Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Sprzęt komputerowy. Strona: last

Sprzęt komputerowy Wysłany: 2010-06-20 22:30 Zmieniony: 2010-06-20 22:48

Od paru dni zastanawiam się nad kupnem nowej karty graficznej,mój wybór padł na > GeForce GTX 275 BFG 896MB < jest to najtańszy model z trzech nowych kart graficznych,lecz nie taka tania jej cena wynosi 1109 zł,w zależności gdzie ją kupimy cena może się zmienić.

[img:71a147dfc4]http://ii.alatest.com/product/600x400/7/b/BFG-Direct-BFG-BFGEGTX275896OCE-NVIDIA-GeForce-GTX-275-OC-896MB-GDDR3-PCI-Expres-0.jpg[/img:71a147dfc4]

Zawsze do tej pory miałem karty graficzne firmy GIGABYTE i generalnie nie mogę narzekać na ich poprawne działanie.Jednak tak sobie myślę że skoro tym razem posiadam płytę główną firmy ASAUS ,to może tym razem zrobię odstępstwo i zakupię tą kartę graficzną również firmy ASUS...?
Co o tym myślicie...?

Dane techniczne:

Producent BFG
Gwarancja
2 lata

typ złącza PCI-Express x16
producent chipsetu nVidia
model chipsetu GeForce GTX 275
wielkość pamięci 896.00 MB
typ zastosowanej pamięci GDDR3 (448bit)
taktowanie rdzenia 648.00 MHz
taktowanie pamięci 2304.00 MHz
przepustowość pamięci 129.00 GB/s
kompatybilność z techn. współbieżności SLI
rodzaje wyjść/wejść 2x wyjście DVI
wsparcie dla HDCP tak
wsparcie dla CUDA tak
typ chłodzenia wentylator
low-profile nie

Kartę tą produkują jeszcze dwie firmy Asus i wspomniana prze zemnie firma GIGABYTE może jeszcze ktoś.Zastanawiam się po między ASUS i GIGABYTE,a wy co byście wybrali..?

[img:71a147dfc4]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:71a147dfc4]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2010-06-21 12:16 Zmieniony: 2010-06-21 12:21

Może i nie jest :P ale napisałem sobie tu,wszak bez komputera nikt z nas by nie zawitał do tego portalu :) po za tym są tu osoby które znają się co nie co w tym temacie i tu liczę na ich opinie,nie potrzebne mi do tego jakiś portal informatyczny,ale miło że podzieliłeś się swoim zdaniem xD

p.s

A o tym czy temat ten będzie przydatny na DP zdecyduje odpowiedni moderator lub administrator.Mam nadzieję że tak wszak administrator ma wiedzę w tej dziedzinie i tu liczę na jego opinię względem wyboru karty graficznej o której wspomniałem.

Czy komputer nie jest również na swój sposób sprzętem audio-video,posiada przecież wspomniane funkcje,czyli audio/video :)

[img:119640c5c6]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:119640c5c6]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2010-06-21 15:21

Sopko spoko :) zobaczy nie musisz się tym tak bardzo martwić

[img:2a44cb7065]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:2a44cb7065]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2010-06-21 19:05

Ja mam Radeona z Asusa na płycie Gigabyte i jest ok. - do tej pory odpukać 0 problemów.


"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone..." "Lubię oczęta twe, kochanie, Ich blasków zmienność tajemniczą, Gdy je podnosisz niespodzianie I niby modrą błyskawicą Ogarniasz ziemię aż po kraniec....."


Wysłany: 2010-06-21 19:26

Jak wspomniałem w pierwszym poście,noszę się z zamiarem kupna nowej karty graficznej > GeForce GTX 275 BFG 896MB,ale myślałem o tej karcie firmy Gogabyte,moje pewne wątpliwości powstały w momencie kiedy pomyślałem sobie czy by nie zmienić na kartę innej firmy np. Asusa skoro mam nową płytę główną tej firmy,czy po prostu nie kombinować za wiele i tak jak do tej pory pozostać przy kartach graficznych Gigabyte i tu głównie chodzi mi o wasze zdanie,mam do wyboru Asus lub Gigabyte.


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2010-09-15 20:22 Zmieniony: 2010-09-15 20:24

Sorki że ponownie to ja :) ale mam sprawę,od wczoraj nie działa mi przeglądarka internetowa > FireFox.Dzisiaj odinstalowałem foxa razem z wszelkimi ustawieniami,ponownie wgrałem foxa i uaktualnienie.Niestety fox nadal nie działa,a jest to najnowsza wersja 3.6.Liczę że są tu osoby które powiedzą mi co z tym fantem zrobić...? jak sobie z tym poradzić,by Firefox działał mi ponownie.


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2010-09-15 20:32

To może być cokolwiek.
Ja miałem taką sytuację, gdy Norton Antyvirus dopisał FF do blokowanych aplikacji.


"You need chaos in your soul to give birth to a dancing star."


Wysłany: 2010-09-15 20:56

[quote:c6ea909861="HardKill"]Sorki że ponownie to ja :) ale mam sprawę,od wczoraj nie działa mi przeglądarka internetowa > FireFox.Dzisiaj odinstalowałem foxa razem z wszelkimi ustawieniami,ponownie wgrałem foxa i uaktualnienie.Niestety fox nadal nie działa,a jest to najnowsza wersja 3.6.Liczę że są tu osoby które powiedzą mi co z tym fantem zrobić...? jak sobie z tym poradzić,by Firefox działał mi ponownie.[/quote:c6ea909861]

Twardzielu,tez mialem problemy z FIREFOXem,zainstaluj CHROME a pozbedziesz sie kłopotów z przegladarka!



Wysłany: 2010-09-16 13:40

Hardkill - ale jest różnica, pomiędzy nie łączy, a nie działa. Z Twojego posta nie wynika, czy sie nie uruchamia program, czy też sie uruchamia i nie możesz przeglądac stron.

Zakładam że używasz Windowsa, zatem:

Jeżeli opcja pierwsza, to rozumiem że klikasz ikonę na pulpicie/pasku, i brak efektu. W takim wypadku po kliknięciu odczekaj kilkanaście sekund, uruchom Menedżera zadań (ctr/alt/del) i zobacz czy w zakładce Procesy jest uruchomiony wątek firefox.exe) Jeżeli go nie ma, to rzeczywiście, program nie startuje. Jeżeli jest, a na monitorze nic nie widzisz, sugerowałbym deinstalacje raz jeszcze oraz instalację w innej lokalizacji niż domyślna. Sprawdziłbym także czy lisek staruje, po zresetowaniu systemu do trybu awaryjnego.


www.altergothic.pl


Wysłany: 2010-09-16 16:48 Zmieniony: 2010-09-16 17:04

Firefox uruchamia się,jednak nie wczytuje jej strony głównej.Po chwili wczytywania ukazuje się standardowa informacja:

> # Witryna może być tymczasowo niedostępna lub zbyt obciążona. Spróbuj ponownie za kilka minut.

# Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, należy sprawdzić swoje połączenie sieciowe.

# Jeśli komputer użytkownika jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, należy sprawdzić, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem. <

I niby wszystko jest oki,jednak nie może wskoczyć strona główna firefoxa.

Chciałbym zaznaczyć że nie jestem asem w dziedzinie ewentualnych problemów z przeglądarką,pewne sprawy związane z kompem są dla mnie czarną magią.Wiem też że,bez pomocy kogoś z moich znajomych sam sobie nie poradzę z tym problemem.Jednak wasze rady są dla mnie cenną wskazówką i wskazują pewne punkty,które pozwolą mi choć trochę zorientować się w sytuacji z danym problemem,tu akurat z przeglądarką firefox.


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2010-09-16 17:39

Jak inne przeglądarki działają to ewidentnie firewall.


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2010-09-16 17:45 Zmieniony: 2010-09-16 18:32

Internet Explorer działa,jednak zdecydowanie nie cierpię z niej korzystać,wolę zdecydowanie Firefoxa.

Nie upieram się przy Firefoxie,lubię tą przeglądarkę,jednak jeśli miałbym zmienić na inną ,to już wolałbym na Google Chrome.Ale oczywiście jeśli by udało się rozwiązać problem z Firefoxem,byłbym bardzo zadowolony.

[img:2f3e9201a0]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:2f3e9201a0]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2010-09-16 19:22

Jakiego masz firewall zainstalowanego?


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2010-09-16 19:39 Zmieniony: 2010-09-16 19:43

Jakiego mam firewalla zainstalowanego...?, mam włączoną zaporę systemu Windows,firewalla żadnego nie instalowałem.No chyba że ktoś bez mojej wiedzy by mi zainstalował,ale to odpada.A może AVG 9 ma z tym coś wspólnego...?

[img:49842eec0a]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:49842eec0a]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2010-09-16 19:43

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

to może spróbuj ze starszą wersją FF i nie rób aktualizacji. może właśnie jakaś "automatyczna" aktualizacja systemu Ci coś zablokowała. nienawidzę automatycznych aktualizacji windy


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2010-09-16 19:47 Zmieniony: 2010-09-16 20:01

Nie pobieram aktualizacji do systemu Windows,tą funkcję mam zablokowaną.Jedyne co pobrałem do systemu to : Dodatek Service Pack 3,aha oczywiście do Firefoxa aktualizacje pobieram.

Internet Exploler normalnie mnie doprowadza do szału,szlag by go trafił,cholernie długo wczytuje strony Shit...

[img:905d16c9fb]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:905d16c9fb]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2010-09-16 20:12

Tak jak mówi Cromm. Spróbuj wyłączyć na chwilę AVG i zaporę. Jak dalej nic, zawsze jakaś szansa jest, że coś się niezapowiedzianego wkradło do kompa. ; )


"You need chaos in your soul to give birth to a dancing star."


Wysłany: 2010-09-17 11:43

Jest jeszcze kwestia połączeń internetowych. Często jest tak, że nasze kompy podłaczamy do różnych sieci - po LANie, adslu, przez modem, itp. Przeglądarki nie zawsze potrafia automatycznie wykryc typ aktualnego wpięcia w sieć, i uporczywie np szukają wdzwonienia po adsl, a my akurat jesteśmy wpięci do LANa przez Wi-Fi lub kabelek sieciowy.
Spradź - narzędzia-opcje-zaawansowane-siec-w jakisposób FF ma łączyć sie z internetem.

Ale, podobnie jak przedmówcy, także obstawiam zablokowanie na poziomie ściany. Często jest tak, że pobierana jest jakas aktualizacja FF w tle, zostaje zmieniony którys z jego komponentów systemowych. Wtedy, jak ściana jest odpowiednio "czuła", wykrywa to i dla pewności blokuje program, w obawie przed tym że jest to jakaś fałszywka/malware/adware


www.altergothic.pl


Wysłany: 2010-09-17 12:56

[quote:0835941723="HardKill"]Nie pobieram aktualizacji do systemu Windows,tą funkcję mam zablokowaną.Jedyne co pobrałem do systemu to : Dodatek Service Pack 3,aha oczywiście do Firefoxa aktualizacje pobieram.

Internet Exploler normalnie mnie doprowadza do szału,szlag by go trafił,cholernie długo wczytuje strony Shit...

[img:0835941723]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:0835941723]

[/quote:0835941723]

Twardzielu,CHROME,CHROME i jeszcze raz CHROME!!!!1



Wysłany: 2010-09-17 17:10

DEMONEMOON prawdopodobnie już nie długo będę kożystał z Chrome :) wczoraj jeszcze raz wyczyściłem wszystko co tyczyło się Firefoxa,wyczyściłem ponownie rejestr i już mocno zniechęcony wgrałem ponownie foxa i oczywiście dupa,nie chciał zaskoczyć.Dzisiaj po powrocie z pracy już zniechęcony tymi nieudanymi próbami z foxem włączyłem kompa i stał się cud :) Firefox działa pochodzę troszkę jeszcze na nim,ale myślę o zmianie na Google Chrome :)

[img:5e40240d68]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:5e40240d68]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło