Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Poltergeist. Strona: 1

Artykuł: Poltergeist

Wysłany: 2009-03-04 16:39

Czytałam z otwrtą buzią.
Jak byłam mała to kilka razy mialam wlaśnie takie przeżycia - coś wisiało w powietrzu, a jak powiedziałam komuś to spadało momentalnie itp.
Aż się boję teraz...


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2009-03-04 20:59

Przepraszam że trochę odbiegnę od tematu, bo choć Poltergeisty to ciekawe zjawisko, mam pytanie czy ktoś może mi coś więcej opowiedzieć o ludziach tzw. medium albo chociaż gdzie szukać więcej informacji na ten temat?


Żyj i pozwól żyć innym; tak jak ty nie lubisz kiedy ktoś narusza twą przestrzeń życiową tak ty nie ładuj się na siłę w życie innych!!!


Wysłany: 2009-03-04 21:40

jeżeli chodzi o net to znalazłam stronkę dotyczącą ogólnie dziwnych rzeczy niestety jest tam nie wiele na interesujące mnie tematy, właściwie miałam nadzieję że chociaż tu uzyskam jakąś odpowiedź, ale miło wiedzieć że są ludzie którzy też się tym interesują :D


Żyj i pozwól żyć innym; tak jak ty nie lubisz kiedy ktoś narusza twą przestrzeń życiową tak ty nie ładuj się na siłę w życie innych!!!


????? Wysłany: 2009-03-08 17:21

[i:c6d926a515]Bardzo rzeczowy artykuł - mi osobiście brakowało w nim obiektywizmu w stosunku do opisanego "fenomenu" - np. dlaczego najczęściej ofiarą poltergeistów padają nastolatkowie? może to próba zwrócenia na siebie uwagę? Nic nie zarzucam - ale bardziej prawdopodobne wydaje mi się uszkodzenie płata czołowego lub autosugestia :) [/i:c6d926a515]


"Pestis eram vivus - moriens tua mors ero"


Re: ????? Wysłany: 2009-03-08 22:04

Weles: nastolatkowie są najbardziej podatni ze względu na hormony i jeszcze słabo uformowaną psychikę. To się tyczy nietylko takich zjawisk, ale również popadania w nałogi itp.
Nie wszystko można tłumaczyć autosugestią :wink:


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2009-03-09 15:40

W tym okresie mózg się jeszcze rozwija. Może to efekt wykorzystywanie pewnych nieznanych obszarów mózgu?


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2009-03-12 18:07

[quote:7fce1b0320="Raven_Morgoth"]Nigdy osobiscie nie spotkałam się z działalnością poltergeista, a w filmy (nawet te niby dokumentalne) nie bardzo wierzyłam. Ale ostatnio zaczęłam studiować prace Dr. Maurice Grosse'a, nieżyjącego już członka Brytyjskiego Towarzystwa Parapsychologicznego, który przez wiele lat prowadził dochodzenia właśnie w sprawie dziwnych pojawień się tej fenomenalnej siły, i muszę powiedzieć, że zrobiły na mnie dosć spore wrażenie. W większości przypadków, w pobliżu wszystkich tych niewyjasnionych zjawisk prawie zawsze znajdowalo sie dziecko w okresie dojrzewania. Moge sie zalozyc, ze znajdzie sie kilkanascie osob, ktore same przezyly podobne przypadki, ale o nich sie nie mowi, w dzisiejszych czasach malo kto wierzy w cos, czego nie mozna racjonalnie i naukowo wytlumaczyc.[/quote:7fce1b0320]

To prawda, bo nie daj Boże uznają cię za wariata i wyślą do psychiatry :roll:
A tak poza tym to zetknęłam się z tym zjawiskiem mając 12 lat. Traumatyczne doświadczenie. Do dziś boję się ciemnych pomieszczeń, a doświadczając go nawet nie wiedziałam o jego istnieniu :roll: Co za ironia 8)


carpe diem


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło