Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

24-08-2006. Strona: 2

Wysłany: 2006-08-25 12:14

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

toć dlatego proponuje aby byla najpierw zgoda na ocenianie w ustawieniach profilu, rpzeciez to nic takiego...


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2006-08-25 12:20

Minawi: Powtórzę własne słowa, "(...) Chyba, że osobna galeria dla każdego, gdzie może umieszczać foty tylko i wyłącznie własnej osoby + zdjęcia artystyczne ("modeli" za ich zgodą czy krajobrazów, miejsc) - i tylko te foty byłyby oceniane. (...)". Bo co z tego, że ktoś w swoim profilu zgodzi się na ocenę zdjęcia, gdzie jest ktoś, kto na to zgody nie wyraża? ;P :D



Wysłany: 2006-08-25 12:33

A co to kurwa jakiś casting jest ?? Ja też nie chce żeby ktoś mnie oceniał. Minawi, jeśli chcesz to załóż konto na fotka.pl, chętnie Ci wystawie 10, ale to jest dziecinada - zabawa w oceny ...


.


Wysłany: 2006-08-25 12:47

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Harlequin, ja mam tam już dawno konto, tak samo jak połowa DP chyba 8)
Dobra, nie przekonam was Ale ja i tak wiem swoje i swojego zdania nie zmienię :)


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2006-08-25 13:18

dymek (Anciliae)
dymek
Posty: 270
Ludomy (tudzież Poznań)

[quote:3e67f117e1="Harlequin"]Ej no, kurwa, czy DP ma się stać drugą fotka.pl ?[/quote:3e67f117e1]
Mimo, iż (jak już pisałem gdzieś tam poniżej) jestem za ocenami, ten argument do mnie trafił... coś w tym jest.

Może tak- wg mnie, jeżeli w ogóle ma być cokolwiek oceniane, to całość (galeria i profil- wszak galeria jest częścią profilu), w sposób podobny do oceniania wierszy, czy opowiadań- skala od 1 do 5 i 'zalicz mój głos'. Ocena taka nie miałaby żadnego wpływu na takie rzeczy jak ilość punktów w rankingu, głosowanie byłoby anonimowe. Chodziłoby tylko o to, żeby użytkownik wiedział, czy jego profil w oczach innych jest "staranie prowadzony".
Może to zmotywowałoby niektórych użytkowników do zadbania o wygląd swojego profilu (z drugiej strony podkreślam "może", bo skoro przydzielanie punktów za wypełnienie informacji o sobie nic nie dało, to i ocena innych może nie być wystarczającym do tego impulsem), bo aktualnie o niektórych ludziach nie wiadomo nic, prócz daty przyłączenia do społeczności DP.

Co do możliwości oceniania samych tylko zdjęć- mi to nie jest potrzebne, wiec mam ją, za przeproszeniem, gdzieś :wink: - zostawiam tą możliwość tym wszystkim, którzy od dawna proponowali na różnych forach wprowadzenie ocen/komentarzy fot.


[img:c20ec57fc2]http://images21.fotosik.pl/277/bb0cde48e364092a.jpg[/img:c20ec57fc2]


Wysłany: 2006-08-25 13:39

Jeśli ktoś zacząłby oceniać mój profil, to usunęłabym wszystkie informacje, żeby nikt nie wiedział za co dostałam to "5" czy "1" buahaha :D Ocena powinna pozostać w głowie oceniającego. Jestem też ciekawa jakie byłyby oceny, gdyby użytkownik mógł obejrzeć od kogo dostał jaką ocenę.

Podam przykład (aluzja do oceny profilu)... miałam kiedyś takową sytuację... zabawę psychologiczną... Każdy z towarzystwa miał własną kartkę, którą rozdał wszystkim dalej... każdy miał napisać coś miłego o danej osobie. Potem chcieli mnie zmusić do przeczytania tego na głos. I co? Nie przeczytałam. W domu przejrzałam tę kartkę, by znaleźć pismo kumpeli i przeczytać co ona miała do powiedzenia na mój temat... tylko ta opinia się dla mnie liczyła... na pozostałe teksty nie zwróciłam uwagi, choć kątem oka widziałam zestaw powtarzających się tekstów "jesteś miła i sympatyczna"... bo co innego mogą o mnie powiedzieć osoby, które mnie praktycznie nie znały i nie znały motywacji niektórych moich słów czy działań? Na podobnej zasadzie działają takie rankingi. Bez sensu.



Wysłany: 2006-08-25 14:18

[quote:4062c71189="BarTolmai"]Zamieszczanie w profilu tysiaca zdjec tylko po to by nabic sobie w ten sposob punktacje jest dla mnie malo powazne.[/quote:4062c71189]
Otóż to.



Wysłany: 2006-08-25 15:00

Każdy lubi coś innego. Mnie się podoba takie rozwiązanie i już. Zdania swojego nie zmienię :) Jeżeli komuś to przeszkadza, to niech napisze w galerii, że nie życzy sobie aby jego zdjęcie było oceniane - bo cośtam.

My z Minawi mamy swoje racje, wy swoje, ale skoro już jest taka możliwość, to my się będziemy bawic, a panowie (i panie) nie będą na to zwracać uwagi. o.

A jeżeli chodzi o nabijanie punktów... To uważam, że osoby dające cudze grafiki bądź zdjęcia własnie tak sobie je nabijają. I powinno to być jakos rozwiązane przez administratorów.



Wysłany: 2006-08-25 16:47

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Ja nie mam żadnego aniołka 8)
I tylko własne zdjęcia, robione przez siebie lub zamieszczone za zgodą autora. Też nie chciałabym żeby użytkownicy zamieszczali nieswoje fotki - w sensie nieswojego autorstwa - bez pozwolenia. A jeśli już, to moża niech ludzie podają źródło, skąd pochodzą ich grafiki, bo potem mogą wystąpić problemy. Ja akurat nie mam żadnego powodu, żeby sobie nabijać punkty, bo u mnie i tak to się do niczego nie liczy i nie mam z tego korzyści, więc zamieszczam swoje zdjęcia, żeby sobie ktoś je pooglądał :D Jak ktoś nie chce, to niech nawet nie wchodzi na mój profil i już.
Ale z was buntownicy i uparciuchy :twisted: :twisted: :twisted:


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2006-08-25 17:04

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Oh, weź, to był taki stres na maxa, że wolałam dla równowagi nie robić żadnych ruchów ekstremalnych Poza tym miałąm nowiutkie bojówki i lubię je bardzo, a kieszenie najbardziej i to takie cool 8) hehehehe
W ogóle to muszę zrobić porządek w tych fotach, bo i tak wszystkich nie wrzuciłam, więc muszę wybrać najlepsze :)

No proszę, jednak ktoś moje galerie ogląda :D


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2006-08-25 18:52

Minawi, nie tylko on jeden :wink:



Ocena Wysłany: 2006-08-26 10:57

To moze teraz ja.

1. Po co ocenianie?
Bede szczery. Nie chodzi o lizanie fiutow portal matrymonialny, fotka pl itd. Chodzi o rzecz bardziej prozaiczna. AN pierwszsj stronie jak widzice wyswietlane sa profile ludzi obojga plci. Nie jest to zupelnie losowo. Algorytm wybieera ludzi po piwrwsze z awatarami po drugie o ciekawch profilach. Nie chce na razie zdradzac jak to dziala ale dziala zle. Te profile ciekweych ludzi sciagaja innych ciekawych ludzi na portal. nie zalezy mi by bylo ty pol polski ale by portal byl portalem znaczacym. Wprowadzenie oceniania pozowali mi wybieracludzi ktorych ogol uwaza za ciekweych, nie chodzi mi tylko o zdjecia ale o caloksztalt. Tworczosc czy lubieby kogos czy nie.

2. czy jest to konieczne?
nie to tylko propozycja jezeli sie ne zgodzicie nei bedzie tego. Nedlugo mamy zamiar dzieki wkladowi nieocenieonej Fausthie ( ) Wprowadzic tu lepsza zabawe jestem ciekawy jak to ocenicie. Na razie niespodzianka. W kazdym razie bedie to cos czego nigdzie wiecej nie ma.

3. Czy moj profil musi byc oceniany?
Nie. Bedzie to opcjonalne,
Wielu ludzi ceni swoja prywatnosc, nie lubi byc ocenianym, nie lubi pokazywac swoich zdjec itd. Natomiast czesc ludzie chce znalezc kogos o podobnym goscie, zainteresowaniach, pasjach , lubi sie uzewnetrzniac itp. Zakladaja strony interentowe blogi... Poniewaz ciezko znalezc ludzi w klimatach na portalach temu nie poswieconych chce dac ludziom taka mozliwosc.


Mam pytanie do fausthie i ludzi o podonych pogladach. Czy zgodzicie sie by byly opcjonalne oceny?

Co do ocaniania zdjec z osobna mam mieszane uczcucia. W sumie tez mi sie to przyda. cchialbym umieszac najciekawsze na stronie glowej. Ale wystarczymi tylko okladka najladniejszej galerii. Jest juz pare serwisow gdzie oceni
a sie foty....

Na głównej stronie jest ankieta - zapraszam do głosowania:


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2006-08-26 11:23

Za opcjonalnym ocenianiem mogę być. Tylko czy nie będzie tak, że użytkownicy DP zamiast "wspierac" się nawzajem, będą sobie robić jaja i w sposób celowy zawyżać lub zaniżać komuś ocene, tylko ze względnu na jego osobiste odczucia odnośnie samej osoby a nie profilu. Bo w gruncie rzeczy, wielu użytkowników zna się jedynie przez to co wypisujemy na forach ...


.


Wysłany: 2006-08-26 11:54

Amorphus, jak to niby ciekawsze profile, skoro na stronie głównej pojawiają się nawet nowe profile, które jedynie avatary mają? coś tu kręcisz :wink:


...I forgot to remember to forget... /johnny cash


Wysłany: 2006-08-29 13:01

Och, Amorphousie :D

I powtórzę się pięćdziesiąty ;D raz..... Uważam, że powinna być osobna galeria z fotkami jedynie własnymi (bez osób obok) lub artystycznymi (czyli model, który zgodził się na publikacje + budynki, drzewa, kwiaty, płoty, fabryki, które zgadzać się nie muszą (chyba, że ich właściciele ;P)). To moje główne zdanie i koniec kropka :D

Jednak widzę też takie wyjście (choć wolę poprzednie)...

Otóż! Rzucę takową propozycję (mam nadzieję, że nie zostanę źle zrozumiana, bo ogólnie jestem przeciwna ocenom)... oceniamy wszystko, ALE wyniki ocen są widoczne tylko dla 10-30 najlepszych profili czy 10-30 najlepszych zdjęć... widać ich ocenę, autor może ujrzeć kto ile wstawił mu punktów (by oceniający ponosił tego "konsekwencje")... osoby, które wystawiają fotę, nie mogą głosować na siebie, ale mogą kliknąć czy zgadzają się na ocenę wystawionego przez nie zdjęcia czy nie. Nikt więcej nie widzi ocen, jeśli zdjęcia nie wejdą do rankingu! A co NAJWAŻNIEJSZE (czyli np. 30 najlepszych)! Uważam, że zdjęcia z imprez powinny zostać tu ominięte, bo są zbiorowe. Więc znów skłaniam się przed połączeniem tego z drugim akapitem tejże wypowiedzi. (Mam gorączkę i bolą mnie oskrzela, więc trochę bredzę, ale ufam Amorphousie, że rozszyfrujesz sens tej wypowiedzi :D)

W ten oto powyższy sposób nie będzie "przegranych", wygra 10-30 najlepszych fot, pewnie tych z osób, które zechcą być oceniane - połechce to je trochę i będzie si

To moja opinia, więc łykam pyralginkę i kładę się z powrotem do łóżeczka :D



Wysłany: 2006-08-29 13:15

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Fausthie, myśle że byłby to wlasciwy kompromis 8) Ale może nie pierwsze 30 tylko 50 osob? Zważ, że robi się na coraz więcej :)
Ja bym za to poprosiła oprocz ocen jakies komentarze do zdjęć :D Na poczatku działania DP były takowe i fajnie mi się je czytało i pisało, hehe. Oczywiscie z mozliwoscią ich usuniecia przez danego uzytkownika, jesliby uznal on je za obrazliwe czy neistosowne.

TYLKO NIECH KTOS MI POWIE GDZIE JEST AMORPHOUS I CZEMU NIE CZYTA TEGO FORUM :?: :?: :?: wrrrrr...


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2006-08-29 13:38

Np. 25 najlepszych profili, a 50-100 najlepszych fot?

A Amorphous pewnie śpi w wannie :D :D :D



Oceny Wysłany: 2006-08-29 15:40

Czytam z wielka uwaga. To co proponujecie jest bardzo skomplikowane Nie wszystko jet mi na reke. Na pewno odpada opcja nie zgadzania sie na ocene. To bez sensu wszyscy beda mieli najwyzsze. Dlaczego mozna widzizec tylko pierszych kilkudziesieciu userow a nie wszystkich? Czy nie prosciej zrobic tak ze jezeli ktos sie nie zgadza wylacza sie z zabawy i nie ma ani komentarzy ani ocen?


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2006-08-29 16:27

Kurde, Kuba, jak czytasz z wielką uwagą..... :D Nie chodzi o brak zgody na konkretną ocenę, tylko brak zgody na ogólną ocenę zdjęcia!!! ;D Nożesztybójsiębogano! :D Brak zgody na ogólną ocenę = brak uczestnictwa w "zabawie"... tak, tu się zgadzamy. Ych! A dlaczego pierwszych iluś tam? Żeby nie było widać kto jest ostatni. Lepsze są niespodzianki podczas głosowania na osoby spoza rankingu - nie wiesz, kto jest drugi pod "listą rankingową" i może nagle przeskoczyć osobę nad sobą

Wyleczę się, to wytłumaczę przejrzyściej :D



Zawody Wysłany: 2006-09-12 10:56

Co to za zawody gdzie nikt nie przegrywa?


Life is complex: it has both real and imaginary components


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło