Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Szatan coraz częściej straszy Polaków (sic!) za TVN24. Strona: last

Szatan coraz częściej straszy Polaków (sic!) za TVN24 Wysłany: 2010-02-12 14:43 Zmieniony: 2010-02-12 17:55

No po prostu zaniemówiłem...wszyscy na tym portalu jesteśmy opętani zapewne hehe "bo tego chcemy .."
Zresztą oglądnijcie...


"Wyrażać siebie i tylko siebie, własną unikalność, nie być baranem w stadzie szarości i schematów.."


Wysłany: 2010-02-12 15:48

Wampgirl (Bicz)
Wampgirl
Posty: 2003
Kraina Dreszczowców :Kraków

Gdzie tu jest napisane, że wszyscy jesteśmy opętani?
Jeśli wierzysz w walentynkowe wróżby, to jesteś potencjalnym celem szatana.


"I lived the life of a drifter waiting for the day/ When I'd take your hand and sing you songs/ And may be you would say/ Come lay with me and love me/ And I would surely stay." "A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebi


Wysłany: 2010-02-12 15:57

Ależ przecież ja się ironicznie nabijam pisząc że jesteśmy opętani hehe, proszę nie brać tego poważnie...i dosłownie. Po prostu nie mogłem się powstrzymać kiedy to zobaczyłem.


"Wyrażać siebie i tylko siebie, własną unikalność, nie być baranem w stadzie szarości i schematów.."


Wysłany: 2010-02-12 18:28

Gorzej, żeby chcieć się postarać


"[...]prawdziwa droga do serca mężczyzny to sześć cali stali pomiędzy jego żebrami. Czasami cztery cale wykonają zadanie, ale żeby mieć całkowitą pewność, wolę mieć sześć. Zabawne, jak falliczne przedmioty są tym bardziej użyteczne, im są większe."


Wysłany: 2010-02-12 21:52

Eluvtus -tak się składa szanowna Pani że terminy zawarte w owym artykule poznaję, znam i rozumiem.



"Wyrażać siebie i tylko siebie, własną unikalność, nie być baranem w stadzie szarości i schematów.."


Wysłany: 2010-02-12 21:59

Egzorcyści: potrzebni?

>>> "....Ale według danych kościelnych w Polsce z każdym rokiem liczba osób dręczonych, lub zniewolonych przez złego ducha zwiększa się. Duchowni podkreślają, że z sytuacjami "lżejszego uzależnienia" mają do czynienia w około 40 procentach przypadków, z którymi się stykają.

- W Polsce narasta u ludzi świadomość, że różnego rodzaju depresje i lęki mogą mieć przyczynę duchową. Nie byłoby nas tylu, gdyby nie było takiej potrzeby – podkreśla ks. Grefkowicz.
W Polsce narasta u ludzi świadomość, że różnego rodzaju depresje i lęki mogą mieć przyczynę duchową. Nie byłoby nas tylu, gdyby nie było takiej potrzeby.
ks. Andrzej Grefkowicz
– To, że ludzie zaczynają się orientować w tym problemie, jest bardzo dobre – dodaje ks. Zieliński.

Z czego zdaniem duchownych bierze się fakt, że stykają się z coraz większą liczbą osób dręczonych lub opętanych przez nieczyste moce? Z coraz powszechniejszego zainteresowania okultyzmem i wróżbiarstwem.

- Słowo "magia" stało się dzisiaj bardzo popularne, pozytywne. Tymczasem jest to forma oddziaływania ponad siły ludzkie. Osoba, która bazuje nie na możliwościach ludzkich, czy boskich, a na demonicznych nie świadczy sama żadnych usług. Świadczy je ten, kto za tymi możliwościami się ukrywa. Trzeba pamiętać, że za swoje świadczenie każe w końcu zapłacić – kończy ks. Grefkowicz....."
Depresję i lęki mogą mieć przyczynę duchową? Przepraszam? Jak to rozumieć? Nie jest to przypadkiem po prostu zaburzona równowaga chemiczna w mózgu takiej osoby?
Dalej nie piszę bo te cytaty mówią same za siebie.


"Wyrażać siebie i tylko siebie, własną unikalność, nie być baranem w stadzie szarości i schematów.."


Wysłany: 2010-02-16 11:29

keicam (Bicz)
keicam
Posty: 39
Suchedniów

Gdybym dziś wierzyć miał.
To nie lepiej... w wesołą Mickey Mouse?
W duchy snów
W duchy drzew
I w... bez krwi czekoladowe msze.
W oczy słońc.

..cisną mi się słowa Pana Romana Kostrzewskiego :)


Nic nie ma ,ale dajcie co jest.


Wysłany: 2010-02-16 17:44

zgadza się
A co do chrześcijaństwa, nie obrażając nikogo, uważam iż ta religia wyjątkowo zalatuję ją hipokryzją. Co do tego wywiadu nie dementuje opętań gdyż nie jestem w stanie temu zaprzeczyć ale fakt iż nie znam takiej osoby. Ale jak to było w filmie "Egzorcyzmy Emili Rose" wszystkie te objawy da się wytłumaczyć. W sumie to jeśli opętania istnieją to nie sądzę iż ten "zły duch" daje jakąś nadludzką siłę i zdolności paranormalne na chwilę opętania, lecz korzysta z możliwości naszego ciała, tak więc i objawy by się pokrywały z chorobami. Tak więc jest to sprawa tylko i wyłącznie naszej wiary. A i jeszcze jedno, FAKT kościół strasznie wykorzystuje, potwierdzeniem mogą być przykazania kościelne a mianowicie 5 przykazanie "Dbać o dobro kościoła".



Wysłany: 2010-02-16 17:49 Zmieniony: 2010-02-16 17:52

[quote:e0701dad68="Kolo_Zebate"]
Mądre słowa - po co wierzyć, w coś, co 1.powoduje doła, 2.każe się kajać, przed Żydem na krzyżu, 3.nakłada zakazy, związane z rozmaitymi, plemiennymi tabu, typowymi dla semickich religii, 4.ma historię skąpaną we krwi, 5.jest tradycją z obcego kraju, nie wiadomo po kiego wała nam potrzebną 6.no i co najważniejsze - po co dawać sobą manipulować komuś, kto w ogóle nie nadaje się do władzy ? 7.Po co wierzyć w coś, co jest pełne sprzeczności ?[/quote:e0701dad68]
Ad. 1 Powoduje to doła u ludzi, którzy coś maja na sumieniu, u ludzi wybierających łatwiejszą ścieżkę.
Ad. 2 Religia nic nie każe, wierzący dokonuje wyboru ścieżki, którą chce kroczyć. Czasami w życiu trzeba paść na kolana, aby później z nich powstać.
Ad. 3 Jeżeli owe "zakazy" sprawią, że człowiek stanie się bardziej wartościowy to czemu ich nie przestrzegać?? Z resztą to są bardziej wskazówki, bo wyboru dokonuje wierzący. Owe prawa są typowe dla wielu religii, nie tylko semickich.
Ad. 4 Mówisz o chrześcijanach i o Kościele, jakby nie tworzyli go ludzie tylko inne istoty. Historia Kościoła to historia człowieka, ze wszystkimi dobrymi i złymi jego cechami.
Ad. 5 Co za ignorancja. To, że teraz jesteś w stanie pisać po polsku to właśnie jedna z zasług Kościoła, którego nieudolnej krytyki dokonujesz. Lepiej poczytaj troszkę nim zaczniesz pisać głupoty.
Ad. 6 Mówisz o fanatyzmie, pozbawionych rozumu ludzi, ci którzy mają rozum nie dadzą się zmanipulować.
Ad. 7 Jedyną sprzecznością, są dyrdymały, które wypisujesz, oparte na wrażeniach nie na wiedzy.
[quote:e0701dad68="Kolo_Zebate"]
O ile lepszą moglibyśmy sobie nawet sami zorganizować religię :-) w 10 minut wymyśliłbym 1000x lepszą. No tak, ale nie jestem żydowskim męczennikiem, przywódcą potężnej sekty religijnej.[/quote:e0701dad68]
Tak samo pomyślał tow. Lenin i zobacz co z tego wynikło?? Wątpię by ktoś tak ograniczony jak ty mógł wymyślić coś, co chociażby w 1% dorównywało ww religii.
[quote:e0701dad68="Kolo_Zebate"]
Szanuję natomiast ludzi, którzy podchodzą do tej religii z maksymalnym dystansem. A dlaczego ich szanuję ? Bo w moim mniemaniu, ich chrześcijaństwo jest fałszywe. Oni tylko myślą, że są chrześcijanami, a tak na prawdę - zdaniem z resztą większości kleru - sami sobie wymyślają religię i postępuja, wedle własnych zasad. Z całego chrześcijaństwa, w ich życiu pozostaje tylko kilka żydowskich tradycji i symboli.[/quote:e0701dad68]
Szanujesz ludzi słabych, niezdolnych do samodzielnego myślenia, słowem podobnych tobie. Chrześcijaństwo nie jest w założeniu fałszywe - to ludzie tacy są. Cenisz pustą formę bardziej niż wartości moralne. To jak budowanie domu, nie wiedząc po co się go buduje.
[quote:e0701dad68="Kolo_Zebate"]
W ogóle porzuciłem te wszystkie zabobony. Kiedy wchodzę do kościoła, żeby obejrzeć interesujące płaskorzeźby, witraże, czy inne niesamowicie kosztowne duperele, to ani się nie żegnam, ani nie uklęknę, przed drewnianym bożkiem. Czuję się tam, jak w każdym innym budynku, z tą małą różnicą, że mam świadomość, iż jestem w świątyni potwornego diabła.[/quote:e0701dad68]
W takim razie w jakie zabobony wierzysz??
[quote:e0701dad68="Kolo_Zebate"]
Naród Żydów, jest niezwykle zdolnym narodem. Wydał na świat człowieka, który rzucił przed semickim etnosem miliony ludzi i wmusił w miliony ludzi żydowskie tradycje. Wynarodowił i zsemityzował wiele narodów świata. Doprowadził, do takiego zamętu, tylu mordów, wojen, na tle zabobonów ![/quote:e0701dad68]
Wypociny miejskiego przygłupa. Wszystkie wydarzenia negatywne, którymi chcesz obarczyć religię to są błędy ludzkie. Chrześcijaństwo nie miało na celu podboju świata, gdyż głosi wartości sprzeczne z tym co ty mówisz. To że się stało, jak się stało to wyłącznie wina ludzkiej pychy, chciwości i żądzy atrybutów każdego człowieka.
[quote:e0701dad68="Kolo_Zebate"]
Żydzi widzieli w nim diabła, którym był i skazali go na śmierć, w nadziei, że uchronią świat, przed tym potworem. Dumni, pogańscy Rzymianie wykonali egzekucję. Ale to nie zdołało zabić demona, bo on przetrwał w sercach opętanych ludzi.[/quote:e0701dad68]
Jeżeli krytykowanie ludzkich przywar, jest dla ciebie złem wcielonym to współczuję.
[quote:e0701dad68="Kolo_Zebate"]
Ale się rozpisałem..... huuuuuhhh.....

Dodam tylko na koniec tej wypowiedzi, że wcale nie życzę źle chrześcijanom, wręcz przeciwnie, życzę im dobrze - aby porzucili chrześcijaństwo i żyli w szczęściu, dobrobycie i świadomości.[/quote:e0701dad68]
Rozpisałeś się bez sensu. Napisałeś, że źle nie życzysz chrześcijanom wylewając wcześniej wiadro nieuargumentowanych popłuczyn na ich głowę. Piękna sprzeczność. Chrześcijanie nie muszą niczego porzucać, są szczęśliwi z tym co mają, z resztą i tak nie masz niczego lepszego do zaoferowania im.
Mała prośba, zanim następnym razem zaczniesz pisać podobne bzdury, poczytaj sobie tematy na forum, bo przynudzasz.


Dum Deus calculat, mundus fit.


Wysłany: 2010-02-16 20:46

Kolo_Zebate, wydaje mi się że jesteś antysemitą.

A co do twojej wypowiedzi to:
-Po pierwsze: Religia chrześcijańska nie opiera się na wierze w żyda i klękanie przed nim tylko na wierze w Boga, który przyjął postać śmiertelnika i cierpiał tak jak ludzie. Na przebaczeniu win. A to czy nastawianie drugiego policzka jest dobre i słuszne czy nie zależy od twojego charakteru i przekonań. Samo klękanie jest wyrazem skruchy i szacunku w stosunku do Boga.
Po drugie: Religia faktycznie wspiera i daje siłę. Nie rozumiem skąd zdanie iż wywołuje doła. Woland napisał dobrze, powoduje doła u ludzi słabych, którzy wstydzą się swoich uczynków tak bardzo że nie są wstanie pójść i się wyspowiadać.
Po trzecie: "Każdy ksiądz, powie Ci, że masz się podporządkować wręcz bezmyślnie, bo "są wieksze mądrości"" Nie wiem jaki "ksiądz" ci to powiedział.
Po czwarte: Jaką masz pewność iż Chrystus nie był naprawdę Bogiem?? Oprócz tego iż w to nie wierzysz?
Ogólnie to piszesz bzdury. Nie wiem skąd przekonanie że CAŁY kościół jest tylko po to by manipulować ludźmi, wyzyskiwać pieniądze. To iż były takie przypadki nie świadczy kompletnie o niczym. Owszem historia chrześcijaństwa jest "napisana krwią" lecz przez błędy ludzi i błędne interpretowanie prawd zawartych w biblii. Poza tym nie tylko chrześcijaństwo ma taką historie.



Wysłany: 2010-02-16 20:57 Zmieniony: 2010-02-16 21:03

[quote:406c6eff3d="Kolo_Zebate"]Jezus odszedł stamtąd i udał się w okolice Tybru i Sydonu. Pewna kobieta kananejska, która pochodziła z tych stron, wyszła Mu naprzeciw i głośno wołała: "Miłuj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Zły duch bardzo dręczy moją córkę". Ale On nie odezwał się do niej ani słowem. Uczniowie podeszli do Niego i prosili: "Odpraw ją, bo krzyczy za nami". On odpowiedział: "Przecież zostałem posłany tylko do owiec, które zginęły z domu Izraela". Ona jednak podeszła, pokłoniła się i prosiła: "Panie! Pomóż mi!" Lecz On odpowiedział: "Nie wypada zabierac chleba dzieciom i rzucać go szczeniętom". Ona zaś rzekła: "Tak, Panie! Ale i szczenięta zjadają resztki, któe spadają ze stołu ich panów". Wtedy Jezus powiedział: "Kobieto! Wielka jest twoja wiara! Niech więc się stanie tak, jak chcesz". I w tej samej chwili jej cóka została uzdrowiona. .

Ewangelia wg Św. Mateusza 15 , 21-28

No dla mnie, jako człowieka, który całkiem nienajgorzej radzi sobie, z czytaniem ze zrozumieniem - to znaczy, że każdy człowiek, o pochodzeniu innym niż żydowskie, jest tylko psem. Natomiast Żydzi, są stworzeni do panowania. Pokrywa się to z ogólnym stosunkiem Biblii, do Żydów :-)

Powiedzmy to sobie szczerze - Jezus był rasistą. Żydowskim rasistą. Nigdy by Ci nie pomógł, no chyba, że tak jak Kananejka z Biblii - byłabyś osobą "wielkiej wiary" w to, że Żydzi są Twoimi panami.[/quote:406c6eff3d]



A czytałeś może przypis do tego fragmentu? Pozwolę sobie zacytować "15,24 Misja Mesjasza ma na celu, zgodnie z zapowiedziami proroków, ocalenie przede wszystkim Izdraela, który jest jak stado owiec bez pasterza. Kiedy Izrael, odnajdzie swego Pasterza-Boga i pójdzie za Nim, wtedy zgromadzą się wokół Niego narody. Nakaz misyjny(MK 16,15) dany Apostołom zobowiązuje do głoszenia Dobrej Nowiny całemu światu" Jeżeli interpretujesz Biblie czytaj proszę całą a nie wycinaj pojedyncze wersy.

[quote:406c6eff3d="Kolo_Zebate"]Jestem antysemitą, bo stwierdzam, że rasistowska wypowiedź Jezusa, była rasitowska :-) :-) :-) No super. Rozumiem, że tylko Europejczycy, mają monopol, na uprzedzenia rasowe ? :-) A Żydzi są zawsze cacy ?

Nie, nie jestem antysemitą. Stwierdzam tylko fakty. Łatwo jest zamknąć komuś gębę, przylepiając mu łatke "rasisty", albo "antysemity", ale mojej gęby tak łatwo nie zamkniesz, bo ani jednym ani drugim nie jestem.

A co do boskości Jezusa - a jaką masz pewność, że Achilles zaprawdę boskim nie był ? :-) PRzecież o nim też napisano książke, przed tysiącami lat.

Albo jeszcze inaczej - skąd wiesz, że ja nie jestem posłannikiem boga, boskim synem itp itd ? Bo w to nie wierzysz?

Bez sensu. Jezus bogiem nie był, bo człowiek nie może być bogiem.
[/quote:406c6eff3d]


Piszesz ciągle o tym samym. Użyj innych argumentów proszę. Właśnie o to się pytałem, skąd wiesz że był TYLKO człowiekiem? Masz jakieś fakty? Jeżeli nie to nie dementuj prawd zawartych w religii gdyż ty w nie nie wierzysz. To jest tylko twoje zdanie więc nie masz prawa obrażać czyjeś poglądy.



Wysłany: 2010-02-16 21:09 Zmieniony: 2010-02-16 21:14

Rozbawiła mnie twoja wypowiedz gdyż tym samym potwierdziłeś to iż nie czytałeś Biblii a podałeś nam pierwszy lepszy cytat, który wcięty, potwierdza twoją teorię. Dobra nowina to to iż "Jezus zmartwychwstał" czyli pokonał śmierć i odkupił winy. Tym samym zostaliśmy zbawieni. Gdzie proszę masz napisane iż reszta narodów ma się słuchać Izraela?

Jesteśmy w stanie wykazać iż był bogiem. Mamy przecież biblie. To ty jasno nie możesz stwierdzić iż biblia kłamie.



Wysłany: 2010-02-16 21:17 Zmieniony: 2010-02-16 21:21

Sorki ale Iliada jest UTWOREM LITERACKIM ^^ więc mylnołeś się troszeczkę. Nigdy w Grecji nie była traktowana jak pismo dane przez Boga Nie odpowiedziałeś w takim razie na pytanie. Gdzie w biblii masz napisane iż Izrael jest lepszy? I inni mają się go słuchać i klęczeć przed nim? A po za tym ten fragment nie jest wcale taki bzdetny.



Wysłany: 2010-02-16 22:07

Nie tylko chrześcijaństwo. Muzułmanizm?? uważa Chrystusa za posłańca. Nie rozumiesz. Biblia jest uważana przez wierzących za ŚWIĘTĄ księgę. Iliada nigdy nie była UWAŻANA za świętą. O to mi chodziło. Po za tym fakt iż jest uznawana(biblia) za jedną z najstarszych ksiąg spisujących historię, powstało wie prac naukowych opartych na zawartych tam właśnie treściach, musi świadczyć o czymś prawda? Może nie o świętości a o prawdzie. Po raz kolejny nie odpowiedziałeś na pytanie, Gdzie napisane jest iż Izrael ma panować?? I proszę nie edytuj swoich postów tylko pisz kolejne



Wysłany: 2010-02-16 22:27 Zmieniony: 2010-02-16 22:30

Edytujesz posty gdy ja już udzieliłem na nie odpowiedzi :-P

Eh, słowa wokół Izraela nie znaczą Izrael górą. Zauważ iż Naród wybrany jest tylko w Starym testamencie. Nie jest powiedziane jasno iż ten naród będzie panować tylko iż bóg pomaga temu właśnie narodowi, gdyż, nie koniecznie jest lepszy lecz najbardziej uciśniony. W nowym testamencie Bóg(chrystus) przyszedł zbawić ludzkość. A swoje świadectwo dał Izraelitą jako tym którzy wierzą/wierzyli w Jego Ojca. Ehm czytałeś Mein Kampf?? Tam nie było mowy o skupianiu się wokół narodu tylko o wyższości tego narodu. O potrzebie odizolowanie tego właśnie narodu od reszty żeby przypadkiem się nie skaziła(rasa) i o późniejszym wytępieniu/podporządkowaniu sobei innych ras



Wysłany: 2010-02-16 22:46

Nie ukrywam iż TA wypowiedź jest co najmniej dziwna. Ale zakończmy ten temat gdyż od samych egzorcyzmów odbiegliśmy zbytnio. Przyznaję racje fakt jest to kwestia interpretacji, lecz nie możesz swojego zdania traktować jak prawdę oświeconą i wyskakiwać z tekstami "żal mi tych chrześcijan". A co do bibli jeszcze(szczególnie nowy testament), jeśli chcemy analizować poszczególne czyny Jezusa musimy przeczytać wszystkie ewangelie. Gdyż każda jest w większości o tych samych uczynkach Jezusa tylko z innej strony. A teraz jestem zmęczony i obolały więc idę w kimę.^^

Miło się rozmawiało Pozdrawiam.



Wysłany: 2010-02-16 22:54

Więc powracając do tematu egzorcyzmów. Jest ktoś na Darkplanet, który interesuje się tym lub zna źródła gdzie można cokolwiek dowiedzieć się na ten temat? Szukam tego gdyż zabieram się do pisania książki i takie info przydało by mi się bardzo ^^ przestudiowałem "Goecję" i teraz przydało by się coś z drugiej strony :P to tak przed snem żeby na nocne marki mogły mi pomóc xD



Wysłany: 2010-02-17 18:57

Nom właśnie pomysł wydaje się całkiem dobry ^^ więc... Chyba będę musiał przejść się do jakiegoś księdza...



Wysłany: 2010-02-18 07:41 Zmieniony: 2010-02-18 07:44

hahahahahahahahah ^^
Tia ;D już przyzywam 40 demonów Goecji ^^
Tylko z tego co wyczytałem to jest jeden MINUS i to ogromny... przez 3 miesiące trzeba zachować czystość(nie mieć żadnego stosunku) ;P



Wysłany: 2010-09-06 18:11

Gorg666 (Bicz)
Gorg666
Posty: 349
Wakefield (UK)

Egzorcyzmy to lipa - tyle powiem. Egzorcyzm to formuła magiczna która jako taka w sobie nie ma żadnej mocy. Dopiero w zespoleniu z odpowiednią manifestacją siły w postaci woli koniecznie "dobrej" ku temu by opętany przestał być opętany, może zadziałać, jednak często egzorcyści zwyczajnie się do tego nie nadają o wiele skuteczniejsze jest wywabianie demonów za sprawą ofiary poświęconej w obecności kapłana... tutaj ma znaczenie złota reguła "życie za życie" ale nie mnie o tym pisać.


Aetas dulcissima adulescentia est


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło