Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Therion. Strona: last

Therion Wysłany: 2009-12-08 22:50

Szukam zespołów króre grają w podobny sposób do Theriona. Wiem że równie dobrego nie znajdę bo oni są poprostu.... bezkonkurencyjni? Nie znajdę teraz odpowiedniego słowa, ale dla mnie ten zespół jest perełką.
Mimo wszystko ciągle jest mi mało i szukam podobnych wykonawców w których twórczości występują elementy symfonic metalu + piękny operowy kobiecy śpiew. I bynajmniej nie chodzi mi o Nightwisha czy Epicę, tylko o coś w tym "mocnejszym" (mhroczniejszym? chyba nie) klimacie. Dla przykładu jeden z lepszych kawałków który jest dla mnie bardzo charakterystyczny dla nich:
http://www.youtube.com/watch?v=O8h6gJj3k_A
Mogą być nawet takie zespoliki u ktorych tylko jakaś płyta "zalatuje" Therionowymi klimatami bądź pojedynczy utworek.
Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi

pozdrawiam Krzysiek


Puste kieszenie, i torba pełna snów...


Wysłany: 2009-12-08 23:14

sanctaputana (Bicz)
sanctaputana
Posty: 153
Jelenia Góra, Wrocław

Polecam Haggard choć tam żadna laska nie pieje, ale patos jest idealnie zrównoważony mocnym graniem podobnie jak u Theriona. Obowiązkowo Tristania - idealne połączenie kobiecego wokalu i męskiego growlu plus ciężkie brzmienie. Ewentualnie Theatre of Tragedy, ale z wcześniejszych dokonań. Może Within Temptation, ale też z okresu przed komerchą. I może Lacrimosa. Z lżejszych spraw - Lacuna Coil. I koniecznie Moonspell!


czyń swoją wolę a stanie się prawem


Wysłany: 2009-12-09 07:05

Słabo się pewnie określiłem bo te wszystkie znam, ale dzięki za dobre chęci. A Moonspell -- no tak, rządzi! :D


Puste kieszenie, i torba pełna snów...


Wysłany: 2010-06-01 14:59

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

Mogę zaproponować --> Lord Vampyr, Theatres des Vampires. Powinieneś strawić.


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2010-06-10 23:46

A słyszałeś o tureckim Catafalque ??? Polecam ich dwa albumy : Unique i Dialectique. Niezupełnie grają tak jak Therion ale trudno znależc kapelę grająca w takich samych klimatach no ale podałeś tez Arcanę a to tez zupełnie inna bajka.
Polecić mogę jeszcze :
Sengir ( belgia )
Elision ( grecja )
For Selena And Sin ( finlandia )
Battlelore ( finlandia )
Luna Obscura ( grecja )
Ashes You Leave ( horwacja )ostatni album "songs of the lost" bo wcześniej to czysty death metal.
Eluveitie ( szwajcaria )
Delain ( holandia ) to coś jak within temptation ale z naprawdę pięknym głosem Charlotte.
Loreena McKennitte ( irlandzkie klimaty )
Midnight Dyndicate ( coś jak arcana i dead can
dance - mroczne klimaty )
Saviour Machine ( usa )
Mortemia ( twór Mortema Velanda z Sirenii - norwegia )no i wiele innych ..... jak chcesz to daj znać - dopiszę jeszcze.


I am me, and that's what I will be...........


Wysłany: 2010-07-21 10:10

o kurcze, dziękuję wam. Dawno tu nie zaglądałem, już się biorę do szukania zespołów podanych przez Gorgoth74


Puste kieszenie, i torba pełna snów...


Wysłany: 2010-11-29 21:30

to mozr neolithic,sirrah


Kropla drąży skałę


Wysłany: 2010-12-10 18:26

Proponuje Visions of Atlantis, Nightiwish, Coronatus, Leaves' Eyes.



Wysłany: 2012-05-21 23:23

Debiut najzacniejszy, po Theli nie znam nic ciekawego od tej kapeli.



Wysłany: 2012-05-21 23:42

dawno nie sluchałem,miałem 4 pierwsze musze poszukac,porzyczyłem i nie wrociły...


Kropla drąży skałę


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło