Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Grudzień 2009. Strona: 1

Artykuł: Grudzień 2009

Grudzień 2009 Wysłany: 2010-01-05 14:49

Zapraszam na osteatnie tegoroczne podsumowanie miesiaca.

Z przyjemnością informuję, że od tego roku Sąd Ostateczny publikowany będzie co 2 miesiące :)


.


Wysłany: 2010-01-05 19:41

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Najpierw to musiałabym się zapoznać z płytą miesiąca, żeby się wypowiedzieć


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2010-01-05 23:52

Szkoda, że aż o 50 % zredukowany będzie Sąd, dlaczego?


Krótki opis, nie mający powiązania z Właścicielem profilu;)


Wysłany: 2010-01-06 00:14

[quote:2078c2a434="zsamot"]Szkoda, że aż o 50 % zredukowany będzie Sąd, dlaczego?[/quote:2078c2a434]

Łaj, Gniewko, Łaj?

Gniewko: For many.

:D Sorry - musiałam :D


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2010-01-06 08:12

Zbyt mało osób angażuje sie w pisanie tego podsumowania, a do tego nie wszyscy mają tyle czasu ile by chcieli. Nie chcielibysmy, aby podsumowanie składało sie jedynie (bądź głównie) z pozycji z kręgu rocka i metalu, gdyz portal poświęcony jest także muzyce elektronicznej - dlatego należałoby ujmować wydawnictwa także w tym gatunku.

Wydaje nam się, że okres dwumiesięczny zapewni trochę więcej czasu, a zarazem doprowadzi do większej selekcji wydawnictw, których mini-recki nie wyglądałyby podobnie do siebie, w zwiazku z faktem, że 3/4 muzyki grane jest na jedno kopyto i na dobrą sprawę możnaby o każdej napisać to samo.

Nie da się ukryć, że w ogóle na DP użytkowników w ogóle piszących niusy o muzyce jest relatywnie niewiele, stad też niełatwo byłoby zaangażować jakieś osoby.


.


Wysłany: 2011-01-05 12:04

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

[quote:8e72950f02="Harlequin"]Zbyt mało osób angażuje sie w pisanie tego podsumowania, a do tego nie wszyscy mają tyle czasu ile by chcieli. Nie chcielibysmy, aby podsumowanie składało sie jedynie (bądź głównie) z pozycji z kręgu rocka i metalu, gdyz portal poświęcony jest także muzyce elektronicznej - dlatego należałoby ujmować wydawnictwa także w tym gatunku.

Wydaje nam się, że okres dwumiesięczny zapewni trochę więcej czasu, a zarazem doprowadzi do większej selekcji wydawnictw, których mini-recki nie wyglądałyby podobnie do siebie, w zwiazku z faktem, że 3/4 muzyki grane jest na jedno kopyto i na dobrą sprawę możnaby o każdej napisać to samo.

Nie da się ukryć, że w ogóle na DP użytkowników w ogóle piszących niusy o muzyce jest relatywnie niewiele, stad też niełatwo byłoby zaangażować jakieś osoby.[/quote:8e72950f02]

Tak sobie pomyślałem:

Co prawda nie było mnie na DP w czasie kiedy uskuteczniany był Sąd Ostateczny, ale kilka osób wypowiada się, że był to dobry pomysł. Skoro się jednak nie sprawdził to mam inny:

Wyciągnąć na stronę główną top XX (nie wiem ile, tu się admini i redaktorzy będą lepiej orientować) albumów już zrecenzowanych na DP i dać możliwość szybkiego głosowania na albumy przez większość użytkowników DP. Bo w tej chwili ocenianie recek przeciętnym użytkownikom, zwłaszcza nowym, nic nie daje - ocenią i nic z tego nie wynika.

Tu odsyłam do estońskiego (ale umiędzynarodowionego) pomysłu na portal metalowy metalstorm.ee

Dzięki takiemu podejściu do sprawy jest większe zaangażowanie większej liczby użytkowników. Metalstorm ma mniej użytkowników od DP a pojedyncze albumy oceniane są nawet w tysiącach, a na DP recka ma często tylko kilka ocen, więc nic taka ocena nie mówi.

Obok top XX ever mogłyby się pojawić topy z uwzględnieniem podziału na lata, np. od 1980 albo wcześniej nawet.

Nie widzę za bardzo wad takiego rozwiązania, natomiast zalet nie chce mi się nawet wypisywać, bo za dużo: od łatwiejszej orientacji w metalowym światku na DP i w PL po wyznacznik do sensu rozwoju konkretnych przedsięwzięć muzycznych w PL, nie mówiąc już o angażowaniu niewykorzystanych zasobów ludzkich na DP.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2011-01-05 12:23

Zobacze to rozwiazanie. Nie ma problemu by je zaadoptować.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2011-01-05 12:24

A gdzie podsumowanie roku 2010


Chwytac chwile ?


Wysłany: 2011-01-05 12:27

[quote:2378c9f434="gothcure"] A gdzie podsumowanie roku 2010 [/quote:2378c9f434]
Sam je sobie stwórz. Tu masz stosowny temat


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


Wysłany: 2011-01-05 12:29 Zmieniony: 2011-01-05 12:32

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

[quote:4e650619aa="amorphous"]Zobacze to rozwiazanie. Nie ma problemu by je zaadoptować.[/quote:4e650619aa]

No właśnie wiem. Wywalanie statystyk na zewnątrz nie powinno być problemem. U kolegów z Estonii jest tam tego więcej, niektóre mniej przydatne, np. urodziny muzyków, ale wyrzucenie na zewnątrz liczby recek, newsów i biografii zespołów dałoby szybkie ogólne rozeznanie o DP.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2011-01-05 12:38 Zmieniony: 2011-01-05 12:39

Nie wiem czy jest sens

1. I tak mało kto gada tu o muzyce, a jesli, to zazwyczaj jest to określenie zajebiste/chujowe i wklejenie linku z YT
2. Ludzie raczej nie oceniają artykułów, wiec nie wierzą, że zaczną oceniać płyty
3. Na metalstormie ludzie lubią tworzyc swoje rankingi i różne listy, ale u nas sie to nie przyjmie, bo po pierwsze - jest dużo małolatów, którzy nie mają rozeznania w muzyce i traktują DP bardziej jako portal społecznosciowy niż muzyczny, po drugie - dotychczasowe 'podsumowania" i wszelkie "sądy ostatecznie" raczej nie powodowały że ludzie chętniej sie udzielają o muzyce.
4. Wybieranie TOPów... a kto miał by je wybierac, skoro na DP jest moze 5 stałych recenzentów ? Ja np. zazwyczaj bym wybierał same rzygadła i wiele osob by sie z tym nie zgadzało
5. Na DP królują cycki, pięknie mroczne niewiasty, nogi, spuszczanie sie nad kotami, nad katolikami itp - i to właśnie zdjęcia, galerie i kolejne tematu na forum + blogi cieszą sie tu najwiekszą popularnością
6. Jesli nawet by ten temat przeszedł, to kto uzupełniałby baze wydawnictw ? Ja raczej niechetnie piszę o zespołach spoza mojego kręgu zainteresowan dlatego np. fani power metalu, doomu czy folku nie znaleźli by swoich ukochanych pozycji i odsyłaczy do nich
7. Nawet na forum mało jest tematów, gdzie ludzie wypisywaliby listy swoich ulubionych wydawnictw w danej kategorii. Lepiej pisać o kotach i katolach
8. Najwyzej oceniane byłyby zawsze te najpopularniejsze zespoły, bo miałyby duzo głosów. Mało kto by oceniał np. Psychotic Waltz, Fear Of God czy inną niszową kapelę. Ba! Zapewne nawet nie przeczyta artykułu, bo nie bedzie wiedział co to jest.

EDIT: kiedys było wyświetlane u nas ile jest artykułów, ale to były liczby ogólne, bez rozrónienia na konkretne typy artykułów


.


Wysłany: 2011-01-05 13:04 Zmieniony: 2011-01-05 13:30

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

No dobra. Mam chwilkę, to popolemizujmy.

[quote:84a6f62927="Harlequin"]Nie wiem czy jest sens

1. I tak mało kto gada tu o muzyce, a jesli, to zazwyczaj jest to określenie zajebiste/chujowe[/quote:84a6f62927]

Sam tak często robisz. Najpierw emocjonalnie reagujesz na płytę, a potem dopisujesz resztę. Teraz byłaby możliwość podejścia od drugiej strony. Tzn. użytkownik widząc oceny na wierzchu być może zainteresowałby się recką a później płytą. Ale do oceny często wystarczy odsłuch z YT czy innych portali zanim zdecyduje się uzupełnić swój zbiór płyt o kolejną pozycję.

Poza tym przeciętny użytkownik rzadko jest recenzentem.

[quote:84a6f62927="Harlequin"]
2. Ludzie raczej nie oceniają artykułów, wiec nie wierzą, że zaczną oceniać płyty
[/quote:84a6f62927]

Bo nic nie mają z tego, że coś ocenią. Przy większej ilości ocen sami mogliby się zorientować jak ich ulubieńcy oceniani są przez większość w stosunku do innych płyt w łatwo dostępnym zestawieniu. Coś jak tabela ligowa w piłce nożnej czy innych sportach. Wiele osób lubuje się w takich statystykach.

No i ocena recenzji jest/byłaby tu tożsama z oceną płyty. W ten sposób recenzent ma wpływ na popularność płyty, a więc i satysfakcję, że coś co polecił jest warte uwagi.

[quote:84a6f62927="Harlequin"]
3. Na metalstormie ludzie lubią tworzyc swoje rankingi i różne listy, ale u nas sie to nie przyjmie, bo po pierwsze - jest dużo małolatów, którzy nie mają rozeznania w muzyce i traktują DP bardziej jako portal społecznosciowy niż muzyczny, po drugie - dotychczasowe 'podsumowania" i wszelkie "sądy ostatecznie" raczej nie powodowały że ludzie chętniej sie udzielają o muzyce.
[/quote:84a6f62927]
Najwyraźniej sam Pan Harlequin nie dawał rady, żeby wszystko ogarnąć.

[quote:84a6f62927="Harlequin"]
4. Wybieranie TOPów... a kto miał by je wybierac, skoro na DP jest moze 5 stałych recenzentów ? Ja np. zazwyczaj bym wybierał same rzygadła i wiele osob by sie z tym nie zgadzało
[/quote:84a6f62927]
Przeciętny użytkownik DP to nie Harlequin mam nadzieję. Topy się same tworzą przez klikanie na oceny.
[quote:84a6f62927="Harlequin"]
5. Na DP królują cycki, pięknie mroczne niewiasty, nogi, spuszczanie sie nad kotami, nad katolikami itp - i to właśnie zdjęcia, galerie i kolejne tematu na forum + blogi cieszą sie tu najwiekszą popularnością
[/quote:84a6f62927]
W Twoim motcie też królują. Można zwrócić większą uwagę na muzykę.
[quote:84a6f62927="Harlequin"]
6. Jesli nawet by ten temat przeszedł, to kto uzupełniałby baze wydawnictw ? Ja raczej niechetnie piszę o zespołach spoza mojego kręgu zainteresowan dlatego np. fani power metalu, doomu czy folku nie znaleźli by swoich ukochanych pozycji i odsyłaczy do nich
[/quote:84a6f62927]
Odsyłacze to sobie znajdą w google i YT, ale może ocenią na DP. Chodzi o to, żeby ogarnąć to co już jest, a co do rozwoju to by się zobaczyło.
[quote:84a6f62927="Harlequin"]
7. Nawet na forum mało jest tematów, gdzie ludzie wypisywaliby listy swoich ulubionych wydawnictw w danej kategorii. Lepiej pisać o kotach i katolach
[/quote:84a6f62927]
Tutaj to mam nadzieję, że sam się ze sobą nie zgadzasz. Ty piszesz o muzie.

Jeśli się nie da stworzyć ogólnych kategorii typu death, rock, electro to kategoria rok powstania mówi i tak bardzo dużo i pozwala analizować tendencje jakie płyty/gatunki w danym okresie się mocno rozwijały.

Na pewno nie będzie tak, że się wszyscy rzucą na takie rankingi, ale może np. za rok się zauważy pozytywne zmiany.

[quote:84a6f62927="Harlequin"]
8. Najwyzej oceniane byłyby zawsze te najpopularniejsze zespoły, bo miałyby duzo głosów. Mało kto by oceniał np. Psychotic Waltz, Fear Of God czy inną niszową kapelę. Ba! Zapewne nawet nie przeczyta artykułu, bo nie bedzie wiedział co to jest.
[/quote:84a6f62927]
No to po co w ogóle piszesz recki Psychoticów?
Na czym niby polega popularność Iron Maiden, Metallicy. Ktoś komuś polecił, że spoko i się zaczęło.

edit:
Tak, już poprawiłem co chciałem. Można polemizować dalej :).


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2011-01-05 13:48

No ja dzią tyle czasu nie mam, ale pokuszę się o wytłumaczenie :)

[quote:f00a041902="Yngwie"]No dobra. Mam chwilkę, to popolemizujmy.

[quote:f00a041902="Harlequin"]Nie wiem czy jest sens

1. I tak mało kto gada tu o muzyce, a jesli, to zazwyczaj jest to określenie zajebiste/chujowe[/quote:f00a041902]

Sam tak często robisz. Najpierw emocjonalnie reagujesz na płytę, a potem dopisujesz resztę. Teraz byłaby możliwość podejścia od drugiej strony. Poza tym przeciętny użytkownik rzadko jest recenzentem.[/quote:f00a041902]

No, ale właśnie dopisuję ta resztę, bo mi się chce :) Poza tym byłem kiedyś takim samym użytkownikiem jak inni i pisze recenzje bo chcę, lubię i chcę się podzielić swoimi uwagami. Jeśli ktos jest leniwy i nie lubi musyki to pisać nie musi - przymusu nie ma. Ale niech potem nie ma pretensji, że na forum jest za mało tematów o muzyce. Najpierw proponuję, aby ludziska zaczęli pisać co nieco o muzyce, a potem mozna mysleć czy robienie czegoś ma sens. Teraz to wszyscy czekają, aż administracja/redakcja "poda wszystko na tacy", a reszta łaskawie skorzysta.


[quote:f00a041902="Yngwie"][quote:f00a041902="Harlequin"]
2. Ludzie raczej nie oceniają artykułów, wiec nie wierzą, że zaczną oceniać płyty
[/quote:f00a041902]

Bo nic nie mają z tego, że coś ocenią. Przy większej ilości ocen sami mogliby się zorientować jak ich ulubieńcy oceniani są przez większość.

No i ocena recenzji jest/byłaby tu tożsama z oceną płyty. W ten sposób recenzent ma wpływ na popularność płyty, a więc i satysfakcję, że coś co polecił jest warte uwagi.[/quote:f00a041902]

A to trzeba mieć "coś" z oceniania ? Cukierka chcesz ? A moze płytkę ? A moze wejsciówke na koncert ? Myślałem, że oceniasz wg własnego uznania, bez oczekiwania czegos w zamian.

[quote:f00a041902="Yngwie"][quote:f00a041902="Harlequin"]
3. Na metalstormie ludzie lubią tworzyc swoje rankingi i różne listy, ale u nas sie to nie przyjmie, bo po pierwsze - jest dużo małolatów, którzy nie mają rozeznania w muzyce i traktują DP bardziej jako portal społecznosciowy niż muzyczny, po drugie - dotychczasowe 'podsumowania" i wszelkie "sądy ostatecznie" raczej nie powodowały że ludzie chętniej sie udzielają o muzyce.
[/quote:f00a041902]
Najwyraźniej sam Pan Harlequin nie dawał rady, żeby wszystko ogarnąć.[/quote:f00a041902]

Warto wspomnieć, że podsumowanie robiły także Void i verdammt + kilka innych osób z doskoku. Niestety odzew użytkowników nie zadowalał nas i był demotywujący. A DUUUUUŻOOOO pracy trzeba było w to włożyc, na pewno więcej niż w napisanie artykułu czy recenzji. Niestety mało kto chciał pisac o muzyce i dzielic sie swoimi wrażeniami.

[quote:f00a041902="Yngwie"][quote:f00a041902="Harlequin"]
4. Wybieranie TOPów... a kto miał by je wybierac, skoro na DP jest moze 5 stałych recenzentów ? Ja np. zazwyczaj bym wybierał same rzygadła i wiele osob by sie z tym nie zgadzało
[/quote:f00a041902]
Przeciętny użytkownik DP to nie Harlequin mam nadzieję.[/quote:f00a041902]

Zdecydowanie nie. Ale zastanawia mnie jakie byłyby kryteria doboru tych "topów"... Poza tym - jesli zauwazyłeś na forum udziela sie regularnie może 100-150 osob, wątpie wiec w liczenie oddanych głosów w tysiącach.

[quote:f00a041902="Yngwie"][quote:f00a041902="Harlequin"]
5. Na DP królują cycki, pięknie mroczne niewiasty, nogi, spuszczanie sie nad kotami, nad katolikami itp - i to właśnie zdjęcia, galerie i kolejne tematu na forum + blogi cieszą sie tu najwiekszą popularnością
[/quote:f00a041902]
W Twoim motcie też królują. Można zwrócić większą uwagę na muzykę.[/quote:f00a041902]

Bo jakbyś wiedział co to motto znaczy i skąd sie wzięło to bys nie pytał xD i co mam rozumieć jako "zwrócic wieksza uwagę na muzykę" - sa niusy o koncertach, niusy muzyczne, recenzje, czasem wykopie sie jakis temat muzyczny a forum, a i tak gada sie o katolikach i kotach :)


[quote:f00a041902="Yngwie"][quote:f00a041902="Harlequin"]
6. Jesli nawet by ten temat przeszedł, to kto uzupełniałby baze wydawnictw ? Ja raczej niechetnie piszę o zespołach spoza mojego kręgu zainteresowan dlatego np. fani power metalu, doomu czy folku nie znaleźli by swoich ukochanych pozycji i odsyłaczy do nich
[/quote:f00a041902]
Odsyłacze to sobie znajdą w google i YT, ale może ocenią na DP. Chodzi o to, żeby ogarnąć to co już jest, a co do rozwoju to by się zobaczyło.[/quote:f00a041902]

To mogłbym sie zgodzić, ale z kwestiami technicznymi to do naczelnego

[quote:f00a041902="Yngwie"][quote:f00a041902="Harlequin"]
7. Nawet na forum mało jest tematów, gdzie ludzie wypisywaliby listy swoich ulubionych wydawnictw w danej kategorii. Lepiej pisać o kotach i katolach
[/quote:f00a041902]
Tutaj to mam nadzieję, że sam się ze sobą nie zgadzasz. Ty piszesz o muzie.

Jeśli się nie da stworzyć ogólnych kategorii typu death, rock, electro to kategoria rok powstania mówi i tak bardzo dużo i pozwala analizować tendencje jakie płyty/gatunki w danym okresie się mocno rozwijały.

Na pewno nie będzie tak, że się wszyscy rzucą na takie rankingi, ale może np. za rok się zauważy pozytywne zmiany.[/quote:f00a041902]

I obstawiam, ze sprowadzi siet o do wymieniania pozycji, lub do wklejania linków z YT

[quote:f00a041902="Yngwie"][quote:f00a041902="Harlequin"]
8. Najwyzej oceniane byłyby zawsze te najpopularniejsze zespoły, bo miałyby duzo głosów. Mało kto by oceniał np. Psychotic Waltz, Fear Of God czy inną niszową kapelę. Ba! Zapewne nawet nie przeczyta artykułu, bo nie bedzie wiedział co to jest.
[/quote:f00a041902]
No to po co w ogóle piszesz recki Psychoticów?
Na czym niby polega popularność Iron Maiden, Metallicy. Ktoś komuś polecił, że spoko i się zaczęło.
[/quote:f00a041902]

Bo napisanie recenzji nie zajmuje mi to aż tyle czasu, a cieszę sie gdy choć jedna osoba za sprawa takiej recki odkopie jakieś niszowe cacko. I miło jest zobaczyć, że moja recka jest pierwsza pozycją na liscie po wyszukaniu jej w google :) ludzie po prostu nie pisza o starociach, a szkoda, bo wiele fajnych płyt odchodzi w niepamięć


.


Wysłany: 2011-01-05 14:11

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Mam wrażenie, że w tym temacie tak czy inaczej jesteśmy po tej samej stronie :).

Moje podejście jest inżynierskie. Wzięło się stąd, że wiem jak działają takie zestawienia i jak się je robi. Naczelny zresztą pewnie też wie o co chodzi.

Na Metalstorm się sprawdziło aż nadspodziewanie dobrze. Top 200 wygląda tam wiarygodnie, zresztą pewnie przez wiele lat powstawało.

DP ma tą przewagę, że jest typowo polskie i po paru miesiącach/latach zestawienia mogłyby być użyteczne w PL, a Metalstorm to kolejna międzynarodowa strona i ranking jakich setki.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2011-01-05 16:34

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Chłopaki, aż z przyjemnością czyta się Waszą polemikę do...śniadania

Jeśli chodzi o mnie, to napisanie recenzji zajmuje mi dużo czasu, w odróżnieniu od master Gniewka, dlatego tez mało kiedy chcę mi się za to zabrać. Poza tym nie chce się chyba nikomu pisać o jakichś gównach... A żeby powstał wiarygodny ranking to czasem by trzeba było i te szity pooceniać, żeby naturalna skala zaistniała.

Ponadto uwazam, że nawiązywanie tu do metalstorma nie ma za dużego pokładu w funkcjonalności DP, aż tak nie orientuję się, ale chyba na tamtym estońskim portalu nie pojawiają się płyty electro? a i post rocka (w którym bądź co bądź lubię sobie posiedzieć) tam jakoś nie przyuważyłam...

wniosek jest taki - nic na siłę. Polacy to taki leniwy naród, a ja sama urodziłam sie w niedzielę i muszę mieć naprawdę motywację nie z tego świata, żeby coś od siebie sama dodać


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2011-01-05 21:27 Zmieniony: 2011-01-05 21:50

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

[quote:0e548e3b34="minawi"] Polacy to taki leniwy naród, a ja sama urodziłam sie w niedzielę i muszę mieć naprawdę motywację nie z tego świata, żeby coś od siebie sama dodać [/quote:0e548e3b34]

No ja z kolei ciągle nie wiem jak to możliwe, że jestem Polakiem, bo chyba nigdy nie pasowałem do polskiej mentalności.

Rozumiem też, że nie każdy lubi sobie dla przyjemności przeprowadzić analizę statystyczną z rachunkiem prawdopodobieństwa albo chociaż rozwiązać równanko różniczkowo-całkowe do poduszki, heh.

A pomysł jak pomysł. Nic nie tracę, gdy się jakimś podzielę.

Dla mnie napisanie recki to szybki schemat. Ale na DP też mi się nie chce ich pisać. Gdyby był ranking, to chciałbym, żeby płyty moich ulubionych zespołów były co najmniej w środku stawki dla danego roku. Napisałem jedną, ale przy rankingach prawdopodobnie miałbym na koncie co najmniej 50.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2011-01-05 21:41

A ja proponuje wybrac najlepsze plyty roku w kategori
Metal i pochodne :)
Rock gotycki i pochodne:)
Electro i podobne :)


Chwytac chwile ?


Wysłany: 2011-01-05 21:51 Zmieniony: 2011-01-05 21:59

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

[quote:7b2b7f0a77="gothcure"]A ja proponuje wybrac najlepsze plyty roku w kategori
Metal i pochodne :)
Rock gotycki i pochodne:)
Electro i podobne :)[/quote:7b2b7f0a77]

W skrócie właśnie dokładnie o to mi chodzi.
Ale chyba mało kto rozumie, że one się "same mają wybierać". Tak naprawdę rankingi na podstawie recek na początku działałyby pewnie słabo, ale ukształtowałby się po jakimś dłuższym czasie.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2011-01-05 21:54 Zmieniony: 2011-01-05 22:07

[quote:e4aeb0ff05="Yngwie"][quote:e4aeb0ff05="gothcure"]A ja proponuje wybrac najlepsze plyty roku w kategori
Metal i pochodne :)
Rock gotycki i pochodne:)
Electro i podobne :)[/quote:e4aeb0ff05]

W skrócie właśnie dokładnie o to mi chodzi.[/quote:e4aeb0ff05] TO fajnie ze sie rozumiemy ,w sumie to forum muzyczne ,a nie pogaduszki co dzisiaj zjadlem,lub jaka dziś pogoda


Chwytac chwile ?


Wysłany: 2011-01-06 10:42

A takie Lacuna Coil czy The 69 Eyes to metal czy rock gotycki ?


.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło