Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Stephenie Meyer "Zmierzch". Strona: 3

Wysłany: 2009-10-02 12:45

A mnie odechciało się czytania tej trylogii i oglądania filmu w momencie kiedy moja 13-letnia kuzynka zaczęła mi tę trylogię streszczać.


Żyj i pozwól żyć innym; tak jak ty nie lubisz kiedy ktoś narusza twą przestrzeń życiową tak ty nie ładuj się na siłę w życie innych!!!


Wysłany: 2009-10-02 13:06

[quote:b78f837075="Comtesse"]Słyszałam nie raz, że 'tak fantastycznych facetów jak on nie ma'. [/quote:b78f837075]

Przepraszam, że się wtrącę, ale - co w nim jest takiego fantastycznego? :P To rozchwiana emocjonalnie ciota, której postać autorka wykreowała tak, że po prostu nic w sobie nie ma :) Jest denna i płytka i wystarczy na chwilę przestać się zachwycać, żeby to dostrzec. Pomijając przekomiczną adaptację filmową, to nawet wygląd ma do luftu. Osobiście, od lalki barbie wolałabym faceta.

[quote:b78f837075="Comtesse"]No pewnie, są lepsi ;D Jestem w wieku, w którym są fanki Zmierzchu,[/quote:b78f837075]

Co ja mam powiedzieć. Robią mi konkurencję, są straszniejsze ode mnie; ten obłęd w oczach :lol:

[quote:b78f837075="Comtesse"] ale jestem świadoma otaczającej mnie rzeczywistości i wspaniałości mężczyzny, który jest z krwi i kości. Lubię bajeczki, nawet bardzo, ale nie chcę stracić kontaktu z realnym światem.[/quote:b78f837075]

Kontakt z realnym światem to można stracić, kiedy te kilkaset stron w mhrocznej oprawie spadnie komuś na łeb :wink:



Wysłany: 2009-10-02 13:42

[quote:b6b75e5a85="Freakstranger"]
Noo, np ja! <skromny> 8)[/quote:b6b75e5a85]

Skromność to podstawa xD



Do Carmen: Doprawdy, nie wiem, skąd ten fanatyzm i miano 'fantastycznego'. Nie wielbię go ani tej historii, ale nie przeszkadza mi to w czytaniu pierwszego tomu ;D Najlepiej się czyta, gdy człowiek zmęczony, to tak się nie zastanawia nad wszystkimi głupotami. A przeczytać muszę, żeby sklecić pare zdań o funkcji wamporka w tejże opowieści. Mhm.

A tak poza tym: kto zna jakąś powiastkę o wąpierzach polskiej literatury? Pisać prywatne, żeby nie było, że nie na temat tutaj ;D Na rozpisywanie o Pani Kozak nie marnować czasu - znam.



Wysłany: 2010-03-02 13:59

Jeśli się chcę odmóżdżyć to na pewno sięgnę po tą książkę. Równie dobrze mogę sięgnąć po jakiegoś harlekina. Ups, tylko tam nie będzie wampirów :<



Wysłany: 2010-12-09 20:40

mromalka (Primogen)
mromalka
Posty: 16
Nowe Miasto Lubawskie

Okropność! Gorszej książki nie miałam w rękach. Typowe mdłe romansidło z przewidywalną fabułą. Tok myślenia głównej bohaterki jest dobijający. Bella to zwyczajna ciota. Szczerze polecam Zmrok - cudowną książko-parodie Zmierzchu.


Mówią że jesteś chodzącym złem...? Pokaż im że mają racje!


Wysłany: 2010-12-09 20:49

[quote:2e43c20300="mromalka"]Okropność! Gorszej książki nie miałam w rękach.[/quote:2e43c20300]

Coś tu nie teges, bo zaczynam czuć się nawet rozumiany. ^^


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Wysłany: 2010-12-09 21:21

mromalka (Primogen)
mromalka
Posty: 16
Nowe Miasto Lubawskie

[quote:adf5cc094a="Freakstranger"][quote:adf5cc094a="mromalka"]Okropność! Gorszej książki nie miałam w rękach.[/quote:adf5cc094a]

Coś tu nie teges, bo zaczynam czuć się nawet rozumiany. ^^[/quote:adf5cc094a]

Rozumiany, rzeczywiście. No i zgadzam się z twoją opinią, że ta książka to pogwałcenie wizerunku wampira. Kto ją nazwał horrorem???!!! Przecież to jakiś tani kicz.


Mówią że jesteś chodzącym złem...? Pokaż im że mają racje!


Wysłany: 2010-12-26 21:09

Do tej "sagi" podszedłem z rezerwą i tak też się z nią rozstawałem. Jako że praktycznie wychowałem się na książkach Anne Rice i wielu podobnych zmierzch nie potrafię na tą książkę spojrzeć inaczej jak skok na kasę po najniższej linij oporu. Muszę przyznać że momentami książka może nawet zainteresować lecz gdy dochodziło do konfliktu "tragicznego": wampir czy wilkołak to flaki mi się wywracały i chciałem udusić główną postać. Poza tym kto pomyślał że ponad 100 letni wampir może zainteresować się ciapowatą nastolatką. Wiadomo jaka była grup[a docelowa i to osiągnięto. Moja ocena "sagi" (naciągane)3/10



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło