Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

The Dead Weather. Strona: last

The Dead Weather Wysłany: 2009-07-30 08:37

Lupp (Bicz)
Lupp
Posty: 505
Restinpeace

Właśnie dostałem ich startową płytę"Horehound". Dawno nie słyszałem tak solidnego, rockowego łojenia. Grają z wielką energią, na żywo(naprawdę potrafią, co można sprawdzić na Youtube), a i w studio też nagrywają na tzw. setkę.
W Stanach jest duże poruszenie - wygląda,że pojawił się pierwszy od dłuższego czasu band, który tak elektryzuje ludzi.
A co wy na to?


Do not quote - think for yourself


Wysłany: 2009-07-30 09:25

Jak dla mnie za dużo w tym White Stripes, a ich nigdy nie lubiłem. Słycać, ze ta sama osoba gra w obydwu zespołach.


.


Nie jest zły... Wysłany: 2010-03-31 15:10

Lupp (Bicz)
Lupp
Posty: 505
Restinpeace

Ostatnio obejrzałem DVD Clan of Xymox - widać na nim, że w tym bandzie nikt nawet nie wysila się, żeby chociaż pozorować granie na żywo. Panienki klepią łapami po klawiaturach, jak praczki po płótnie, na koncertach idzie 100% playback, włącznie z wokalem( np. koncert na Mera Luna 2006, na którym zresztą byłem).
COX w ten sposób stał się współczesnym odpowiednikiem katarynki :)
The DW to przeciwny biegun - oni grają realnie i to jedna z głównych zalet tej muzy.
Reszta to kwestia gustu.


Do not quote - think for yourself


Wysłany: 2010-03-31 15:17

słuchajac płyty studyjnej nie mozesz powiedziec, że to z playbacku :) ja do DW w ogole nie wracam - jakoś ta estetyka rocka alternatywnego zawsze działała na mnie nieodpowiednio i wywoływała negatywne emocje :/ swoja drogą - moim zdaniem za malo na "Horehound" odkrywczych dźwięków, które wyróżniałyby ich od White Stripes


.


Live or dead Wysłany: 2010-03-31 19:25

Lupp (Bicz)
Lupp
Posty: 505
Restinpeace

[quote:871788ba29="Harlequin"]słuchajac płyty studyjnej nie mozesz powiedziec, że to z playbacku :) ja [/quote:871788ba29]
Mówię o DVD z filmami z koncertów i clipami. Każdy koncert COX na tej płycie potwierdza to, com napisał.


Do not quote - think for yourself


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło