairway to Heaven (chyba nikt polemizować nie będzie?)

A tak poza tym to widziałam, że ktoś podawał The End- The Doors.

No i ostatnio masakrują mnie Bauhaus- Bela Lugosi's Dead- wpadli na moją listę utworów wszechczasów.


"To see a World in a Grain of Sand And A Heaven in a Wild Flower, Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an Hour." , my master


Wysłany: 2010-11-01 14:47

Novembers' Doom - Awaken.


Jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu.


Wysłany: 2010-11-02 08:33 Zmieniony: 2010-11-02 09:20

Dobra, chwile czasu mam, to zarzuce kilka tytułów, które do dziś uważam za magnumy opusy muzyki, które wywołują na mojej skórze ciarki :))

Oprócz wspomnianego No. 1 ever czyli Queen - Show Must Go On, wyróżniłbym (bez kolejnosci):

Queen - Innuendo
Queen - These Are The Days Of Our Lives
Dream Theater - Learning To Live
Dream Theater - Metropolis Pt.1
Opeth - Blackwater Park
Opeth - To Bid You Farewell
Opeth - The Moor
Liquid Tension Experiment - When The Water Breaks
Ozzy Osbourne - Mr. Crowley
Marillion - Berlin
The Cure - The Same Deep Water As You
Psychotic Waltz - Into The Everflow




.


... Wysłany: 2010-11-03 18:48

Najlepszym utworem jest bezapelacyjnie i do samego końca "Mazurek Dąbrowskiego". Koniec tematu :)


If i can`t be my own i feel better dead.


... Wysłany: 2010-11-03 19:49 Zmieniony: 2010-11-03 19:50

[quote:d77f4a9c6a="Sumo666"]Najlepszym utworem jest bezapelacyjnie i do samego końca "Mazurek Dąbrowskiego". Koniec tematu :)[/quote:d77f4a9c6a]
Tak, a w szczególności jego covery, tak chętnie wykonywane zarówno przez ludzi polityki jak i estrady


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


Wysłany: 2010-11-04 11:39

[quote:3747db0259="soundasleep"]i nieśmiertelny "Wind of Change" Skorpions[/quote:3747db0259]

Piosenka o gwizdaniu xD ?


.


Wysłany: 2010-11-06 17:38

KSU - jabol pank!


Każdy człowiek jest odpowiedzialny za swój los


Temat rzeka... Wysłany: 2010-11-06 22:29

Oj, sporo tego... Takich, dla mnie osobiście, kultowych, lecąc po klasyce wszystkiego. Uwaga! Mieszanka wybuchowa będzie:

"Obława" Kaczmarskiego, "Nothing alse metters" Metalliki, "Show must go on" Queen, "Wind of changes" Scorpions, "Zegarmistrz Światła", "Zombie" The Cranberries, "Jaskółka uwięziona" Stan Borys, "Princess Of The Night" Saxon,"Sweet Dreams" Eurythmics, "Brothers In Arms" Dire Straits, "Love Will Tear Us Aapart" Joy Division, "Run To The Hills" Iron Maiden, "Korowód" Marek Grechuta, "I Love Rock N' Roll" Joan Jett and the Blackhearts, "In The Name Of God" Dream Theatre, "Hallowed By Thy Name" Iron Maiden, "Fear Of The Dark" też Ironów, "Don't cry" Guns'n'Roses, "Stairway to heaven" Led Zeppelin, "In a lifetime" Clannad, "Tri martolod" w niemal każdym wykonaniu, "We don't need another hero" Tina Turner, "Rebel Yell" Billy Idol, "Kiss from a rose" Seal, "The Final Countdown" Europe, "Roxanne" The Police, "House of the rising sun" Animals, "The host of Seraphim" Dead can dance i... "Chryzantemy złociste" :P


"Keme el melache ana mawet"


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło