Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Galeria - Architektura. Strona: 1

Galeria - Architektura Wysłany: 2009-01-30 21:44

Nie zauważyłam aby ktoś proponował to wcześniej więc zrobię to ja :) Mam nadzieję, że to dobre miejsce.

Naszedł mnie pomysł aby do galerii tematycznych dodać jedną nową - architekturę. Wielu użytkowników ma w swoich galeriach zdjęcia różnych budynków - od kościołów, poprzez zamki do ruin i budowli opuszczonych. Obecnie nie bardzo jest gdzie takie zdjęcie dodać jeśli nie przedstawia ono cmentarza Myślę, że taka galeria miałaby sens, bo jednocześnie powstałaby w ten sposób baza interesujących miejscówek :)

Brzmi sensownie? Czy jest to wykonalne? Ktoś za, ktoś przeciw? :)


Co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Zbliżam się ku nieśmiertelności.


Wysłany: 2009-01-31 21:18

Z tego co wiem, jest pomysł, by stworzyć kategorię typu "miejsca" czy "mroczne miejsca" czy też jakoś tak. Jakiś ładny tytuł by się nadał na tą galerię, bo "architektura" to jakoś tak technicznie, poza tym kojarzy sie tylko z poskładanymi na kupę cegłami tworzącymi budynek, a ja bym to szerzej ujęła, by i budynki, i kawałęk miasta, i wnętrza domów, i chałupa wiejska, i ruchome schody itepe, tak bardziej miejsko-wiejsko w kontraście do kategorii "natura".



Wysłany: 2009-01-31 21:45

Architektura to nazwa robocza Akurat mi pasowało żeby oddać pomysł, więc tak napisałam. Zresztą mi się to kojarzy właśnie z tym, co wymieniłaś i nie mam tu na myśli sterty cegieł (architektura może dotyczyć przecież też wnętrz :)), to pojemny termin.

Tak czy siak, nazwa nazwą, ale najpierw niech w ogóle powstanie taki twór :D


Co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Zbliżam się ku nieśmiertelności.


Wysłany: 2009-01-31 21:53

Trzeba pomęczyć Amorphousa, już kiedyś z nim o takich pomysłach rozmawiałam (i narodziły się "Dzieci Nocy" )

A jakieś pomysły na nazwę? By było ładnie, klimatycznie i oddawało temat? Wtedy można już konkretnie pomęczyć.



Wysłany: 2009-01-31 22:11

Mi wpadło do głowy "Scenerie" ale to chyba zbyt ogólne... Po pierwsze pokrywa się z naturą a po drugie niekoniecznie odnosi się do wnętrz a to też ma się mieścić w dziale, o którym mówimy. Kurczę, po angielsku byłoby łatwiej :D Tak sobie przeglądam kategorie na deviantarcie i tam to, o czym mówimy mieści się w haśle "architektura" właśnie. Może więc to nie takie złe?

A może jeszcze ktoś, kto przeczyta ten temat zapoda jakiś pomysł? :)


Co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Zbliżam się ku nieśmiertelności.


Wysłany: 2009-01-31 22:20

Trzeba poczekać :)



Wysłany: 2009-02-01 00:36

Wymyślcie nazwe to zrobie.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2009-02-01 13:08

No i zwalił na nas całą robotę... :P



Wysłany: 2009-02-01 18:25

[quote:c6ebbb79c9="Alpha-Sco"]No i zwalił na nas całą robotę... :P[/quote:c6ebbb79c9]

Damy radę :D

Ja będę może trochę uparta... Ale optuję za architekturą :) Może też się przekonasz do tej nazwy Alpha-Sco? :D


Co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Zbliżam się ku nieśmiertelności.


Wysłany: 2009-02-01 19:02

Hm, osobiście również optowałbym za „Architekturą”. Pojęcie rzeczywiście pojemne a nazwa przyjemna brzmieniowo i prosta. Rzez jasna można iść w stronę komplikacji, „Mozaika urbanistyczna”, „Twarze miasta”, czy „Marginesy miejskiej rzeczywistości” brzmią ciekawie, lecz zakresy tych złożonych nazw są nieco mniej adekwatne do planowanej treści galerii. Ponadto zauważmy tą jakże przebiegle ukrytą analogię „Architektury” do pierwszego tracku z Albumu "Les Fleurs Du Mal" autorstwa Sopor Aeternus. :D Warunek mroczności więc jest również spełniony. :wink:


"Zdarza się."


Wysłany: 2009-02-01 20:10

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Nie wchodząc w zbyteczne filozoficzne wywody stwierdzam, że niech będzie "Architektura" :P


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2009-02-02 09:48


Wysłany: 2009-02-02 20:15

Ok bedzie jutro.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2009-02-04 23:39

[quote:3c780fc697="Kirie"][quote:3c780fc697="Alpha-Sco"]No i zwalił na nas całą robotę... :P[/quote:3c780fc697]

Damy radę :D

Ja będę może trochę uparta... Ale optuję za architekturą :) Może też się przekonasz do tej nazwy Alpha-Sco? :D[/quote:3c780fc697]

Kirie, piszesz tak, jakby na moich barkach spoczywała ostateczna decyzja

Skoro wszyscy optują "za", to ja nie będę się upierać Zwłaszcza, że alternatywy nie mam :P

Więc, łaskawie: zezwalam! :mrgreen:

[i:3c780fc697]Edit:[/i:3c780fc697]
HAHA! Pierwsze koty za płoty! czyli pierwsze zdjęcia w galerii



Wysłany: 2009-02-05 21:21


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2009-02-06 07:46

[quote:f4d9da4bf0="Alpha-Sco"]
Ja będę może trochę uparta... Ale optuję za architekturą :) Może też się przekonasz do tej nazwy Alpha-Sco? :D[/quote:f4d9da4bf0]

Oj tam, nie o to mi chodziło! Po prostu fajnie jest jak wszyscy się zgadzają, ot co :P 8)

Miło, że galeria już jest :]


Co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Zbliżam się ku nieśmiertelności.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło