Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

starszy heavy. Strona: 2

... Wysłany: 2009-10-10 09:30

Jak czytam Wasze wypowiedzi w tym temacie to mi sie nóż w kieszeni otwiera a oczy musztardą zachodzą (niestety).
Tak naprawde to pierwszym heavy metalowym zespolem był Black Sabbath ale i tak nie do konca, bo ten gatunek muzyki (podgatunek rocka) wyrósł w latch 80 ubieglego wieku. Kapele przez was wymieniane jak AC/DC, Saxon, Uriah Heep, Whitesnake, Led Zeppelin, Deep Purple, W.A.S.P. do heavy nie naleza w zadnym przypadku :) Tak samo jest z TSA jesli chodzi o nasze krajowe podworko. Jest to rock czasami ciezszy czasami lzejszy. Gunsi, Warlock, Scorpions, Warrant to hard rock :)

A heavy metal godnie reprezentuja Iron Maiden, Judas Priest, Running Wild (R.I.P), Grave Digger, Helloween, Turbo itd :)


If i can`t be my own i feel better dead.


Wysłany: 2009-10-10 17:43

ja zawsze używam słowa heavy w przypadku heavy metal i heavy rock :wink:
co do w.a.s.p. polemizowałabym , raczej mi to pasuje na heavy :wink:
a jeśli mowa o warrant ...uważam ich za kapelę glam :wink:

zgadzam się jednak z Tobą ,że kapele heavy metalowe zasługują na wyodrębnienie :wink:



Re: ... Wysłany: 2009-10-14 09:59

[quote:8ef2a9d7fd="Sumo666"]Jak czytam Wasze wypowiedzi w tym temacie to mi sie nóż w kieszeni otwiera a oczy musztardą zachodzą (niestety).
Tak naprawde to pierwszym heavy metalowym zespolem był Black Sabbath ale i tak nie do konca, bo ten gatunek muzyki (podgatunek rocka) wyrósł w latch 80 ubieglego wieku. Kapele przez was wymieniane jak AC/DC, Saxon, Uriah Heep, Whitesnake, Led Zeppelin, Deep Purple, W.A.S.P. do heavy nie naleza w zadnym przypadku :) Tak samo jest z TSA jesli chodzi o nasze krajowe podworko. Jest to rock czasami ciezszy czasami lzejszy. Gunsi, Warlock, Scorpions, Warrant to hard rock :)

A heavy metal godnie reprezentuja Iron Maiden, Judas Priest, Running Wild (R.I.P), Grave Digger, Helloween, Turbo itd :)[/quote:8ef2a9d7fd]

Mogę się oczywiście mylić, ale to chyba przy muzyce Black Sabbath użyto po raz pierwszy określenia "Heavy Metal"... Spokojnie można ich nazwać pionierami gatunku Heavy. Chodzi mi oczywiście o początek gatunku - tj. lata 70-te
Co do Saxon. Moim skromnym zdaniem, są ikonami Heavy. Chociażby poprzez swój rodowód, gdyż zarówno oni jak i IM wywodzą się z tego samego nurtu tj. NWOBHM.

Od siebie mógłbym polecić jeszcze trochę niedocenianą kapelę - Tygers of Pan Tang


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


... Wysłany: 2009-10-14 10:07

Black Sabbath byli pionierami - temu zaprzeczyć sie nie da :) Ale czy to heavy hmmm.... jak dla mnie nie (jednak) - dla mnie to (majac na uwadze tamte czasy) to ciezki rock :)
Saxon Saxon Saxon (po zastanowieniu) tutaj jest podobnie jak w przypadku BS - Moim zdaniem oczywiscie :)

Dziekuje za uwage :)


If i can`t be my own i feel better dead.


Re: ... Wysłany: 2009-10-14 10:18

Odnośnie BS całkowicie się z Tobą zgadzam. Nie grali oni tego, co teraz rozumiemy pod nazwą "klasyczny heavy metal". Nie możesz jednak zaprzeczyć, że zalążki tego gatunku, są w ich muzyce są zauważalne. Stąd moje określenie "Pionierzy Heavy".
Co do Saxon polecam - paradoksalnie - biografię Iron Maiden napisaną przez Micka Walla. Maideni w początkowych latach kariery rywalizowali o prymat na scenie Heavy metalowej właśnie z Saxon, jak również z Samson i Tygers of Pan Tang.

również dziękuję za uwagę. Pozdrawiam


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


... Wysłany: 2009-10-14 10:25

:) Tygers of Pan Tang sie sciaga bo tej kapeli nie slyszalem :)
I jesio Nazareth - to tez jak dla mnie rock


If i can`t be my own i feel better dead.


Wysłany: 2009-10-14 10:29

polecam "Tygrysów"


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


Re: ... Wysłany: 2009-10-14 10:33

[quote:7def620ad0="Sumo666"]Jak czytam Wasze wypowiedzi w tym temacie to mi sie nóż w kieszeni otwiera a oczy musztardą zachodzą (niestety).
Tak naprawde to pierwszym heavy metalowym zespolem był Black Sabbath ale i tak nie do konca, bo ten gatunek muzyki (podgatunek rocka) wyrósł w latch 80 ubieglego wieku. Kapele przez was wymieniane jak AC/DC, Saxon, Uriah Heep, Whitesnake, Led Zeppelin, Deep Purple, W.A.S.P. do heavy nie naleza w zadnym przypadku :) Tak samo jest z TSA jesli chodzi o nasze krajowe podworko. Jest to rock czasami ciezszy czasami lzejszy. Gunsi, Warlock, Scorpions, Warrant to hard rock :)

A heavy metal godnie reprezentuja Iron Maiden, Judas Priest, Running Wild (R.I.P), Grave Digger, Helloween, Turbo itd :)[/quote:7def620ad0]

Zgadzam sie ze wszystkim oprózz Saxon - przecież obok Iron Majdanek to największy zespół heavymetalowy, który tworzył to co nazywamy teraz NWOBHM

Ktoś zna cosik takiego jak Angel Witch ? Co o nich sądzicie ?

Podobno ze staroci warto posłuchac też Jaguar - Power games, ale tej płyty nie znam


.


:) Wysłany: 2009-10-14 10:35

Saxon dla mnie posostanie rockiem :) :)


If i can`t be my own i feel better dead.


Wysłany: 2009-10-14 10:40

Każdy gatunek wywodzi się z tego pierwotnego, szeroko pojętego - rocka. Idąc tym tokiem rozumowania, każdą kapelę metalową (nieważne jakiego gatunku metalu by nie grała) można nazwać rockową


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


... Wysłany: 2009-10-14 10:43

Mądrze prawisz dać Ci wódki :)
Nie można zapominać o jazzie i bluesie :) Czarnuchy (bez obrazy uzywam tego slowa poprze wplyw na moja osobe Pulp Fiction) to tak naprawde zaczeły :) i chwała im za to :)


If i can`t be my own i feel better dead.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło