Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Closterkeller - Aurum. Strona: 1

Artykuł: Closterkeller - Aurum

Wysłany: 2009-10-05 16:18

Specjalnie wybrałem się do Empiku, żeby kupić i posłuchać, a tu sprzedawca informuje mnie, że jeszcze nie dostali :/ Będę się musiał niestety jeszcze wstrzymać z opinią na temat tej płyty.


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2009-10-05 16:27

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

[quote:dd4efce01b="CrommCruaich"]Specjalnie wybrałem się do Empiku, żeby kupić i posłuchać, a tu sprzedawca informuje mnie, że jeszcze nie dostali :/ Będę się musiał niestety jeszcze wstrzymać z opinią na temat tej płyty.[/quote:dd4efce01b]

a to przypadkiem nie likwidują wszystkich salonów multimedialnych Ępiczów? tak slyszałam... sorry za offtop :)


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2009-10-05 17:05

Ja płytę nabyłam wczoraj (i jeszcze przy okazji Scarlet).

Za wcześnie mi szczegółowe osądy wydawać, słucham...
Na pewno brzmienie jest bliskie ideału. Płyta wydaje się spokojna, nastrojowa...mało mocniejszych przytupnięć. Mariusz Kumala - nowy nabytek Anji bardzo ładne partie gitarowe ułożył.

Nie tylko gra...zapada w uszy... co za dziecięco-ironiczne głosy śpiewają taki "kontrowersyjny" temat ... uśmiałam się, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, wyszło oryginalnie :)

Wcześniej znane utwory Ogród Półcieni i Matka to murowani faworyci tej płyty...może coś jeszcze do tego duetu dokooptuję potem


I'm a sect of mine so my mind is my church.


Wysłany: 2009-10-05 17:21

Jak dla mnie póki co zbyt niespójna. Prawde mówiac nie podoba mi się, ale fanem Closterkeller nigdy nie byłem.


.


Wysłany: 2009-10-13 10:14

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

Swietna plyta, jedna z najlepczych


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2009-10-13 10:18

Płyta mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Cieszę się, że Closterkeller nie odgrzewa starych kotletów i ma odwagę eksperymentować. Totalnie rozwalił mnie kawałek "To tylko gra". No i szata graficzna wydanie jest świetna.


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2009-10-13 12:06

Płytka bardzo fajna, przyjemna. Dosyć zróżnicowana, ale spójna klimatycznie, więc jak najbardziej dla mnie na plus. Jak zwykle Closter musiał trafić czymś bezpośrednio do najgłębszych pokładów mnie ("Na nic to"). :)


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Wysłany: 2009-10-24 13:14

Nenar (Anciliae)
Nenar
Posty: 626
Bielsko-Biała / Gliwice

Za samą "Matkę" należą się oklaski, niestety chyba tylko za to. Parę utworów przyjemnych i prostych (tutaj dla mnie króluje "12 dni", kilka cięższych i mroczniejszych (które mi bardziej przypadły do gustu), płyta zdecydowanie słabsza od dwóch poprzednich płyt.


Ja mam 20 lat, ty masz 20 lat ... i tak wszyscy umrzemy


Wysłany: 2009-10-24 16:59

Viljar (Bicz)
Viljar
Posty: 141
Gdańsk Oliwa

Matka niezła, powiedziałbym nawet, ze świetna. Reszta... niby dobra, ale słuchając tej płyty miałem wrażenie, że już coś podobnego kiedyś zrobili. A może Closter mi się po prostu przejadł?



Wysłany: 2009-10-24 19:49

Po pierwszym odsłuchaniu byłam, że tak powiem zniesmaczona.. lekki zamuł. Jednak poczatek nocarza całkiem całkiem a reszta średnio. Jutro koncert - zobaczymy co i jak na żywo ^^


Do wszystkiego trzeba dorosnąć.


Wysłany: 2009-11-15 19:03

A co sądzicie o "Nie tylko gra"? Anja powiedziała na koncercie, że tekst jest autorstwa jej synka.


jeśli raz wejrzysz w Ciemność, nigdy nie uwolnisz się od Jej brzemienia. /blood luna.


Wysłany: 2009-11-15 19:07

cHrzanek (Bicz)
cHrzanek
Posty: 46
Wrocław / Środa Śląska

chyba chodziło jej o to, że w tym utworze dziecięcy głos należy do jej syna a nie, że napisał tekst



Wysłany: 2009-11-15 19:22

może źle zrozumiałam tę informację. 8O
Gdyby tekst był jej syna, mogłabym tę piosenkę zaakceptować, ale w takim wypadku uważam ją za dowód na kiepskie tekściarstwo tej płyty... :?


jeśli raz wejrzysz w Ciemność, nigdy nie uwolnisz się od Jej brzemienia. /blood luna.


Wysłany: 2010-11-02 12:56

Ceiphied (Bicz)
Ceiphied
Posty: 1556
Nowa Sól - Zielona Góra

Płytka może być, przyzwyczaiłam się do niej zresztą i tak spodziewałam się, że będzie gorsza.. Nie podobają mi się takie utwory : ''12 dni'' , ''Deja vu'' i ''Nie tylko gra''.


''Sztylet rani ciało, słowo - umysł.'' - Menander


Wysłany: 2012-01-02 17:51 Zmieniony: 2012-01-02 17:51

Ciekawym pomysłem było umieszczenie kodów QR okładce płyty, które było połączeniem zabiegów artystycznych, marketingowych i podkreśleniem zamiłowania Anji Orthodox do technologii (mało kto wie, że Anja pracowała w serwisie komputerowym). Płyta wydana była w 2009 roku, kiedy znajomość kodów QR była znacznie mniejsza, a odczytanie ich prowadziło do rozmaitych materiałów dodatkowych, które można było pobrać z internetu. Dzisiaj taka akcja nie byłaby na tyle oryginalna i ciekawa, co 2 – 3 lata temu.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2012-01-02 19:23

Nocarz i Między piekłem a niebem to dwa najlepsze utwory.


Do wszystkiego trzeba dorosnąć.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło