Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

nauka i pseudonauka. Strona: last

nauka i pseudonauka Wysłany: 2009-10-12 19:24

Ostatnio spotkałam się z ciekawym zagadnieniem - astrologia, magia, różdżkarstwo, rzekome żyły wodne, lewitacja i co mówi na ten temat fizyka.

Nie ukrywam, że mam przygotować małe seminarium na ten temat. Wydaje mi się on bardzo ciekawy, ale niestety niewiele wiem o astrologii, wróżbiarstwie i innych takich "pseudonaukowych" sprawach :? Chciałabym się temu przyjrzeć dokładniej i ocenić z własnej perspektywy. wiem że wielu z Was siedzi w tym głębiej i ma większe pojęcie.

Czy moglibyście mi polecić jakieś książki, czy artykuły wyjaśniające teorię na czym to wszystko się opiera, o co chodzi i co ma do tego nauka.

Waszych poglądów też chętnie posłucham i dołączę swoje, ale to sprawa drugorzędna:)



Re: nauka i pseudonauka Wysłany: 2009-10-12 19:40

[quote:f70ea57a73="Bogini_Galaktyk"]takich "pseudonaukowych" sprawach :? Chciałabym się temu przyjrzeć dokładniej i ocenić z własnej perspektywy. [/quote:f70ea57a73]

Już oceniłaś :P



Wysłany: 2009-10-12 19:49

Cholera, zdradziłam się... :P
Ale rozwinę później, jak już się więcej dowiem. :D



Wysłany: 2009-10-13 04:56

Zrób wywiad z wróżką. Ja bym tak zrobiła.


Lubie jesien bo kazdy moze dostac z liscia


Wysłany: 2009-10-13 17:13

[quote:357bce0ab2="Paskievicz"]albo kup "Wróżkę" :wink: pare zyla w każdym kiosku hehe[/quote:357bce0ab2]

Taa, bardzo rzetelne czasopismo...
Bogini Galaktyk :arrow: chyba nie ma jednej książki wyjaśniającej ogół pojęć "pseudonaukowych". Ludzie siedzą w tym latami, żeby pojąć. Wydaje mi się, że nie da się tego przedstawić w pigułce i to na dodatek wrzucając wszystkie dziedziny do jednego wora. A poszczególnych opracowań jestm mnóstwo, wystarczy wejść do księgarni i się rozejrzeć.
A tak w ogóle, to nie wiem, czemu bierzesz się za przygotowywanie czegoś na temat, o którym dopiero masz zamiar się czegokolwiek dowiedzieć. Po pierwsze - ryzyko, że przekażesz ludziom bzdury jest podwojone, a poza tym życie sobie utrudniasz
:) Co sądzi o tym fizyka? No chyba wiadomo.



Re: nauka i pseudonauka Wysłany: 2009-10-13 17:53

[quote:f6bdd08102="Bogini_Galaktyk"]Ostatnio spotkałam się z ciekawym zagadnieniem - astrologia, magia, różdżkarstwo, rzekome żyły wodne, lewitacja i co mówi na ten temat fizyka.[/quote:f6bdd08102]
Akurat lewitację bym z tego koszyka wyciągnął




Na filmie jest demonstracja nadprzewodnika w -196 stopniach Celsjusza. Powoli zbliżamy się do zera a w perspektywie mamy osiągnięcie stanu nadprzewodzenia w temperaturze powyżej 25 stopni 8)


forever alone immortal


Wysłany: 2009-10-13 18:27

astrologia wiąże się z ruchem czy położeniem gwiazd, planet itp. i do tego dopasowuje procesy zachodzące na Ziemi, musi więc opierać się o fizykę,kiedyś była to bardzo szanowana nauka,wykładano ją na uniwersytetach aż do odkrycia przez Newtona nowych zasad fizyki bodajże w 1687 roku, teraz, gdy w ruch poszły wróżki i horoskopy w brukowcach astrologia straciła na swej wartości w oczach ludzi, stała się pospolitą ignorowaną bzdurą albo zabobonem, jednak sama w sobie jest bardzo ciekawa, obecnie fizycy nie przyjmują astrologii, gdyż istnieje problem jej naukowego uzasadnienia

:wink:



Wysłany: 2009-10-27 22:35

wolff (Bicz)
wolff
Posty: 3
Marienburg

[b:7912130b7d]Bogini[/b:7912130b7d], odezwij się proszę do mnie na maila


Pchlarz leśny


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło