Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Pakiet Telekomunikacyjny - ograniczenie dostępu do internetu. Strona: last

Pakiet Telekomunikacyjny - ograniczenie dostępu do internetu Wysłany: 2009-04-28 17:32

"Brukselscy oficjele postanowili ograniczyć nam dostęp do Internetu i podzielić go na tak zwane "pakiety". Co to oznacza w praktyce? Daje to prawo dostawcom usług internetowych na ograniczony dostęp do zasobów światowej sieci. Przykładowo w najtańszym pakiecie dostaniesz dostęp do jednych, a do innych witryn już nie - zależy to od zasobności portfela właściciela portalu."

[color=violet:5979a9ee0a]Protest[/color:5979a9ee0a]
http://stopcenzurze.wikidot.com/



Wysłany: 2009-04-28 17:48

Przeczytałam. Podpisałam.

Chcą ograniczyć dostęp? To juz jest. Ja mam limit pobierania przykładowo. Qrwa - czemu net nie jest za darmo i bez limitów?
Ja nie wiem po co problemy robić - mało już oni na tym zarobili? Wszędzie tylko o pieniądze chodzi :/


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2009-04-28 19:15

Mam nadzieje, ze to jakis ponury zart, chociaz jak znam zycie to brukselskie eurozjeby mogly cos takiego wysmazyc.
W tym miejscu chcialbym serdecznie pozdrowic wszystkich euroonanistow.

------
With Honor-In A Bottle


united we stand divided we fall


Wysłany: 2009-04-28 19:33

Oczywiście przeczytałem i podpisałem.

Mogę mieć tylko nadzieję że durnie z Brukseli nie zrobią tego o czym myślą...bo będzie ŻLE OJ ŻLE...

[img:063bac155a]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:063bac155a]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-04-28 21:59

te szuje zobaczyły w końcu że internet to najbardziej demokratyczne medium. A teraz kombinują jak tę wolność ujarzmić. Darmozjady od krzywizny banana.



Wysłany: 2009-04-29 12:44

Już kilka prób wprowadzenia różnych dziwnych praw dotyczących internetu było forsowanych i nie przeszły. Do wyborów myślę, że jesteśmy bezpieczni. Po wyborach? Głosować na UPR, to najlepsze co możemy zrobić by zabezpieczać się przed chorą, kapitalistyczną wersja socjalizmu.


Co nas nie zabije, to nas sponiewiera.


Wysłany: 2009-05-01 14:13

[quote:11f0e7e563]Głosować na UPR, to najlepsze co możemy zrobić by zabezpieczać się przed chorą, kapitalistyczną wersja socjalizmu.[/quote:11f0e7e563]
Wiekszosc i tak zaglosuje na szczerzacego klawiature rudego i jego polityke milosci (do swoich kolesi i naszych pieniedzy).
[quote:11f0e7e563]Niech urzędasy zobaczą, że społeczeństwu się ograniczony internet nie podoba.[/quote:11f0e7e563]
To co ludzie maja w dupie urzedasow malo obchodzi.

---------
Resist-Rockstar


united we stand divided we fall


Wysłany: 2009-05-01 16:02

Taak "By żyło się lepiej".


"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone..." "Lubię oczęta twe, kochanie, Ich blasków zmienność tajemniczą, Gdy je podnosisz niespodzianie I niby modrą błyskawicą Ogarniasz ziemię aż po kraniec....."


Wysłany: 2009-05-01 16:08

[quote:555800315d="Raven"]Taak "By żyło się lepiej".[/quote:555800315d]
Kolegom 8)


united we stand divided we fall


Wysłany: 2009-05-01 16:10

I koleżankom :D :D :D

[img:4600bad342]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:4600bad342]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-05-01 16:13

:twisted: :twisted: :twisted: i pani Erice Steinbach, której to rudy donald powiedział podczas ostatniej wizyty w Polsce "witaj w domu". Tylko tego już wesoła i jedynie słuszna telewizja z niebieskim logo i trzema zółtymi literkami nie powiedziała głośno w wiadomościach. W końcu w Polsce mamy wolność słowa - lewice można jebać centrum można jebać braci specjalnej troski można jebać anarchistów też a jedynie słuszna partia "by żyło się lepiej" jest nietylkalna. To dopiero demokracja i wolność słowa. Tak samo będzie w europie jeśli się nie przeciwstawimy euronierobom w Brukseli, którzy za chwile powiedzą nam jak i kiedy mamy chodzić do WC bo tak jest najoptymalniej...


"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone..." "Lubię oczęta twe, kochanie, Ich blasków zmienność tajemniczą, Gdy je podnosisz niespodzianie I niby modrą błyskawicą Ogarniasz ziemię aż po kraniec....."


Wysłany: 2009-05-04 14:53

no nam nadzieję że to nie przejdzie, ale Stocznie nasze kutasy wykończyli...? Jak to zrobią to chyba przejdę na muzułmanizm i h*j... Święta wojna czyli...DŻihad... :lol:





[img:0760c37ecc]http://g1wallz.com/wp-content/uploads/2009/01/achmed-i-kill-you.jpg[/img:0760c37ecc]

[img:0760c37ecc]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:0760c37ecc]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-05-06 13:45

NEW INFO...!!!!!

Pakiet telekomunikacyjny odrzucony...!!!! :D

Czarne chmury, które jakiś czas temu zebrały się nad wolnym internetem, zostały rozproszone. Po długiej debacie i emocjonującym głosowaniu Parlament Europejski odrzucił budzący kontrowersje pakiet telekomunikacyjny. Sprawa nie została jednak ostatecznie zakończona.

Posłowie Europarlamentu zdecydowali, że ustawa łamie prawa użytkowników sieci. Od lat główną cechą internetu jest wolność i według większości polityków nie należy tego zmieniać. Postanowienie tego pokroju może wydawać się oczywiste, jednak sprawa do samego końca nie była przesądzona. Już jakiś czas temu liczące się państwa Unii Europejskiej (w tym Francja) zaakceptowały niecodzienne przepisy. Dzięki niemu każdy, kto łamie prawa autorskie poprzez siec, mógłby zostać od niej odcięty bez wyroku sądu. Decyzja należałaby do specjalnego urzędu posiadającego przywilej jej bezzwłocznego wprowadzenia. Nie spodobało się to przede wszystkim przedstawicielom liberałów, zielonych i lewicy. Stworzoną przez nich poprawkę zaakceptowało 407 eurodeputowanych, co chwilowo uspokoiło obywateli Starego Kontynentu. Dlaczego chwilowo? Ponieważ temat pakietu telekomunikacyjnego wróci już na jesień, wraz z nową kadencją zasiadającą w Parlamencie Europejskim.

Na pierwszy rzut oka kontrowersyjne prawo ma racje bytu. Dzięki niemu niekontrolowany przez władze internet chociaż częściowo zostałby oczyszczony z piratów. Z drugiej strony, zawarte w ustawie przepisy umożliwiały operatorom blokowanie niektórych stron. Od tego już krok do praktyk znanych choćby z telewizji kablowej. Mowa tu przede wszystkim o ograniczaniu dostępu do popularnych witryn bez wykupionego abonamentu oraz totalnej monopolizacji rynku. Oczywiste jest, że stoją za tym olbrzymie pieniądze i europejscy providerzy zrobią wszystko, by urzeczywistnić korzystne dla nich przepisy. Pozostaje pytanie - jak długo Bruksela będzie bronić przeciętnych obywateli?.... :wink:

PIERWSZA BITWA WYGRANA....na razie... :lol: ciąg dalszy Jesienią...:)


Projekt międzynarodowego prawa autorskiego zmieni oblicze Internetu?

New York Times donosi, że w Strasburgu zgłoszono plan dotyczący praw autorskich w sieci na terenie Unii Europejskiej. W dużym skrócie, miałby on pozwolić użytkownikom kupować produkty przez Internet w sklepach mieszczących się na terenie wszystkich 27 krajów Unii, bez specjalnych ograniczeń. Propozycja przedstawiona przez Viviane Reding i Meglenę Kunevą może mieć spore znaczenie także dla Polaków.

Viviane Reding jest europejską komisarz do spraw telekomunikacji i mediów, a Meglena Kuneva zajmuje się sprawami konsumentów. Propozycja dotyczy stworzenia europejskiej licencji obejmującej materiały publikowane w sieci, co umożliwiłoby międzynarodową sprzedaż cyfrowej muzyki, gier oraz filmów w czytelny i pozbawiony nieścisłości prawnych sposób. Dla konsumentów korzyść jest prosta – niższe ceny.

Sieciowi sprzedawcy są ograniczeni do własnego podwórka, ze względu na konieczność spełnienia skomplikowanych nakazów. Rozszerzenie działalności na całą Unię jest obecnie rzeczywiście trudne - bez specjalnych rozwiązań wymagałoby przestrzegania warunków 27 państwowych systemów prawnych. Firmy ograniczają się do lokalnych rynków, np. wymagając kart kredytowych wydanych w danym kraju.

W ten sposób blokowany jest dostęp do coraz większej oferty sieciowych usług. Autorka propozycji zauważa, że z tego powodu użytkownicy z poszczególnych krajów często nie mogą legalnie oglądać pewnych zawartości. Dlatego czas skończyć z tym regionalnym reżimem. Można spodziewać się sporego oporu ze strony przedsiębiorstw, które aktualną sytuację niejednokrotnie wykorzystują na swoją korzyść.

Marcel Avargues, prezes Electronic Retailing Association Europe, zapewnia jednak, że chociaż obecny stan rzeczy postrzegany jest jako bezpieczny, bo ochraniający wewnętrzne rynki poszczególnych krajów, to jednak część wydawców elektronicznej zawartości chciałaby zniesienia lub nagięcia tych sztucznych barier. Oczekują tego sami klienci, którzy podobno po przyjęciu tej ustawy chętniej kupowaliby w sieci.

Sytuacja ta na pewno wpłynęłaby pozytywnie na konkurencję i atrakcyjność ofert, bo pewne lokalne firmy zostałyby pozbawione monopolu na niektóre usługi. Czy mogliby skorzystać na tym gracze? Wydaje się, że jest to jak najbardziej prawdopodobne. Skończyłyby się może czasy wydawania tej samej gry w zupełnie różnych cenach w kilku sąsiadujących krajach, połączonych przecież w tej samej sieci globalnej.

Na razie nie znamy szczegółów opisywanego rozwiązania, ale może pozwoliłoby ono Polakom na robienie zakupów w całej sieciowej Europie i wymaganie takiego samego traktowania jak innych europejczyków. Zniesienie tego typu barier otworzy również rynek na zewnętrzne usługi i atrakcje, np. możliwość nabywania gier w innych wersjach językowych i sprzedawania polskojęzycznych tytułów zagranicą.

Zniesienie sztucznego sieciowego poszatkowania Europy na zupełnie odrębne sektory wydaje się ciekawym pomysłem. Być może takie propozycje zwiększyłyby w przyszłości szanse na szybsze adaptowanie w Polsce i innych mniejszych krajach usług w stylu Xbox Live i podobnych. Moglibyśmy też spodziewać się atrakcyjniejszych cen oraz braku ograniczeń, pojawiających się na niektórych stronach.

Info:www.gry-online.pl




[img:0cc11fb48e]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:0cc11fb48e]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-05-06 17:57

tak jak myslałam ^^'


Do wszystkiego trzeba dorosnąć.


Wysłany: 2009-05-06 18:23

No - jak zwykle miałem rację ;].


Co nas nie zabije, to nas sponiewiera.


Wysłany: 2009-05-06 18:30

To jeszcze nic nie znaczy ...kolejne posiedzenie Unijne w tej sprawie Jesienią...

[img:36d45c6feb]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:36d45c6feb]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-05-06 18:44

Eurozjeby sobie pewnie nie daruja. Internet bedzie im sola w oku bo tu mozna pisac co sie mysli a co nie jest w smak milosciwie nam panujacym towarzyszom z bruxeli.

-----------
She Wants Revenge-Sister


united we stand divided we fall


Wysłany: 2009-05-06 19:06

do jesieni mamy spokoj :P


Do wszystkiego trzeba dorosnąć.


Wysłany: 2009-05-06 19:07

Luk też mam taką nadzieję... :D lecz w oddali widzę ciemne chmury nad wolnym i nie zależnym dostępem do internetu...obym się mylił... tak senga do Jesieni mamy spokój...:wink: na razie...

[img:b7fb4b22fc]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:b7fb4b22fc]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-05-06 19:28

Dlatego w wyborach do euroknesetu trzeba bedzie podziekowac POpaprancom i innym PISdzielcom.

--------------
She Wants Revenge-It's Just Begun


united we stand divided we fall


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło