Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Z poradnika mężczyzny cz.1. Strona: last

Artykuł: Z poradnika mężczyzny cz.1

Wysłany: 2008-11-11 00:24

ten tekst dał mi do myślenia, czy jako kobieta jestem... hm... 'taka'.
W pewnym sensie na pewno.



Wysłany: 2008-11-11 18:15

A ja tu widzę tylko błędy stylistyczne. Składnia ogólnie do dupy, brak kilku akapitów gdzie być miały, jakieś literówki i prostacki język...ale bałem się użycia wyższych, bardziej namiętnych słów, by nie zatracić realizmu przekazu dla tak prostej jednostki jaką jest większość mężczyzn... Poza tym... chyba konstrukcja w której chciałem swobodnie przechodzić z własnej osoby do "czytelnika" (tego wewnątrz tekstowego) przerosła mnie, widzę kilka niedociągnięć, w których pogubiłem się w osobach,czy mówię o sobie czy o nim, czy w ogóle co mówię... chętnie bym to zredagował porządnie, ale nie wiem czy jest sens zawracać główki naszym kochanym moderatorom,


Nauka uczyniła z nas Bogów, zanim jeszcze zasłużyliśmy na to by być Ludźmi...


Wysłany: 2008-11-11 18:23

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

"Kochany moderator" nie widzi tam żadnych literówek 8O


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2008-11-11 18:26

NIe?:D to poczekaj poszukam...

jest tam jedno nie potrzebne "z" xD
(mam wysoką samokrytykę chyba xD)


editek:
Kobieta - sól życia, dlaczego spytasz? Bo bez niej życie nie ma smaku, ale z każda rana w której ona jest, boli niezmiernie.

- w tekście chytrze się ukryła skubana xD


Nauka uczyniła z nas Bogów, zanim jeszcze zasłużyliśmy na to by być Ludźmi...


Wysłany: 2008-11-11 18:35

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

to się żeś uparł 8)


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2008-11-11 18:43

a mogę liczyć na opinię naszej najukochańszej z ukochanych moderatorki Miniawi w stosunku do mojego dzieła? Prooosze xD


Nauka uczyniła z nas Bogów, zanim jeszcze zasłużyliśmy na to by być Ludźmi...


Wysłany: 2008-11-11 18:59

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Cóż, to chyba jakiś męski punkt widzenia :P Ja się nie znam na kobietach :wink:


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2008-11-11 19:06

Diana_Xalpen (Anciliae)
Diana_Xalpen
Posty: 7
Gryfice / Poznan / Gryfice- Kolobrzeg -...

Dzieki temu, ze jest to "meski punkt widzenia" kobieta moze dostrzec swoje "niektore" zachowania. (Ja chyba bede musiala bardziej uwazac na to, co mowie i jak odbiera to ta druga osoba. - Dzieki:) )



Wysłany: 2008-11-12 22:00

Nie przesadzajcie z tym "męskim punktem widzenia"... jak już usłyszałem od przyjaciółki to strasznie wyidealizowałem kobietę i nie uwzględniłem jej wad, co z resztą ponoć faceci umieją najlepiej...ale nie wiem, kobieta...hmm(właśnie przyszła mi myśl na drugą część) , mam nadzieję że poczekacie na nią


Nauka uczyniła z nas Bogów, zanim jeszcze zasłużyliśmy na to by być Ludźmi...


Wysłany: 2008-11-12 23:06

kobiety nigdy nie rozgryziesz to pewne jak w banku ^_^,kiedy mówi nie to znaczy że tak, kiedy mówi tak to znaczy że nie i no odwrót po prostu nie dagoniat ^_^ hehehe ^_^

[img:d167fb60b5]http://myspace-250.vo.llnwd.net/01090/05/28/1090858250_m.gif[/img:d167fb60b5]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2008-11-12 23:24

a mi sie podoba! :wink:
masz szanse w kolejnych czesciach sie wykazac wadami kobiet :wink:
bo wkoncu to pierwsz czesc :?: :!: a ja juz czekam na kolejna :twisted:


http://imperiummetalu.pl/


Wysłany: 2008-11-13 13:42

szczerze?? jakby ktoś opisał moje doświadczenia.. czyli ogólnie rzecz biorąc ch*jowe.. ale ładnie i zgrabnie :)


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2008-11-15 16:26

Świetny tekst,coś jak lepiej rozwinięty Adrian Moll


Moje motto: WORLD IN MY EYES. Depeche Mona


Wysłany: 2008-11-15 16:48

jednak 2 cz. mi nie idzie... 7 podejść i wszystkie poszły do kosza... a ten Moll to kto?:D bo nie znam szczerze mówiąc...


Nauka uczyniła z nas Bogów, zanim jeszcze zasłużyliśmy na to by być Ludźmi...


Wysłany: 2008-11-15 17:05

piękne :)

miło się czytało :wink:


czasem lepiej odejść od zmysłów, by nie zwariować


Wysłany: 2008-11-15 17:15

Kiedyś w TV,dawno temu leciał angielski serial o nastolatku,który miał typowe problemy z płcią przeciwną http://pl.wikipedia.org/wiki/Adrian_Mole


Moje motto: WORLD IN MY EYES. Depeche Mona


Wysłany: 2008-11-19 15:28

Poprosiłeś mnie Diarmadzie (osobiście) o opinie. Czyżby potrzeba rewanżu za "Upadły" :wink: :?: W każdym bądź razie...

Trudno mnie osobiście zabrać tu głos. Przeczytałem wszystkie z komentarzy i zauważyłem, iż zdecydowana większość komentatorów to Panie. Moja opinia zaś ograniczyć się może jedynie do skromnego "zgadzam się" lub "nie". Jednocześnie trudno zdecydować się na jedną z nich bo każda z tych definicji z osobna zastanawia i daje do myślenia. Buntuje wewnątrz i nakazuje wnioskować.

Dostrzegłem kilka uwag wśród komentarzy: brak ujęcia wad. Każda z wymieniony definicji zawiera wady u obu płci w większym lub mniejszym ukierunkowaniu na jedną z nich. I teraz, aby dokonać uzupełnienia, drugie opowiadanie - również zawierające odrębne definicje - winna napisać dziewczyna ale już nie o Kobietach tylko o mężczyznach. Czym/kim on jest w ich oczach. I tam również mimo woli ukazane zostaną wady, zalety oraz słabości po obu stronach udzielając tym samym odpowiedzi na niektóre z postawionych przez Ciebie pytań.

Wnioskując: Twoja rola Diarmadzie została doskonale odegrana pisząc ów opowiadanie. Żywię teraz nadzieję, iż pobudzi ono wewnętrzną potrzebę u jakiejś z Pań do stworzenia jego uzupełniającej symetrii.


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2008-11-19 21:39

Hmm... wiesz co... a może takie wyzwanie artystyczne?"Spróbuj wcielić się w kobietę i opisz ich uczucia względem mężczyzn" ja pierdziuu... albo wyjdzie arcydzieło albo bomba która sprawi że pani na DP mnie spalą żywcem :D... kto wie... może jak wrócę do normy psychicznej to spróbuję


Nauka uczyniła z nas Bogów, zanim jeszcze zasłużyliśmy na to by być Ludźmi...


Wysłany: 2008-11-19 22:21

chyba jednak latwiej pisac o plci przeciwnej 8)
wkoncu przygladamy sie jej cale zycie :wink:
a pisac o mezczyznach to tak jak o sobie wiec wyzwanie duzo trudniejsze :!:
ale moze sie myle :roll:


http://imperiummetalu.pl/


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło