Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Dodatek do profilu. Strona: last

Dodatek do profilu Wysłany: 2006-09-08 23:46

Jakoś specjalnie większego zachodu wymagać toto nie będzie, bo z tego co pamiętam jest sobie takie pole w tabeli: data ostatniej wizyty użytkownka w portalu. Czasem nie wiem, czy mam komuś pisać pm'a, bo albo jest to osoba z 0 postów, zarejestrowana jakiś czas temu, i generalnie nie wiadomo, kiedy ostatnio była; albo jest to osoba powiedzmy z datą dołączenia taką jak moja, ale nie udzielająca się ostatnio, i tak dalej. Sądzę, że byłoby to pomocne.



Wysłany: 2006-09-09 11:14

Właśnie, też o tym myślałam, ale z drugiej strony potem pojawia się 10PM'ów o treści "a co Ty robiłaś o 4 w nocy?" Moim zdaniem powinna to być opcja dostępna jednocześnie z "ukryciem" użytkownika. Czyli użytkownik chce być ukryty, to nie pokazuje godziny jego ostatniego logowania. Jeśli jest oficjalnie, to jest też info, kiedy był ostatnio. Mh?



Wysłany: 2006-09-09 14:44

[quote:49345a1dfe]Jeśli loguje sie o 4 rano to juz moja sprawa[/quote:49345a1dfe]O.
Zresztą to by implikowało dodatkową opcję do zaznaczenia w profilu, której to z kolei można NIE zaznaczyć, więc cały pomysł byłby bez sensu. Już nawet nie chodzi mi o dokładną datę, w końcu może być coś w stylu: "Ostatnia wizyta: dwie pełnie księżyca temu"



Wysłany: 2006-09-10 01:12

BarTolmai: Hehehe Tak, potwornie się tego obawiam. Ups! Tylko nie patrz na godzinę tego posta! Chyba spalę się ze wstydu

Uważam, że opcja ukrycia jest spoko, bo na innych forach internetowych działa i ma się dobrze. Jak tak dalej pójdziemy szlakiem takich dodatków, to dojdzie opcja tego co aktualnie przeglądamy, a wtedy oko Wielkiego Brata będzie w pełni nasycone Co innego, żeby widział takie rzeczy admin.

Ludzie, czemu Wy bierzecie moje pomysły jako me osobiste aksjomaty? :D Trochę luzu, BarTolmai :D Ja tu jestem ze względów rozrywkowych i skrajnie dorywczo, a Ty się czepiasz, czepiasz i czepiasz :D



Wysłany: 2006-09-10 02:21 Zmieniony: 2006-09-10 03:18

[quote:cd330619f7]Uważam, że opcja ukrycia jest spoko, bo na innych forach internetowych działa i ma się dobrze.[/quote:cd330619f7]
Chodzi Ci o opcję "ukrywaj obecność on-line", a nie o ukrywanie daty ostatnich odwiedzin - nigdzie czegoś takiego nie widziałem.

-------------

Ty masz 555 postów, ja mam 33, pani na dole ma 199 Ciekawie.



Wysłany: 2006-09-10 03:01

kurcze, akurat czytając ten temat jest u mnie gdozina 4,akurat się zalogowałam ^^ idealnie ^^


...I forgot to remember to forget... /johnny cash


Wysłany: 2006-09-10 11:05

Pomysł z podawaniem daty ostatniego logowania jest dobry. Jeśli ktoś [b:6ba5af600e]teoretycznie[/b:6ba5af600e] ma kompleksy na punkcie godziny :wink: to można podawać SAMĄ datę, bez godziny 8)



Wysłany: 2006-09-10 15:59

BarTolmai: Co do PMów i "OBAWY" o to co pomyślą znajomi, to grywam w RPG przez net, gdzie jest dokładna data logowania i kończy się po odkryciu godziny, w której się człowiek logował spamem Bo właśnie jestem i chcą zagadać, bo nie mają co robić, bo... itd itp. A co do czepiania się... właśnie przez PMa od Ciebie, którego dostałam po jednym moim wpisie myślę, że zwyczajnie się dochrzaniasz

A co do "daty logowania"... (to z godziną to był taki drooooobny przyyyyykład , mh?). Uważam, że powinna być "apoka", czyli!, jeśli kogoś nie ma załóżmy 60 dni, a ma zero punktów, to dostaje przypomnienie na maila... jak się przez kolejne 30dni nie zaloguje, to profil znika. Jeżeli użytkownik się bardziej udzielał na DP, to po 60dniach przypomnienie, a po 90 powinien powstać "martwy profil", czyli jakaś automatyczna notka, że tego gracza dawno nie było (można by to fajnie, klimatycznie zrobić). To by znacząco usprawniło działanie zamiast wścibskiego zerkania kiedy kto był A jak ktoś chce wiedzieć kiedy sie ktoś logował, to może zagadać na GG tudzież zostawić PM, a odbiorca dostanie info na maila i jeśli zechce odpowiedzieć to się zaloguje. Będzie odpowiedź? Było logowanie Tyle ode mnie. To tylko moja opinia. Nie trzeba mi się kłaniać



Wysłany: 2006-09-10 16:12 Zmieniony: 2006-09-10 16:14

Jak dla mnie świetny pomysł, zobaczymy, co na to osoby odpowiedzialne.
/Teraz już się nie dziwię, jak można nastukać sobie 3xx postów w miesiąc czy tam dwa./



Ostatnie pozegnanie Wysłany: 2006-09-10 16:14

Ostatnie logowanie mi sie podoba i jest do zrobienia w piec minut - jak chcecie to bedzie - moge zrobic ankiete na ten temat. Ale opcje ukrywania sie itd odpadaja - nie chce mi sie tego robic to nie ma sensu. Popieram Bartolomai - nie widze powodu dla ktorego mialym sie komus tlumaczyc dlaczego logowalem sie o tej i o tej godzinie. To zakrawa na manie przesladowcza.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2006-09-10 16:23

Ja pierdzielę czy Wy w ogóle czytacie co ja piszę? :D Moim zdaniem jest to po prostu zbędne... jak chcecie, to mogę dla świętego spokoju przyznać, że mój przykład był durny, wyrwany z kontekstu, be i w ogóle (zrozumiano? :D). I wcale nie chodziło o wstyd z powodu godziny logowania :D (wystarczy przymrużyć oko, bosh! :D). Natomiast dalej twierdzę, że ukrywanie się jest spoko. Mam taka opcję na innych forach, ale jej nie wykorzystuję, żeby zaraz nie było, że ktoś zacznie piać do mnie :D Za to mają ją także inni i preferują bycie "niewidzialnym" użytkownikiem. Zamiast wprowadzać proste "ostatnie logowanie" pomęczyłbyś się Kuba z usuwaniem profili i zrobieniem tego "martwego profilu" (o czym pisałam wcześniej jakby Ci się chciało przeczytać

Rlyeh: Co do ilości postów, to po prostu wakacje były W czasie roku akademickiego nie wiem czy w ogóle zdołam zajrzeć, a co dopiero napisać Pozostanie świąteczny exp, hehe :D



Martwe profile Wysłany: 2006-09-10 16:27

Nie bede usuwal profili - po prostu nie widze sensu tego.

Jezli widzicie takowy to mi podajcie. Jezlei ktos chce sie logowac raz na rok to nie widze sensu zmuszac go do logowania czesciej.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2006-09-10 16:36

A co to za użytkownik, który loguje się raz na rok (i to w dodatku pewnie strzela hasło, bo nie jest pewien, które wpisał, a jak dostaje przypomnienie z hasłem, to nie pamięta na którego maila ? Myślę, że nie ma sensu robienie sztucznego tłoku. A potem... 5mln użytkowników, z czego 4,5mln nie weszło po raz drugi na stronę I powstają potem nicki typu Wampir1, Wampir50, Wampir51



Wysłany: 2007-08-02 12:44

Pamiętam ten sam problem na innym forum - po wykasowaniu kilku profili jedna osoba miała pretensję, bo akurat po długim czasie zapragnęła się zalogować a tu ... niespodzianka. To chyba faktycznie nie najlepszy pomysł.

Ponieważ nie za bardzo się na tym znam, a jest to kwestia mnie interesująca, zadam takie dziwne pytanie: (przykład) mamy 800 użytkowników, z czego 670 zalogowało się raz i potem długo długo nic. Czy te 670 profili to jest jakieś obciążenie? Spowalnia pracę, zapycha pamięć? A jeśli tak, to czy bardzo? Bo próbuję rozważyć, co jest gorsze(lepsze) nadmiar nieużywanych profili czy zrażanie do siebie osób których profile zostały wykasowane?



Wysłany: 2007-08-03 05:18

Nie obciąża ani troche.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-08-03 18:15

Jestem całym srecem za dodaniem informacji o dacie ostatniego logowania, a jak chodzi o usuwanie niektywnych to raczej jestem przeciwny... dlaczego niby ktoś kto sie loguje raz na rok i powie coś mądrego jest gorszy od osoby piszącej 1000 debilnych postów dziennie???


"Uważaj, żeby nie pomylić nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."


Wysłany: 2007-08-03 18:29

A co komu te niektywne konta przeszkadzają? Może ktoś przypomni sobie po dwóch latach konto? Albo się zarejestrował, żeby zarezerwować nick i zamierza dopiera się ożywić za czas bliżej nieokreślony... wyluzujcie...


"Uważaj, żeby nie pomylić nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."


Wysłany: 2007-08-03 20:30

[quote:b728a6eb6a="amorphous"]Nie obciąża ani troche.[/quote:b728a6eb6a]

O, dzięki. No to mam problem z głowy :)



Wysłany: 2007-08-09 15:19

A czy wogóle jest taka opcja, żeby wprowadzić jedną zmianę do całego właściwie systemu?
Chodzi mi o rzecz następującą, żeby gdzieś obok (poniżej):

[b:8313a4d2ab]"Dołączył: Aug 10, 2006"[/b:8313a4d2ab]

mogło się pojawić:

[b:8313a4d2ab]"Ostatnie logowanie: Aug 9, 2007"[/b:8313a4d2ab]

Osobiście zetknełam się z taką opcją na wielu portalach, nie wiem jak inni, ale ja często korzystam ze sprawdzania takiej informacji.
Np. kiedy wysłałam do kogoś PW, albo napisałam komantarz i chciałabym sprawdzić kiedy ta osoba (i czy wogóle) logowała się na DP.


I can't look it in the eyes Seconal, Spanish fly, absinthe, kerosene... Cherry flavored neck and collar I can smell the sorrow on your breath, The sweat, the victory... and sorrow The smell of fear, I got it


Wysłany: 2007-08-09 15:22

[quote:df5c72eb6a="androgyne"]A czy wogóle jest taka opcja, żeby wprowadzić jedną zmianę do całego właściwie systemu?
Chodzi mi o rzecz następującą, żeby gdzieś obok (poniżej):

[b:df5c72eb6a]"Dołączył: Aug 10, 2006"[/b:df5c72eb6a]

mogło się pojawić:

[b:df5c72eb6a]"Ostatnie logowanie: Aug 9, 2007"[/b:df5c72eb6a]

Osobiście zetknełam się z taką opcją na wielu portalach, nie wiem jak inni, ale ja często korzystam ze sprawdzania takiej informacji.
Np. kiedy wysłałam do kogoś PW, albo napisałam komantarz i chciałabym sprawdzić kiedy ta osoba (i czy wogóle) logowała się na DP.[/quote:df5c72eb6a]

racja. albo jedno i drugie - widac bedzie kiedy ktos zalozyl konto i czy chociaz odwiadza stronke


.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło