Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

HYPOCRISY. Strona: last

HYPOCRISY Wysłany: 2009-01-18 20:46

Mam nadzieję, że jeszcze nie było oddzielnego topicu o tej kapeli. Tak czy inaczej, wielu z Was pewnie natknęło się w swojej karierze na zespół pod tytułem HYPOCRISY i jego lidera, Petera Tagtgrena, znanego też z bardziej eksperymentalnego projektu PAIN. Dla niewtajemniczonych, HYPOCRISY gra dość melodyjny i melancholijny death metal, wpadający innym razem w bardzo rzeźnicki i mało subtelny, a jakże by inaczej, death metal. Do wyboru mamy więc death metal, death metal i death metal, ale że death deathowi nierówny, więc mieszanka jest niezwykle urozmaicona. Kompozycje są mistrzowskie i przepotężne, klimat niesamowity, czysta przyjemność, szczególnie jak ktoś lubi klimaty typu Archiwum X, bo wiele tekstów traktuje dość obsesyjnie o UFO i tym podobnych fenomenach :P Chwilami kapela idzie na całego i serwuje totalną masakrę, ale to te subtelniejsze momenty nadają jej unikalny charakter. Kawałki takie jak "All Turns Black" z płyty Catch 22 czy "Living to Die" z najnowszego wydawnictwa "Virus" mają w sobie coś niesamowitego, co z braku lepszych skojarzeń opisałbym jako "Sanitarium" Metalliki na sterydach. Mocne.

Ostatnio kapela wydała reedycję Catch 22, moim zdaniem niepotrzebnie. Niski growl jest identyczny jak u każdej innej kapeli tego typu, przez co całość stała się zbyt tendencyjna. Innymi słowy preferuję oryginał :P



Wysłany: 2009-01-27 08:32

Jakoś mnie nie ruszają. Lubię nawte "Arrival", ale sząłu chłopaki dla mnie nie robią.

P.S. wole ich starsze płyty (do 1996)


.


Wysłany: 2009-02-15 16:05

Ostatnio całą dyskografie pzresłuchałem. Mnie jest względnie srednio podobają "Penetralia", "Obsculum Obscenum" i "Abducted". Reszta to kiszka.


.


Wysłany: 2009-02-15 17:17

moim zdaniem muzyczny środek szwedzkiego death metalu,kapela znana przez haryzmatycznego Piotra T. od "Penetralia" do "Abducted" nie mam zastrzeżeń dobre momentami b. dobre łojenie potem Tagtren zamiast koncentrować się na jednej kapeli zaczął penetrować inne muzyczne rejony ,i tak powstał słabiutki The Abyss plastikowy,skoczny Pain oraz super grupa (chyba tylko z nazwy)Blodbath i inne.W przerwach Hypocrisy wyrzucało co jakiś czas nowy material z tym ,że jeden gorszy od drugiego w zasadzie ostatni album jaki słyszalem to Virus ,nie bardzo mnie interesuje co teraz robią



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło