Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Obciach Party - pomysł na balety. Strona: 1

Artykuł: Obciach Party - pomysł na balety

Obciach Party - pomysł na balety Wysłany: 2010-06-15 12:26

Hello`o !

Zamarzyło mi się party jak w temacie. Postanowiłem zatem zapytać wszystkich, czy na imprezę o podobnej stylistyce chcielibyście przyjść
Wątek potraktujcie jako swego rodzaju sondę socjologiczną, i, kto wie, może da się zorganizować podobny gig.

Obciach Party to:

- muzyka lat 70tych i 80tych
- tró disco, italo, pop, szajzmetal (Modern Talking, Savage, Scotch, Europe, Cindy Lauper, Bee Gees, Alphaville, A-Ha, Duran Duran, Spandau Ballet, Gloria Gaynor, David Bowie itp.), oraz trochę muzyki z naszych klimatów, tak podobieranej by stanowiła miłe wzmocnienia prezentowanej wiochy
- zaskakujące remiksy i covery klasyków lat 80tych zrobione przez współczesne gwiazdy dark (np Sweet Dreams Eurythmics przerobione przez Marylę Manson)
- odpowiednio dobrane stroje, mejkapy i inne autfity
- kupa śmiechu i tony autoironii z naszego wewnętrznego, prawdziwego trómrokhu

Powiecie - nic nowego, co druga dyskoteka oferuje taki melanż. Ale - no właśnie..dyskoteka to:

- tony dresów
- zagony dziuniek
- wysokie zagrożenie plastikiem
- konieczność słuchania dysput typu "zaje...m sie w tobie na ch..." albo: "wpadłaś mi w oko, mała, nie sp.....l tego" przy stoliku obok.
- ekstremalne stężenie tipsa na metr kwadratowy, przekraczające wszelkie normy Unii Europejskiej
- zagrożenie przecięcia odpowiednio dobranej muzyki przez "szity" typu Britnej, Szakira, albo, nie daj szmatanie, Bijons czy inne Destinys Czajld

Wieszam wątek i zapraszam do dyskusji. Jeżeli uważacie, że taka impra dla mrocznych mroczniaków jest fajna to zaczniemy działania w celu realizacji takowej - uważam osobiście że może być wesoło
Za wszelkie odpowiedzi serdeczne dzięki

PS - moderację proszę o wyrozumiałość - wiem że zasada DP jest taka - impreza w kalendarium, wątek, a nie na odwrót. Może, jeżeli taka będzie wola większości, uda się wątek przekształcić w konkretny, imprezowy topic z data i miejscem :)


www.altergothic.pl


Wysłany: 2010-06-15 12:42 Zmieniony: 2010-06-15 12:45

doprecyzujmy - Alphaville, A-Ha, Duran Duran, Spandau Ballet, Gloria Gaynor, David Bowie - to nie wiocha - to klasyki 80s

a sety eurodisco w bazylu srednio sie co bylo widac sprawdzają - 1-2-3 kawałki to mozna ale całościowo - osobiscie tego nie widze ale good luck :)



Wysłany: 2010-06-15 13:13

Stąd właśnie pytanie, Attack - samemu mi się wydaje pomysł z lekka szalony. Rzecz opiera się na sporej autoironii gości, dużej dozie humoru i próbie pomieszania tego z elementami DI tak by całość miała dynamikę.
A pojęcie "wiochy", to nic innego jak bon-mot, nie nalezy go traktowac pejoratywnie :)


www.altergothic.pl


Wysłany: 2010-06-15 13:22

Nie mam nic przeciwko > Alphaville, A-Ha, Duran Duran, Spandau Ballet,Talk Talk,Erasure, i.t.p lubię klasyki lat 80's i zabawa przy takiej muzie jest przednia :) o ile komuś to pasuje,mi tak

[img:6a46d00b6e]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:6a46d00b6e]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2010-06-15 21:29

Nie mam nic przeciw obciach party - chetnie wpadne. Ale jak obciach to obciach - porzadnej muzyki bym nie wplatywal. Moze lepiej po prostu jakies 80's albo oldies i bez obciachu?


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2010-06-15 21:33

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

albo jakieś ełrodęs w stylu kokodżambo tudzież kaptejndżek


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2010-06-15 21:33

josefine (Anciliae)
josefine
Posty: 230
Poznań [SlutGarden]

i przebieranie sie :D ale wlasnie w roznych klimatach - nie chce mi sie afro robic, ale za kota bym sie mogla przebrac ja jestem na tak :D


Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas. - Fryderyk Nietzsche


Wysłany: 2010-06-15 21:49

Moim zdaniem to ciekawy pomysł, który warto wypróbować, bo może być mega smiesznie jak sie poprzebieramy w różne obciachowe ciuchy:P i bedziemy tańczyć przy muzyce tego samego pokroju


Patrz prosto w oczy i czytaj z nich jak z otwartej księgi ...


Wysłany: 2010-06-16 15:50

[quote:13db804261="amorphous"]Ale jak obciach to obciach - porzadnej muzyki bym nie wplatywal.[/quote:13db804261]

Popieram.

A może pójdziemy na całość? Muzycznie sam syf - Britney, Backstreet Boys... Ciuchy dresiarsko-dyskotekowe, do tego konkurs na najlepsze przebranie.

Wyobrażacie sobie na przykład Schwei na obcasach, w oczojebnej, pomarańczowej bluzeczce, z pomalowanymi na różowo paznokciami i wielkimi, kolorowymi kolczykami?

Może być ubaw po pachy :)



Wysłany: 2010-06-16 22:19 Zmieniony: 2010-06-16 22:33

[quote:26ef5938c8="minawi"]albo jakieś ełrodęs w stylu kokodżambo tudzież kaptejndżek [/quote:26ef5938c8]

[quote:26ef5938c8="SCHWEIGENDE"]
A może pójdziemy na całość? Muzycznie sam syf - Britney, Backstreet Boys... Ciuchy dresiarsko-dyskotekowe, do tego konkurs na najlepsze przebranie.
Może być ubaw po pachy :) [/quote:26ef5938c8]

Dorzuciłabym do tego jeszcze Spice Girls, New Kids On The Blok, Ace Of Base, Hadway, Dr Alban, Prince i Michael Jackson.
Wszak prawie każdy z nas bujał się przy tym na szkolnych dyskotekach

Może też warto pomyśleć o naszych rodzimych wykonawcach, typu Franek Kimono, Wanda i Banda, Izabela Trojanowska...

Pomysł ciekawy i jestem jak najbardziej ZA!
Co do przebrań, popieram - niech króluje stylówa lat `80 (ach, błyszczące leginsy z lajkry, bluzki z poduchami na ramionach, kreszowe dresy :D itp).
Impreza w klimacie dansingu z lat `80 typu:



Wysłany: 2010-06-16 23:04

[quote:8e817c23ba="Paskievicz"]MILF[/quote:8e817c23ba]

Dawno nie oberwałeś :)



Wysłany: 2010-06-17 08:24

Heh, akurat bakstreet boys, new kids on the cock, savage garden ,czy michael jackson są spoko, wiec nie wiem jaki to obciach słuchać czegos takiego :) to moze od razu polecimy z "jestes szalona" i "sasiadką" i "Lubelskim full" ?


.


Wysłany: 2010-06-17 08:44

Widzę, że pomysł sie Wam podoba. W moim macierzystym portalu także trwa diss na ten temat - ludzie rzucają naprawdę zaskakujące pomysły muzyczne, kawałki których już sam nie pamiętam. Zastanawiam się także nad formułą - np: wszystko do jednego wora, czy też, o ile dojdzie do takiego eventu - muza jakoś ujęta w sety tematyczne, np godzinka z Italo Disco, Szajzmetal, Polska Strefa (wtedy sensownie można wpleść takie rzeczy jak Kult, Róże Europy, Aya RL itp) - co myślicie ? Czy lepiej po prostu puszczac hit za hitem bez dzielenia tego w jakikolwiek sposób ?

Co do przebrań - w tym cały urok :) Dresiki z kreszu, żarówiaste bluzy, marmurkowe spodnie, szare mokasyny z frędzlami i czerwone skarpetki frotte :)
Oh yeah :)


www.altergothic.pl


Wysłany: 2010-06-17 09:53

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

[quote:c7f7201e1e="Pinhead_"]Polska Strefa (wtedy sensownie można wpleść takie rzeczy jak Kult, Róże Europy, Aya RL [/quote:c7f7201e1e]

eeee a to jest kicz?

kicz to by były jakieś Wały Jagiellońskie albo Mydełko Fa...


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2010-06-17 09:58

Mydełko Fa jest zajebiste :)) "piękna dziewczyno, z koncernu BP, przyjeżdzaj do mnie, na kilka dni ..."


.


Wysłany: 2010-06-17 10:20

[quote:a00592ff82="minawi"][quote:a00592ff82="Pinhead_"]Polska Strefa (wtedy sensownie można wpleść takie rzeczy jak Kult, Róże Europy, Aya RL [/quote:a00592ff82]

eeee a to jest kicz?

kicz to by były jakieś Wały Jagiellońskie albo Mydełko Fa...[/quote:a00592ff82]
Oczywiście że to nie jest kicz. Ale, jak wynika z dyskusji - formuła eventu ewoluuje dynamicznie. Warto by było to jakos porozdzielać, aby nie puszczac np Savage`a "i love again" i zaraz potem Arahji Kultu, bo to z lekka nie trybi IMO :)


www.altergothic.pl


Wysłany: 2010-06-17 10:30

ja bym w ogóle Kultu i okołopancurowych rzeczy nie puszczał na kicz party :P


.


Wysłany: 2010-06-17 10:32

Ale, zwarte i obudowane w jeden set, tez nie ? Kurcze, to murowane floorfillery do chóralnego darcia ryja :)


www.altergothic.pl


Wysłany: 2010-07-20 12:01 Zmieniony: 2010-07-20 12:05

A słowo ciałem się stało :)


[img:6651f3514a]http://altergothic.pl/site/images/ObciachParty.jpg[/img:6651f3514a]

Zapraszamy Was serdecznie na Obciach Party, czyli niemroczną imprezę dla mrocznych i ponurych :)

W czasie tego eventu planujemy przeobrazić się w nasze alter-ega - skończyć kitować z tym mrokiem i pokazać kim jesteśmy naprawdę
Co nam grozi w sferze dźwięków?

Impreza zostanie osadzona w szeroko pojętych klimatach muzycznych lat 70/80tych i możecie trafić na rzeczy takie jak:
- tró Italo Disco (Savage, Scotch, Radiorama, Laserdance, Ken Laszlo, Fancy),

- tró Classic Disco (Diana Ross, Bee Gees, Amanda Lear, Modern Talking, Sammy Fox, Sabrina),

- pop (Tina Turner, Elton John, Madonna, George Michael),

- szajzmetal (Bon Jovi, Def Leppard, Alice Cooper),

- New Romantic (Duran Duran, Spandau Ballet, Ultravox, wczesne Depeche Mode, Visage, Thompson Twins),

- polska klasyka ( 2+1, Kombi, Bolter, Papa Dance, Zdzicha Sośnicka, Shakin Dudi, Lady Pank, Maanam),

- polska alternatywa ( Kult, Róże Europy, Chłopcy z Placu Broni, Proletaryat).

Cofamy się w czasie, bawimy do muzyki jaką sami pamiętamy z czarno-białego telewizora marki Beryl (bez pilota, zresztą na dwa kanały nie był potrzebny) albo też, w niektórych wypadkach do muzyki do jakiej bawili sie rodzice naszych gości.

Zagra dla was mroczne i chore alterego teamu Dead Division, tutaj podmienione przez uzurpatorów z Dysko Division w składzie:

- Pewexoofka
- żiżej Filtzman
- żiżej Piniu

Pamiętaj, Minister Zdrowia Tanecznego zaleca:

- poszukaj w szafie odpowiedniego outfitu
- obejrzyj powtórkę Ewa wzywa 07
- znajdź na strychu i przeczytaj stare numery Bravo
- sprawdź swoje konto bankowe na okoliczność stanu autoironii
- albo pożycz jej trochę od sąsiada
- ...i wbijaj sie na Obciach Party

Przewidujemy konkursy na najlepszy look imprezy i testy znajomości obciachu lat 80-tych - atrakcyjne płyty do wygrania!

Wjazd: 4 zdenominowane złote polskie

21 sierpnia 2010, godz: 21.00, Fort Colomb, Poznań, ul Powstańców Wielkopolskich 5


www.altergothic.pl


Wysłany: 2010-08-17 22:22

Hell`o :)

Do imprezy zostały zaledwie 4 dni :)
Zapraszamy was ponownie, i zarazem informujemy że:

Impreza, oprócz tanecznego wymiaru, mieć będzie także aspekt konkursowy. Zatem:

1. Eksperci Obciachu.
Będą na chętnych czekać testy do wypełnienia, spośród których Sierotka wylosuje szczęśliwych zwycięzców. Nagrodami będą płyty.

2. Miss i Mister Obciachu
Komisja (jej skład jest tajny) wyłoni spośród imprezowiczów najlepiej zwizualizowanych dziewczynę i chłopaka. Dla zwycięzców - cenne nagrody rzeczowe.

3. Najlepsza para taneczna Obciach Party.
Nie trzeba wyjaśniać - i tu przewidujemy nagrody rzeczowe.

Oczywiście - nie spinamy pośladków :) Konkursy to yaya, cała impreza jest pomyślana jako jeden wielki jubel w rytmach od italo po pudelmetal :)
Spodziewamy się chóralnego wydzierania się, nieskoordynowanych ruchów po północy, ogólnej dekonspiry mhroku oraz feerii barw w strojach gości.
Ale przede wszystkim - spodziewamy sie takich baletów, że nam wszystkim nogi odmówią posłuszeństwa.

Be there at saturday night fever !


www.altergothic.pl


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło