Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Sąd Ostateczny: Styczeń 2009. Strona: 1

Artykuł: Sąd Ostateczny: Styczeń 2009

Wysłany: 2009-02-02 11:40

Świetny pomysł z tym comiesięcznym przeglądem. Nareszcie wszystko w jednym miejscu, zwięźle i konkretnie.


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2009-02-02 12:26

Za miesiąc przy zakładaniu forum do artykułu zrobimy jeszcze ankietę, żeby forumowicze mogli oddać swój typ :) teraz troche uciekło, ale mam nadzieje że pomysł nie zdechnie pod płotem :)


.


Wysłany: 2009-02-02 12:51

pomysł ciekawy, hmm sam pan Buk --- Kreatora wyniósł na 8 8)

ave - cycki, pieniądz, szatan


nie miewam dobrych nastrojów !


Wysłany: 2009-02-02 13:39

Horsea (Primogen)
Horsea
Posty: 485
Kościan/Poznań

Niezły patent :lol:
Tylko, żeby mi te recenzje tendencyjne były! 8) :twisted:
Chcę wojny na opinie! Krwi i potu! :twisted: :twisted: :twisted:


Młodzieży! Czymże Wam dane jest ciąć się w tych jakże nieszczęsnych czasach? O żyletki ciężko, dziadkowa brzytwa zardzewiała, a jednorazówką nie dość głęboko! Jeśli jednak Wam się uda (może widelcem?) to pamiętajcie: wzdłuż żył, a nie w poprzek! Wzdłuż!


Wysłany: 2009-02-02 13:45

Bęą kurwesko subiektywne :twisted: a że mój gust jest wypaczony :D :wink: :lol: :twisted: :evil:


.


Wysłany: 2009-02-02 18:04

Pomysł absolutnie genialny 8) Mniam mniam... :twisted:


Co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Zbliżam się ku nieśmiertelności.


Wysłany: 2009-02-03 12:24

Skoro sam nie domyśliłeś się czemu służy ten dział to cię doinformuję - przesłaniem działu jest recenzowanie płyt z mojego (i pozostałej dwójki) punktu widzenia. Jeśli ktokolwiek ma inne zdanie na temat jakiegoś albumu po prostu ma prawo je wyrazić. Uwzględniam wszelkie za i przeciw, oczywiście jeśli są one sensownie uzasadnione i nie są jedynie przejawem "oponenctwa" użytkownika.

[quote:d54c88da82="Poltergeist"]nie do konca sie ze wszystkim zgadzam[/quote:d54c88da82]

Zdążyłam się przyzwyczaić...

[quote:d54c88da82="Poltergeist"]nie wiem co w ogole w dziale electro robi najnowsza kompletnie beznadziejna i malo udana pozycja Apoptygmy-Rocket Science???? Ktora kompletnie nie mam nic wspolnego z electro no i ta wysoka nota calkowicie malo trafna a na dodatek to chyba najgorsza premiera stycznia!![/quote:d54c88da82]

Trzymajcie mnie, jeśli podsumowanie stycznia dysponuje (na razie) dwoma działami - METAL i ELECTRO to chyba bliżej Apoptygmie Berzerk do tego drugiego. W podsumowaniach bierzemy pod uwagę także wcześniejsze dokonania grupy a te bez wątpienia wskazują na to, że prędzej AB do electro niż metalu. Nie będę specjalnie dla ciebie robiła jednego działu bo nie potrafisz doszukać się (chociażby w podkładach) w "Black vs. White" czy "Shadow" elektronicznych elementów. Verdammt wyraziła swoje (!) zdanie na temat tej płyty, Ty zawsze możesz swoje ale niech ma to ręce i nogi. Czekam cierpliwie na Twoje recenzje.

[quote:d54c88da82="Poltergeist"]Duzo slabszy jest tez nowy album Punto Omega i naprawde nie ma czym sie zachwycac! Opinie na temat Combichrist i Alien Wampires niestety przemilcze[/quote:d54c88da82]

Cieszę się. Ile ludzi, tyle gustów i opinii. Ja mam swoją opinię, Ty masz swoją. Nie mój problem, że siedzisz zamknięty w szufladzie z napisem "harsh electro" nie dostrzegając, że gatunek ma swoje lepsze i gorsze momenty i ostatnio całkowicie zatrzymał się w rozwoju. Nie będę z racji twojej sympatii do tego gatunku opisywała płyt słabych jako genialne bo tobie się tak podoba i masz inne zdanie. Zawsze możesz je wyrazić w swoim podsumowaniu :wink:

Pozdrawiam



Wysłany: 2009-02-03 13:19

[quote:19611c464d="Poltergeist"]naprawde mnostwo roznych innych klimatow ostatnio np. Coil czy Kiew caly czas sie muzycznie rozwijam!!!! [/quote:19611c464d]

Naprawdę? Ojej. Powiedz mi, co mnie obchodzi czego teraz słuchasz i czy się muzycznie rozwijasz czy nie? Rozmowa nie jest o Tobie a o "subiektywnym podejściu do recenzji".

[quote:19611c464d="Poltergeist"]No i co z tego ze Harsh-Electro zatrzymalo sie w rozwoju???[/quote:19611c464d]

No dla mnie nic :lol:

[quote:19611c464d="Poltergeist"]A czy Future-Synth-Pop nie stoi czasem w miejscu tak przez ciebie wielbiony ??? Co nowego wprowadzil wyprzedany singiel Frozen Plasma -Tanz die Revolution??? Nic absolutnie Nic! [/quote:19611c464d]

A kto powiedział ci, że ja przepadam za Frozen Plasma? Pudło.

[quote:19611c464d="Poltergeist"]A wracajac do Apoptygmy to w ogole nie powinno byc jej w zestawieniu dla fanow electro sa juz skonczeni i podpisali na siebie wyrok tym albumem[/quote:19611c464d]

Dla fanów electro - powiedział Poltergeist. Mów za siebie. Ty to jeszcze długo nie "wszyscy". Powtarzam to autorzy felietonu decydują jakie płyty ukażą się w podsumowaniu. Chcesz artykułu według swoich zasad - napisz go sam.

Koniec offtopu.



Wysłany: 2009-02-03 14:37

:arrow: Poltergajst

1.Chłopie - Ty albo nie umiesz czytać, ale nie chcesz tego robic. Przeglad jest sricte subiektywny i forum jest od tego, aby wyrazić swoje zdanie na temat odpowiednich wydawnictw. Ty jednak robisz tu szczeniacką popelinę i pyskówke. Naucz sie konstrukctyywnej krytyki, albo wypierdalaj z forum, bo z idiotą nie mam zamiaru prowadzić dyskusji, ani nie chce oglądać tego typu zenujacych wypowiedzi z twojej strony.

2.Jak sie nie zgadasz ze zdaniem Void lub vermdammt to napisz recenzje płyty lub choc którką notę przedstawiajacą mocne strony wydawnictwa, których moze dziewczyny nie dostzrejaja. Jeśli nie masz agrumentów to zamilcz, bo powiedzieć "zajebiste" lub "chujowe" to kazdy umie.

3.A czemu miałoby nie być Apoptygmy w podsumowaniu skoro to niemniej ważne wydawnictwo niz Combichrist itp ? Szufladka sie nie podoba ? Dobra, następnym razem zamaist do komody wstawimy apoptygme do kredensu.

4.Z twoich ywpowiedzi wnioskuje, że masz dosc ograniczony gust, wiec proponuje wydać album Poltergajst MC "To co uważam za dobre" i przesłac do redakcji DP. Nie obiecujemy jednak tytułu albumu roku, albumu miesiaca, oceny 10/10 czy nawet słowa pochwały.


.


Wysłany: 2009-02-03 15:06

Pomysł nie upadnie myśle ale mie ... między krytyką a krytykanctwem różnica taka jak miedzu prostotą (nie mylic z prostatą) a prostactwem :)


.


Wysłany: 2009-02-03 15:59

"Wyraziłem swoja opinię ..." - szkoda tylko, że na tak niskim poziomie. Nie rozumiem twoich pyskówek, bo dla mnie zachowujesz sie jak gówniarz. A wulgaryzmy zostały wymyślone po to, aby ich używać w określonych sytuacjach. Jeśli o tym też nie wiesz, albo leżały nie w tej kategorii co myslałeś to Cie własnie uświadamiam.


.


Wysłany: 2009-02-04 08:40

Horsea (Primogen)
Horsea
Posty: 485
Kościan/Poznań

[quote:b66bb7a0bb="Wainamoinen"][quote:b66bb7a0bb="Horsea"]Chcę wojny na opinie! Krwi i potu! :twisted: :twisted: :twisted: [/quote:b66bb7a0bb]

Ot i wykrakałaś :)[/quote:b66bb7a0bb]

8O Już nie będę. 8) :twisted:
Ludki drogie: "make foch not war!" jak mawiają niektórzy. ;P :D
Poza tym miało być na opinie dotyczące albumów a nie użyszkodników.
Sądzę (chociaż szczegółów nie znam), że ankieta, która miałaby się pojawić w przyszłym miesiącu umożliwi weryfikację ocen albumów głosem ludu DP. (Sama nie wierzę, że to mówię. Wszak demokracja to zuo i mhrrrok.) :twisted:

Już nic nie mówię...


Młodzieży! Czymże Wam dane jest ciąć się w tych jakże nieszczęsnych czasach? O żyletki ciężko, dziadkowa brzytwa zardzewiała, a jednorazówką nie dość głęboko! Jeśli jednak Wam się uda (może widelcem?) to pamiętajcie: wzdłuż żył, a nie w poprzek! Wzdłuż!


Wysłany: 2009-02-04 09:23

Jka się patrze, co juz mam na luty, to stwierdzam, że marnosc będzie ;/


.


Wysłany: 2009-02-04 18:24

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

[quote:c71a978722="Horsea"][quote:c71a978722="Wainamoinen"][quote:c71a978722="Horsea"]Chcę wojny na opinie! Krwi i potu! :twisted: :twisted: :twisted: [/quote:c71a978722]

Ot i wykrakałaś :)[/quote:c71a978722]

8O Już nie będę. 8) :twisted:
Ludki drogie: "make foch not war!" jak mawiają niektórzy. ;P :D [/quote:c71a978722]

ktoś mnie w końcu docenił 8)


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2009-02-04 21:41

szufladki nie ważne, wązne żeby swoje zdanie podparł argumentami, a tego niesttey mu brakuje :) czy sie zdenerwowałem > Nie, tylko dosadnie ipisuje to co widze :)


pozdrawiam ze stanu rzemieślniczej luty :twisted:


.


Wysłany: 2009-02-08 14:18

przepraszam znów za offtopa, najwyżej niech któryś z moderatorów przeniesie mój post do dyskusji na temat Ultravox lub new romantic.

[quote:7c420b68ec="Poltergeist"]grajaco[/quote:7c420b68ec]

że co?

[quote:7c420b68ec="Poltergeist"]jesli w ogole wiesz co to jest[/quote:7c420b68ec]

po pierwsze: swoje nadszarpnięte ego naprawiaj sobie kosztem swoim a nie obrażaniem użytkowników

po drugie: przypuszczam, że użytkowniczka Vika ma większe pojęcie o tym gatunku niż ty, twierdzę tak chociażby po zdaniu:

[quote:7c420b68ec="Poltergeist"]Ultravox nie jest do konca grupa grajaco New romantic, zostali do tego nurtu wcisnieci [/quote:7c420b68ec]

Kto niby wcisnął Ultravox do nurtu new romantic skoro oni sami odpowiedzialni byli za narodziny tego gatunku? Co za bzdura. Album "Vienna" do dziś uznawany jest za perłę tego gatunku. Sam Midge Ure, wokalista zespołu stwierdził po latach: "Amerykańskie media w ogóle nie rozumiały naszej muzyki, o co nam w niej chodzi - co znaczy ta europejska elektroniczna, nie pozbawiona solówek gitarowych (!), klimatyczna muzyka". Grupa była świadoma, że uprawia coś nowego zgodnie ze swoją filozofią: "Chcieliśmy płynąć pod prąd. Tworzyć interesującą muzykę, toczyć bitwę, walczyć, nieustannie kierować się w inną stronę niż wszyscy pozostali". Dzięki temu powstała płyta "Vienna" i kilka innych klasyków tego gatunku (Visage, Classix Nouveaux czy Duran Duran).

Argument, że w Ultravox są gitary co znaczy, że nie są do końca grupą new romantic lub elektroniczną jest bez sensu. New romantic według Ultravox to zarówno: fajne tło syntezatora, niesamowite partie perkusji, prościutki ale jakże wymowny bas a nawet pojawiające się od czasu do czasu solo skrzypiec. Nie myl stylu new romantic z synthpopem.



Wysłany: 2009-02-09 11:50

1. chyba za duży offtop sie zrobił. mam nadzieję, że temat osobistych gustów i szufladek został zakończony

2. Poltek, mam nadzieję, że w następnym miesiacu, jak nie będziesz sie zgadzał z opiniami to zaprezentujesz jakies sensowne argumenty

3. Nie czepiajcie się juz szufladek czy cos jest juz industral metalem, czy experimental industrial czy jeszcz einne. W grunt zeby nie mylic gatunków odległych od siebie

4. Piszcie krótsze posty bo nie chce mi sie tego czytać :lol:


.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło