Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

World Goth Day. Strona: last

Artykuł: World Goth Day

World Goth Day Wysłany: 2010-04-20 09:39 Zmieniony: 2010-04-20 09:40

[img:a4dbad2e56]http://altergothic.pl/site/images/WGDplakatV02.jpg[/img:a4dbad2e56]

Zapraszamy Was na obchody pierwszego, [b:a4dbad2e56]Światowego Dnia Gota !
[/b:a4dbad2e56]
Po raz pierwszy w historii został ustanowiony ten właśnie dzień, jego datą od teraz do końca świata stał się 22 maj każdego roku. W tym oto dniu na całym świecie odbywają się imprezy, jakich zadaniem jest przypomnienie Wam historii sceny Dark Independent, w jej bazowych odsłonach. Nie pozostało nam zatem nic innego, jak tylko tej nowej i jakże fajnej świeckiej tradycji hołdować - zatem urządzamy dla Was imprezę :)

Czego posłuchamy ?
Gothic rocka, coldwave, darkwave, gothic metal, surowego EBMu, post-punka, gothic metalu, batcave i wielu innych, lubianych odmian muzycznych. Jeżeli lubicie takie firmy jak: [i:a4dbad2e56]Sisters of Mercy, Fields of the Nephilim, Joy Division, Killing Joke, Front 242, DAF, Front Line Assembly, Pride And Fall, Laibach, Nitzer Ebb, Diary of Dreams, In Strict Confidence, Lacrimosa, Deathcamp Project, Tool, Nightwish, Closterkeller, Mantus, Deine Lakaien, Diorama, Xmal Deutschland, Siekiera, Rabia Sorda, 1984, Alien Sex Fiend[/i:a4dbad2e56] i wielu, wielu innych, na pewno znajdziecie na tej imprezie coś dla siebie.
Oddamy hołd mistrzom gatunku, i zarazem pokażemy ich współczesnych naśladowców - szykujcie się na wielką ilość starych hitów, między które wpleciemy nowości muzyczne tak, aby całość zabrzmiała spójnie i sensownie. Nie będziemy prezentowali utworów przejmując się ich wartościami bitowymi, będziemy je łączyli próbując Wam i nam pokazać, jak niesamowitą historię opowiadają utwory Dark Independent, jaki dziwny i nietypowy nastrój generują utwory które pokochaliśmy i które nam towarzyszą przez życie.
Połączymy oldskulowe brzmienia z ich dzisiejszą reprezentacja w taki sposób, by pokazać jak scena żyje i rozwija sie !

Zagra dla Was nowy team maniaków klasycznych brzmień: [b:a4dbad2e56]Dead Division[/b:a4dbad2e56](Soofka, Szalony, Pinhead) wsparty gościnnie przez fachowca od EBMu - [b:a4dbad2e56]Randala[/b:a4dbad2e56], zakodowanego jako [b:a4dbad2e56]rnd:hcs.
[/b:a4dbad2e56]
Program:

20.00-21.00 - Projekcja koncertu Fields of the Nephilim: "Visionary Heads"
21.00-22.00 - Pinhead (darkwave)
22.00-23.30 - rnd:hcs (EBM, 80`s)
23-30-01.00 - Soofka, Szalony (gothic, coldwave)
01-00-do końca - Pinhead, Soofka, Szalony (gothic, industrial, cold/darkwave, post punk i ,to czego wszyscy chcemy posłuchać)

W wizualizacjach będą nam towarzyszyć fragmenty kultowych horrorów i gameplaye z horrorzastych gier, będzie zatem i na co popatrzeć, kiedy już nogi odmówią Ci posłuszeństwa !

Przyjdź świętować z nami Międzynarodowy Dzień Gota !

Czas: 22.05, Klub U Bazyla, Poznań, ul. Świętego Wojciecha 28
Start: 20:00
End: ?
Wjazd - 3 ZUE

Zapraszamy!!

życzenia muzyczne nadsyłajcie w tym wątku, lub na adres pinhead@altergothic.pl


www.altergothic.pl


World Goth Day Wysłany: 2010-04-20 13:01

Zapraszam również w moim imieniu - na imprezę pod szyldem "old school gothicu". Może nie jest to ostatnio (zwłaszcza w Poznaniu) "modne" ale raz na jakiś czas warto oderwać się od wszędobylskiej elektro-nawalanki i przypomnieć sobie lub poznać od czego (lub też jak powstawał) Gothic!!!

Zapraszam!!!


Keep Talking...


Wysłany: 2010-04-21 13:08

Viljar (Bicz)
Viljar
Posty: 141
Gdańsk Oliwa

Pomorze wspiera Wielkopolskę i wysyła przynajmniej jednoosobową reprezentację :)



Wysłany: 2010-04-21 13:39

[quote:b8482c8298="Viljar"]Pomorze wspiera Wielkopolskę i wysyła przynajmniej jednoosobową reprezentację :)[/quote:b8482c8298]

Chwila - może i dwuosobową :D


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2010-04-21 15:50

Zapraszamy wszystkich - spodziewamy sie dużej ilości krynolin i pajęczyn, wampirycznych image`ów, fraków i ogólnego odpicowania :) W końcu Dzień Gota jest tylko raz w roku !


www.altergothic.pl


Wysłany: 2010-04-21 15:57 Zmieniony: 2010-04-21 16:20

Ha, może i Dolny Śląsk się dołączy. 8)


"[...]prawdziwa droga do serca mężczyzny to sześć cali stali pomiędzy jego żebrami. Czasami cztery cale wykonają zadanie, ale żeby mieć całkowitą pewność, wolę mieć sześć. Zabawne, jak falliczne przedmioty są tym bardziej użyteczne, im są większe."


Wysłany: 2010-04-21 16:11

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

Poznań trochę za daleko- może w Lublinie też zrobimy imprezkę.
Je tu kto z Lublina ?


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Wysłany: 2010-04-21 19:21 Zmieniony: 2010-04-21 19:22

No nie inaczej. Bazyl to wprawdzie nie Batcave Club, ale myślę że na ten jeden wieczór, można zbiorowo przyjąć że nim jest. Było by naprawdę fajnie, gdybyście podchwycili ten specyficzny klimat lekkiego obciachu lat 80tych w jego gotyckiej odsłonie, i sala zaroiłaby się od klonów McCoya, Smitha i Siouxsie :)


www.altergothic.pl


Wysłany: 2010-04-21 19:28

[quote:9ab16870d8="black_gothic"]Poznań trochę za daleko- może w Lublinie też zrobimy imprezkę.
Je tu kto z Lublina ?[/quote:9ab16870d8]
ja jestem byle nie byłoby za dużo cyber :)
No i najważniejsze żeby przebranie nie było obowiązkowe :P bo nieśmiały jestem i nie mam do tego cywilnej odwagi :) a zresztą wszystko mam granatowe i szare oraz wybitnie normalne no może po za tą szarością której nie lubią "normalni" a w której czuję się bardzo dobrze :)


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-04-22 19:15

ravenheart99 (Diabolista)
ravenheart99
Posty: 1382
Kotlina Kłodzka/Wrocław

Ech, jak ja bym chciała żeby ktoś taką imprezę zorganizował we Wrocławiu, bo niestety na Poznań mnie przez najbliższych parę miesięcy stać nie będzie (Celinka jest bardzo smutna z tego powodu) :)


Muminki Cię widzą, Muminki Cię śledzą, Muminki Cię dorwą, zabiją i zjedzą


Wysłany: 2010-04-22 20:51

Hmmmmm..no do Poznania to mam troszkę i problem z noclegiem...ale może kiedyś będzie coś w Krakowie...tu bym się pewnie pisał


Żyj szybko, umieraj młodo...pozostaw po sobie atrakcyjne zwłoki


Wysłany: 2010-04-22 20:52

no to się powtórzyłem ;P


Żyj szybko, umieraj młodo...pozostaw po sobie atrakcyjne zwłoki


Wysłany: 2010-04-22 21:05

A ja juz stary jestem a do Koszalina lub Pily z checia bym sie wybral z zonka ,zawsze to blizej :)


Chwytac chwile ?


Wysłany: 2010-04-23 08:01

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

wygląda na to ,że nikt w Ciemnogrodzie imprezy nie zorganizuje.Proponuję, by lubelscy Goci w ten jeden dzień zrobili się na bóstwo /makijaż i strój jak do opery, wyjściowy /i spotkamy się w Saskim , zrobimy przejście Krakowskim i Starym Miastem pod Zamek, albo skończymy na Starym Mieście, będzie już dużo parasoli , to i na piwko będzie gdzie skoczyć.
Lublin !LUBLIN ! LUBLIN !!!


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Wysłany: 2010-04-23 12:35

W Lublinie jest przecież cykliczna impreza UnholyGrace.

http://unholygrace.art.pl/


"Tonight's the night..."


Wysłany: 2010-04-23 16:22

[quote:dffa0abb11="ravenheart99"]Ech, jak ja bym chciała żeby ktoś taką imprezę zorganizował we Wrocławiu[/quote:dffa0abb11]
Popieram, zdecydowanie brak we Wrocku takich imprez...



Wysłany: 2010-04-23 18:20 Zmieniony: 2010-04-23 18:25

[quote:a29d236215="Phantom"]W Lublinie jest przecież cykliczna impreza UnholyGrace.

http://unholygrace.art.pl/[/quote:a29d236215]
Tylko jest raczej, z tego co widzę w setach Bonusa, dedykowana raczej odmianom elektroniki w działce Dark Independent. My chcielibyśmy odejść na tej imprezie od synth/futurepopu/electro/tbm/harsh, na rzecz klasyki w starych wersjach i współczesnych epigonów. Oczywiście nie będziemy śmiertelnie poważni - bo to jest zabawa, myslę że rnd:hcs zadziwi pare osób i zagra sporo klasycznej, ebmowej elektroniki. W końcu oba nurty rosły razem, niemal w tym samym czasie. Poza tym w secie otwierającym, poświęconym darkwave na pewno nie zabraknie Diary of Dreams, ISC, pewnie tez Dioramy - będziemy się starli iśc od tanecznych, lżejszych odmnian po te najbardziej reprezentatywne dla sceny Gothic kawałki. Ale, jak wspomniałem - bez spinania pośladków i poczucia misji :)
Będzie dobrze :)


www.altergothic.pl


Wysłany: 2010-04-24 14:23

ravenheart99 (Diabolista)
ravenheart99
Posty: 1382
Kotlina Kłodzka/Wrocław

[quote:1d1d961fd5="ewkamarchewka"][quote:1d1d961fd5="ravenheart99"]Ech, jak ja bym chciała żeby ktoś taką imprezę zorganizował we Wrocławiu[/quote:1d1d961fd5]
Popieram, zdecydowanie brak we Wrocku takich imprez...[/quote:1d1d961fd5]

No właśnie, jedyną podobną imprezą jest Fallen Angels Party w Wagonie i kiedyś był Nosferatu w Liverpoolu (chociaż tego drugiego dawno nie było i nie jestem pewna czy dalej działa), więc jakby ktoś zechciał zrobić imprezę z kawałkami w stylu starego dobrego rocka gotyckiego to byłabym z tego powodu bardzo ale to bardzo szczęśliwa i na taką imprezę na pewno bym przyszła :)


Muminki Cię widzą, Muminki Cię śledzą, Muminki Cię dorwą, zabiją i zjedzą


Wysłany: 2010-04-25 20:17

LordLard (Matuzalem)
LordLard
Posty: 95
Biała Podlaska\Lublin\Kuldahar

ja jestem z Białej Podlaskiej ale studiuje w Lublinie i też chciałbym kogoś poznać na takiej imprezie tylko nie mam w co się ubrać i nie wiem jak isęzachować na takeij imprezie.


Życie jest wyjątkową grą RPG - żyjesz żeby się rozwijać i przetrwać!


Wysłany: 2010-04-25 20:40

Jak się zachować na takiej imprezie...? to proste, lać browara w gardełko ile się tylko da,to wystarczy :) hehehehe

[img:88498a6028]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:88498a6028]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło