Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Killer MUD.. Strona: last

Killer MUD. Wysłany: 2009-09-06 18:40

Tak slowem wstepu. Co to wlasciwie jest MUD? Otoz jest to TEKSTOWA gra MMORPG. Jednak nie tak tekstowa, jak popularne ostatnio gry przez www. Mudy sa grami CZYSTO tekstowymi, bez najmniejszych sladow grafiki. Gramy wysylajac tekstowe komendy typu: siadaj, zjedz, zabij.
Wiecej o mudach tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/MUD_(RPG)

Spytacie co takiego fajnego w grach bez grafiki, gdzie musimy sie zadowolic samym tekstem? Odpowiem tedy: KLIMAT. Mudy są czyms, co calkiem niezle imituje sesje RPG. Pelne interakcje z innymi graczami, rozbudowany swiat i postacie. Wszak na mudach jeno tekst jest, tedy czas, ktory normalnie poszedlby na zabawe z grafika zostal spozytkowany na rozbudowe zabawy.

Jest wiele roznych mudow polskich i zagraniczych, najbardziej polecam jednak Killer muda (www.killer.mud.pl). Co jest potrzebne do gry? Nic. Gra opiera sie na telnecie, ktory jest wbudowany w windowsa. Dla wygody jednak mozna sciagnac jakis program (typu Gmud, Zmud).

No dobra, teraz o samym killerze juz. Mechanika gry opiera sie na systemie DnD, z duza iloscia rozwiazan nowatorskich. Gracz moze sie wcielic w jedna z siedmiu ras:
-Człowiek
-Elf
-Krasnolud
-Gnom
-Polelf
-Niziolek
-Polork.
Oraz w jedna z osmiu profesji:
-Barbarzynca
-Czarny rycerz
-Zlodziej
-Wojownik
-Kleryk
-Druid
-Paladyn
-Mag (siedem specjalizacji).

Na killerze mamy stworzony bardzo dobry system "randomów", co sprawia, ze przedmioty posiadaja losowe własciwosci. Podobne rozwiazanie bylo w diablo, tylko troche mniej rozbudowane.

Co by tu jesio napisac... ah tak, ostrzezenie. Jak ktos juz naprawde zacznie grac i probowac to winien jestem ostrzec, ze ta zabawa naprawde wciaga.

Tedy jesio raz dam link do strony glownej: www.killer.mud.pl

Z innych polskich mudow, ktore moga was zainteresowac to:
-Barsawia (oparta na swiecie tolkiena).
-Lac
-SWMUD (mud starwars)
-Arkadia
-Studnia dusz.

Do zobaczenia na trakcie


Moje motto jest zbyt mroczne by je tutaj zapisać.


Wysłany: 2009-09-06 19:43

No, haha! Grałem w to ładnych parę godzin zanim mnie mantikora ubiła! 8)

Gierka fajna, klimacik jest naprawdę dobry, ale wolę ten czas spędzić przy gitarce


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło