Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Witajcie w mroku. Strona: 2

Wysłany: 2008-12-31 10:15

o ile pamiętam, dostałam takie info od villemo.


life * is a state * of mind


Wysłany: 2008-12-31 15:50

Nie, Lady, na Polsacie to ja będę w innym programie :wink:


"Wierzę w te czterdzieści cztery (...) wierzę jak w dogmat." (J. Słowacki)


Wysłany: 2009-01-01 11:29

no to coś pochrzaniłam najwidoczniej :P


life * is a state * of mind


Wysłany: 2009-01-20 20:45

Film widzieliśmy... nagraliśmy... niestety chwilowo nie mamy jak udostępnić na sieci. Co do samego kina - Henryk Dederko w tym filmie nie chciał pokazać subkultury gotyckiej jako grupy fanów pewnych muzycznych klimatów. Jeśli goci to tylko muzyka to tym bardziej nie oczekujcie rarytasów. To film o estetyce gotyckiej. Stąd też wampiry, śmierć, S&M, piercing i wiele wiele innych. Nie jest to kino traktujące o kilku przebierańcach kiwających się do rytmu elektronicznej muzyki na bolkowskim zamku. To krótka podróż po tym co subkultura wykorzystuje jako swój image, po tym co często staje się tematem tekstów w gotyckich utworach.
Sam do końca nie jestem zadowolony z efektu, ale jest to pierwsze dzieło realizowane na taką skalę i w takim wymiarze.
Reasumując - nie spodziewajcie się wywiadów ze słuchaczami dźwięków, lecz obrazów i smaków, które subkultura gotycka przemyca od dawna do swego nurtu. W filmie sceny poszczególnych bohaterów przeplatane są metafizycznymi wspomnieniami antropologa kultury Jana Witolda Suliga, a także innych osób, m.in. Anji Orthodox.


Memento Mori


Wysłany: 2009-01-21 12:59

SolitaryAngel (Bicz)
SolitaryAngel
Posty: 557
Zachodniopomprskie

Przyznam, że to interesujące również chętnie obejrzę ten film, mam nadzieję, że nie będę żałował.
W sieci znalazłem krótką zapowiedź filmu wraz z opisem. http://www.hbo.pl/TitleDetail.aspx?TitleId=-64686#


Non interest, quid morbum faciat, sed quid tollat


Wysłany: 2009-01-21 15:11

Nie chcę nikogo straszyć, jednak moi znajomi byli jednymi z gothów, z którymi rozmawiał autor filmu. I podobno według nich wizerunek przedstawiony w dokumencie jest przerysowany i mało odpowiada realnośći. Rezyser ukazał podobno własną wizję tematu. Sami oceńcie, jak mu wyszło.

Niestety, choć bardzo bym chciała, nie mam możliwości obejrzenia filmu z prostej przyczyny - jak niektórzy przedmówcy nie mam HBO...


Żyjąc wiecznie - możesz błądzić w nieskończoność.


Wysłany: 2009-01-22 18:59


Wysłany: 2009-01-22 19:19

[quote:52760d606a="Rodzina_Adamsow"]http://tygodnik.onet.pl/34,0,20057,dzieci_marylina_mansona,artykul.html[/quote:52760d606a]

Juz sam tytuł artykul ujawnia braki kompetecyjne i merytoryczne autora - Marylina? Geniusz!

ma ktos ten film?



Wysłany: 2009-01-26 01:56

W programie HBO na 30 stycznia nie widzę tego dokumentu.
Kiedy on dokładnie będzie?


Mrok duszy i ciała. Cierpienie daje ulgę!


Wysłany: 2009-01-26 11:12

Ja też nie widzę. Obawiam się, że zdjęto z ramówki... Kto ma może kopię, bardzo proszę o kontakt na priv...


Żyjąc wiecznie - możesz błądzić w nieskończoność.


Wysłany: 2009-01-27 01:51

SolitaryAngel (Bicz)
SolitaryAngel
Posty: 557
Zachodniopomprskie

W sieci pojawiły się takie daty emisji:
21 XII 08 - 03:20 - HBO 2
30 I 09 - 22:00 - HBO
31 I 09 - 22:00 -HBO
Miejmy nadzieję że któraś z tych dat jest prawidłowa :)
a tutaj kolejne wypociny Henryka Dederko
http://www.echomiasta.pl/index.php?option=com_content&task=view&city=lodz&id=12945&Itemid=46


Non interest, quid morbum faciat, sed quid tollat


Wysłany: 2009-01-29 14:57

Film został zdjęty z ramówki - z tego co się dowiedzieliśmy: sprawa filmu siedzi w centrum HBO, problemy z wymową i... cenzurą :) W następnym tygodniu więcej informacji. Film posiadamy, niestety nie możemy rozpowszechniać:/
Boją się czy co :)

Pewnie ekipa z DarkNation zorganizowała strajk pod siedzibą HBO, bo się boją filmu i obawiają o swój "grzeczny" wizerunek :D


Memento Mori


Wysłany: 2009-02-05 00:56

W kwestii filmu krótki artykuł z Gazety Jaworskiej (miasteczko obok Bolkowa)
http://ngj.dja.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1534&Itemid=11


Memento Mori


Wysłany: 2009-02-05 19:50

"Blond Luna" zabrzmiało słodko. :lol:


jeśli raz wejrzysz w Ciemność, nigdy nie uwolnisz się od Jej brzemienia. /blood luna.


Wysłany: 2009-02-10 17:01

http://www.polskatimes.pl/gazetawroclawska/fakty24/84415,dlaczego-telewizja-hbo-nie-wyswietla-filmu-o-bolkowie,id,t.html

Hehe... słyszałem od Henryka, że Miss Omega ze swoją koleżanką boją się filmu... i jego wydźwięku. No ale... jeśli ktoś zaszywa sobie usta na scenie, lata z krzyżem i ocieka krwią, a później niby nic chce wrócić do szkółki i nauczać dzieci to... sorry... śmiech mnie ogarnia. Po prostu ściema! Powiem wam tyle - jeśli miałbym się przejmować opinią społeczną, szkalowaniem za jeżdżenie karawanem po Polsce, wygląd i swoje czyny to po prostu nie wziąłbym udziału w jakimkolwiek przedsięwzięciu, a już na pewno nie w filmie o takiej tematyce. Jeśli Omega teraz robi kupę w majtki to nic innego jak wiesza plakat pod swoim bolkowskim show "Przepraszam, że jestem sztuczna". Skoro boi się teraz o swoją egzystencję i miejsce w społeczeństwie to znaczy, że nie wie o co walczyła i co chciała przekazać na bolkowskiej scenie. Sorry, ale widzę kolejną umalowaną dziewczynkę, która wraca z Bolkowa i boi się, aby mama puściła ją na tą imprezę za rok. Co do filmu - Henryk filmu nie zmieni, a płacz bohaterki Omegi pokazuje jak wielką pozą potrafi być ludzkie życie... nawet w gotyckim kręgu. Żenada...
P.S. Prawda jest taka, że film już jest dostępny na sieci i Omega nawet ze swoimi uczniami oraz Ministerstwem Edukacji Narodowej nie powstrzyma publikacji. Ekipa DarkNation też robi w majtki przed emisją - każdy się boi o swój grzeczny wizerunek. Teraz czekamy na sprzeciw papieża, Dody i Elvisa


Memento Mori


Wysłany: 2009-02-12 10:12

Tak, zgadzam się, że to żenada! Wielu gotów, których znam to ludzie na pokaz, na imprezę, koncerty, wakacje. Potem chcą wrócić do tzw. normalnego życia i być normalnymi ludźmi. Osobiście uważam, że albo się kimś jest cały czas, albo lepiej skończyć z przebieranką i udawaniem przed innymi i samym sobą!


Mrok duszy i ciała. Cierpienie daje ulgę!


Wysłany: 2009-02-12 11:16

Jeśli chodzi o ubranie. No cóż - strój na zmianę noszę w torebce ręcznej. Pracuję jako bezimienny tryb multikorporacji. Po godzinach do czarnej spódnicy, którą nosiłam przez te 8 godzin, dodaję koronkową czarną prześwitujacą bluzkę i gorset. Wcześniej byłam w regularnej białej koszuli. Po prostu - te 8 godzin obowiązuje mnie pewien dress code. I tego nie zmienię.


Żyjąc wiecznie - możesz błądzić w nieskończoność.


Wysłany: 2009-02-12 13:58

http://www.sendspace.com/file/vx3orl

do obejrzenia potrzebna jest wtyczka do przeglądarki: flash player.
uwaga: dźwięk jest słabej jakości, na przeciętnym laptopie nie da rady dosłyszeć.
no i u niektórych film się zacina, nie wiadomo czemu - nie można obejrzeć do końca. dziękuję verdammt, że mi go przesłała.

pobierajcie, bo po tygodniu nieużywania link przestaje być aktywny.


jeśli raz wejrzysz w Ciemność, nigdy nie uwolnisz się od Jej brzemienia. /blood luna.


Wysłany: 2009-02-12 14:08

U mnie nie leci, pewnie wina kodeków, jeszcze nad tym popracuję.

Co do komentów wyżej: bycie gotem 24 na h źle, bycie gotem na imprezy źle :D Paranoja.


:)


Wysłany: 2009-02-12 15:38

SolitaryAngel (Bicz)
SolitaryAngel
Posty: 557
Zachodniopomprskie

Faktycznie jakość pozostawia wiele do życzenia,
lecz i tak widać że ten film to dno, który nie jest warte zainteresowania, jedynym plusem w tym filmie był wstawiony fragment koncertu Closterkeller, reszta to nic innego jak tylko wypaczona wizja autora, która nie wiele różni się od tych co słyszę na ulicy.


Non interest, quid morbum faciat, sed quid tollat


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło