Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Najlepsze anime. Strona: 4

Wysłany: 2009-10-13 12:10

[quote:c2df8748bd="TatumiMorgan"][quote:c2df8748bd="Freakstranger"]Ja powoli zaczynam dopiero wkręcać się w anime, obecnie jestem na etapie zachwytu "Great Teacher Onizuka", śmieszne, ale momentami bardzo poruszające i mądre. [/quote:c2df8748bd]

Kurczę nie mogę tego dorwać ;/

A dla mnie na zawsze najukochańszym i niedoścignionym ideałem anime pozostanie "Cowboy Bebop" [/quote:c2df8748bd]

Są odcinki do obejrzenia na kreskowki.fani.pl


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Wysłany: 2009-10-13 15:54

zdecydowanie "Higurashi no naku koro ni". Polecam :D


Zniewolenie ciała uwalnia duszę.


Wysłany: 2009-10-13 17:00

NGE


Sic itur ad astra !


Wysłany: 2009-10-14 18:38

Moje doświadczenia z Anime są krótkie. Kiedyś oglądałem Naruto. Nie jestem nawet pewny na 70% że jest to anime a nie np: manga. Anime zawsze mnie odpychało i kojarzyło mi się z bajkami dla dzieci o super bohaterach i przesadnej dobroci. Chociaż po tym co tu przeczytałem może się skusze na coś co zaproponowano wcześniej. Jeżeli ktoś zna serie która jest mocna psychologicznie i daje mocnego kopa a przy tym nie jest cukierkowa to chętnie oglądne. :wink:


"Wojna o pokój , jest jak pieprzenie dla cnoty"


Wysłany: 2009-10-15 12:03

Nie jestem nawet pewny na 70% że jest to anime a nie np: manga.

Naruto jest mangą (japońskim komiksem), jak również zostało zekranizowane w postaci anime (japońskiego filmu animowanego).


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


Wysłany: 2009-10-15 12:54

Dzięki za oświecenie :wink: .


"Wojna o pokój , jest jak pieprzenie dla cnoty"


Wysłany: 2009-10-16 16:47

Tylko 5 razy wymieniona Elfia Pieśń? 8O Jak dla mnie majstersztyk, brutalny, krwawy i piękny. Potem NGE, FMA oraz Death Note do 20 odcinka.


Samper in altum; Memento mori


Wysłany: 2010-11-19 02:33 Zmieniony: 2010-11-19 03:16

Jeśli chodzi o seriale, to lista wygląda u mnie tak:

1. Haibane Renmei - pierwsza seria, która przekonała mnie, że anime to nie tylko "a dzisiaj zajmiemy się demonem/pokemonem/wpisać inne XYZ" ciągnące się do usranej śmierci autora :) . Serial nie posiada jakiejś szczególnej żywiołowej akcji, więc fani smoczych jaj mogą się "nieco" znudzić. Za to posiada silny przekaz emocjonalny. Ma specyficzny klimat i za to je lubię. No i ma ładną muzykę :)



2. Mononoke (nie księżniczka - serial, o którym wspomniałem w temacie o horrorach)

3. Ergo Proxy - czyli cyberpunk z elementami psychodelii i wątkami filozoficznymi. Efekt jest ciekawy :)

4. Cowboy Bebop - anime puszczane przez jakiś czas na TVP Kultura. Przygody grupy kosmicznych łowców nagród z odniesieniami do różnych elementów kultury masowej (raz był odcinek nawiązujący do "Obcego - ósmego pasażera Nostromo", w innym pojawił się prom Columbia...). Duży plus za muzykę - jest tam całkiem sporo niezłego jazzu :)



5. Hellsing - wiadomo, wampiry. Pal diabli, że od połowy serii zgodność z mangowym pierwowzorem poszła się kochać. Nie mówiąc już o tym, że główny wątek nie został zakończony - do końca serialu nie wiadomo, kto produkuje sztuczne wampiry, ani kto jest panem Incognito. Tak samo, jak w przypadku Bebopa - duże brawa należą się dla twórców muzyki



6. Ghost in the Shell - Stand Alone Complex - kino akcji w klimacie cyberpunk.

7. Z tasiemcowych na uwagę IMHO zasługuje Slayers - a konkretnie trzy pierwsze sezony (Slayers, Slayers Next i Slayers Try) - te nowe rewolucje to co najmniej nieporozumienie i nokaut dla fanów Liny Inverse i jej słu... kompanów . Całkiem przyjemne fantasy.



8. FLCL - komedia twórców Neon Genesis Evangelion. Dawno nie widziałem równie szalonej serii, gdzie w 6 odcinkach zostaje sparodiowane cała masa dzieł pop kultury, od "Matrixa" po "South Park" z "Jamesem Bondem" po drodze
Plus dowód na to, że Japończycy potrafią grać rocka:



9. Sailor Moon - znane u nas, jako "Czarodziejka z Księżyca". Taką, a nie inną opinię serial zarobił głównie dzięki "genialnemu" polskiemu tłumaczeniu (groch fasola silna wola *facepalm*), dlatego jeśli ktoś chciałby to sobie odświeżyć, polecam ściągnięcie angielskiego fansuba. Jeśli przymknąć oko na lekko głupkowaty humor, seria jest całkiem ciekawa - przynajmniej trzeci sezon, z szalonym naukowcem jako czarnym charakterem :) . Souichi Tomoe rządzi.



10. Tajemnicze Złote Miasta - czar wspomnień... Ukochana bajka z dzieciństwa :) . Szkoda, że takich seriali dla młodszych widowni nie robią, zamiast tych całych pokemonów i naruto. Wyprawa trójki dzieciaków po Ameryce Południowej w czasach hiszpańskiej konkwisty (XVI wiek), z elementami fantastycznymi.



No, a teraz wypadałoby coś wspomnieć o pełnometrażówkach...

1. Ghost in the Shell - klasyka cyberpunka. Sekcja 9 wydziału bezpieczeństwa bada sprawę super-hakera o pseudonimie "Władca Marionetek". Wątkami filozoficznymi przypomina nieco "Blade Runnera" (zwłaszcza gdy porusza się temat rozróżniania ludzi od maszyn).

2. Księżniczka Mononoke - klasyka studia Ghibli i pana Miyazakiego. Bardzo dobra baśń w japońskich klimatach :) .

3. Akira - świat postapokaliptyczny (ponoć cyberpunk, chociaż nie widziałem tam za dużo cyborgów czy cyberprzestrzeni) - w wyniku eksperymentów wojskowych członek gangu motocyklowego - Tetsuo - zyskuje ogromną moc telekinezy, podczas gdy ludność stoi na skraju rewolucji. Pozycja obowiązkowa :)

4. Spirited Away
5. Ruchomy zamek Hauru

Na razie tyle

Elfen Lied nie widziałem i na razie nie zamierzam - już parę osób zdążyło mu zarzucić słabą kreskę i porażający brak logiki... Recenzja.

Neon Genesis Evangelion wydziałem... I nie byłem szczególnie zachwycony. Stanowczo za dużo traumy. Nawet pingwinowi nie darowali...



Wysłany: 2010-11-19 02:43 Zmieniony: 2010-11-19 02:44

lukaszart (Primogen)
lukaszart
Posty: 93
Bydgoszcz - prawie...

Dla mnie mimo, że zwykle tens tyl jest mi obcy to będzie Apppleseed - film akcji, cyberpunk. No i oczywiście wspomniana wyżej filmowa seria Ghost In The Shell.



Wysłany: 2010-11-20 14:02

Ceiphied (Bicz)
Ceiphied
Posty: 1556
Nowa Sól - Zielona Góra

Oglądałam dużo anime m.in : ''Elfen Lied'', ''GTO'',''The Slayers'', ''Sailor Moon'', ''Aoki Densetsu Shoot'', ''Ruchomy Zamek Hauru '', ''Angel Sanctuary'', ''Blood+'', ''Tsukihime'', ''Rozen Maiden'', ''Chobits '', ''Fate/stay night'' itd itd... Jednak najbardziej urzekło mnie jedno anime - ''Grobowiec Świetlików'' (1988).
Świetne moim zdaniem anime, film ten jest klasyką japońskiej animacji. Powstał na podstawie powieści Akiyuki Nosaka. Film opowiada o rodzeństwie , podczas wojny II Światowej w Japonii. Siostra z bratem , pozbawieni rodzinnego ciepła, domu są wyłączni zdani na siebie. Smutna , wzruszająca historia, szczerze polecam !


''Sztylet rani ciało, słowo - umysł.'' - Menander


... Wysłany: 2010-11-20 14:05

Mnie się podobał "Ninja Scroll" tylko :)


If i can`t be my own i feel better dead.


Wysłany: 2010-11-20 14:07 Zmieniony: 2010-11-20 14:08

Vanique (Anciliae)
Vanique
Posty: 57
Wodzisław Śl.

Ayakashi japanese horror
http://www.youtube.com/watch?v=Mro1RQu_ELQ
To anime chyba najmilej wspominam :)


"tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota" Albert Einstein


Wysłany: 2010-11-20 14:32

Ja kojarzę inne Ayakashi:



Wysłany: 2010-11-20 18:29 Zmieniony: 2010-11-20 18:33

Trinity Blood nawet spoko...ostatnio obejrzałem wszystkie odc...:)


Jestem inny bo myślę,wierzę w siebie i słucham siebie, inni ludzię nie myślą i wolą słuchac innych


Wysłany: 2010-11-20 23:17

Vanique (Anciliae)
Vanique
Posty: 57
Wodzisław Śl.

[quote:a9bbefc5f2="korsarz"]Ja kojarzę inne Ayakashi:

[/quote:a9bbefc5f2]

Linki mi się pomieszały, o to mi właśnie chodziło. Dzięki za sprostowanie.


"tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota" Albert Einstein


Wysłany: 2010-11-21 12:42

Ceiphied (Bicz)
Ceiphied
Posty: 1556
Nowa Sól - Zielona Góra

A hentai ? ;-]


''Sztylet rani ciało, słowo - umysł.'' - Menander


Wysłany: 2010-11-30 23:32

Ceiphied (Bicz)
Ceiphied
Posty: 1556
Nowa Sól - Zielona Góra

[quote:cae11a4f3c="sphinxia"]"Sailor Moon" oglądałam, jak miałam naście lat!
Pamiętam to jak przez mgłę, ale był tam gadający czarny kotek i w ogóle fajne postaci. Musze sobie to przypomnieć [/quote:cae11a4f3c]

Czarny kot , biały - Luna i Artemis ! Jeszcze był taki jeden malutki szary hmhmh...o Diana !


''Sztylet rani ciało, słowo - umysł.'' - Menander


Wysłany: 2010-12-06 00:28

Noo, jeśli mowa o najlepszych anime to ecci i drama Great Teacher Onizuka. Polecam także 12-epkowe Shingetsutan Tsukihime, obydwa anime wbrew pozorom dla raczej wymagających fabularnie.


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Wysłany: 2010-12-06 16:31

mromalka (Primogen)
mromalka
Posty: 16
Nowe Miasto Lubawskie

Ja na przykład jestem wielką fanką Devil May Cry. Serial różni się od gry, ale jest równie wciągający. Warto obejrzeć, choćby dla porywającej akcji i świetnego wykonania.


Mówią że jesteś chodzącym złem...? Pokaż im że mają racje!


Wysłany: 2011-02-27 15:10

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

Wczoraj sobie sprawiłem [color=RED:31bf92450f]Vampire Hunter D Bloodlust[/color:31bf92450f] jeszcze nie miałem okazji obejrzeć, mam nadzieję że sie nie zawiodę.


Czasami warto uciec od zycia...


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło