Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Tajemnicza historia wampirów najlepsza ksiązka o wampiryzmie. Strona: last

Tajemnicza historia wampirów najlepsza ksiązka o wampiryzmie Wysłany: 2010-02-11 23:21

znalazlem taką książkę porównywaną do Draculi M.Janon, nie wiem czy warto ją kupić. Wydaje się chyba ciekawa



Wysłany: 2010-06-26 16:59

F. Paul Wilson "Twierdza" Niby wampiry, a jednak...


"Shit doesn't just happen, it's caused by assholes"


Wysłany: 2010-06-26 20:31

Seria książek B.Lumley'a 'Nekroskop',do[chyba] 4. części jest o wampirach.Ciekawy punkt widzenia na wampiry,tyle mogę powiedzieć


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Wysłany: 2010-12-07 16:03

mromalka (Primogen)
mromalka
Posty: 16
Nowe Miasto Lubawskie

Ja również polecam "Mnicha". Warto też przeczytać serie "Kroniki Wampirów".


Mówią że jesteś chodzącym złem...? Pokaż im że mają racje!


Wysłany: 2010-12-07 16:09 Zmieniony: 2010-12-07 16:10

Polecam klasyczna pozycję: Wampir. Biografia Symboliczna Marii Janion.

[img:97b9874716]http://empikmedia.pl/c/wampir-biografia-symboliczna-b104712.jpg[/img:97b9874716]

Tania nie jest ale każdy szanujący się znawca wampirów musi mieć


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2011-01-31 10:08

Poza M.Janion "Wampir. Biografia symboliczna", warto się zaopatrzyć w -tańsze! - E.Petoia "Wampiry i wilkołaki", ten (chyba)włoski uczony świetnie przedstawia zarówno mity,jak i najważniejsze teksty literackie chronologicznie (Janion jest raczej fenomenologiczna).

Właściwie to obok Frankensteina, Draculi,Carmilli i Mnicha,niewiele jest ciekawych opowieści gotyckich. To,co powstało później,to chyba już powieści neogotyckie,odbiegające od wiktoriańskich pierwowzorów, teraz panuje straszna chamówa. Wiktoriańskie zasady powstrzymywały pisarzy od epatowania bezpośredniością, musieli jakoś niedosłownie podawać na tacę swoje makabryczne pomysły,stąd ta niesamowita nastrojowość.

Jeśli ktokolwiek szuka pomocy na maturę,licencjat czy do poszerzania prywatnej wiedzy,polecam forum http://wampir.boo.pl Mamy tam również polonistów


jeśli raz wejrzysz w Ciemność, nigdy nie uwolnisz się od Jej brzemienia. /blood luna.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło