Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Czy Twoej dziecko jest chrześcijaninem?. Strona: 1

Artykuł: Czy Twoej dziecko jest chrześcijaninem?

Czy Twoej dziecko jest chrześcijaninem? Wysłany: 2008-10-31 22:44

Może i tekst ma charakter satyryczny, aczkolwiek ma trochę racji.
Nawiedziła mnie nawet myśl, że "wiara w jedynego Boga" zadziwiająco przypomina sektę...
Ale może owa mysl to efekt Halloween i mojego dzisiejszego nastroju


Magic begins with blood.


Wysłany: 2008-11-01 15:42

Bardzo zabawny, ale i bardzo trafny tekst :)



Wysłany: 2008-11-02 03:11

Tekst owszem jest zabawny. Osobiście jestem osobą wierzącą ale na swój sosób i brzydzę się klerem, mam na studiach jednego faceta po teologi, po teologi, a może po praniu mózgu bo potrafię go zagiąć bez większego wysiłku, jego wiedza jest płytka jak kałuża latem, a opiera się o okrojoną przez kościół na wszystkie strony Biblię (innych ksiąg o dziwo nie czytał) wystarcza mu to co postanowił kościół, a jak ktoś ma trochę oleju w głowie to wie, że kościół pakuje ludziom do głowy to co mu wygodnie.

Artykulik ma zabarwienie żartu, ale warto choćby na jegogo podstawie myśleć, czy my w boga wierzymy czy w kler. (tfu) No i całe szczęście nie mam dzieci, jeśli będę miała, to pozostawię im możliwość wyboru religii.


Let go, it's all wright, cause there is beauty in breakdown


Wysłany: 2008-11-03 02:06

Sarkazm tego tekstu jest godny pożałowania...
Kłóci się i jest [u:f6af0ae175]wymierzony we wszystkie religie
i wyznania[/u:f6af0ae175] nie tylko chrześcijańskie .
mam nadzieje ze chociaż wiesz co mam na myśli -
Wiara niewiarą a Wszystko nicością.!! [odwróć]

Wojna Religijna nie będzie wojną między religiami..
a Miedzy Wierzącymi i ludźmi bez zasad moralnych.


[b:f6af0ae175]" Tysiące lat kultury przysłoniły wam to, czym jesteście, nakazując jednocześnie wierzyć, iż nie jesteście egoistami lecz idealistami (...) nie szukajcie wolności w zapieraniu sie siebie, lecz siebie samych szukajcie, okazcie sie egoistami! (...)ODKRYJCIE SIEBIE NA NOWO, POZNAJCIE, CZYM JESTEŚCIE NAPRAWDĘ! Porzućcie swe obłudne dążenia, waszą kretyńską manie, aby stać się czymś innym niż jesteście" Max Stirner[/b:f6af0ae175]

Chociaż obalał tu wszelkie Bóstwa, społeczeństwo, człowieka, prawo, państwo, wolności, obowiązek, dobro, zło i grzech.Myślę że trzeba zdać sobie sprawę z istnienia Samego Siebie..jeśli nie jesteśmy tym co tworzymy. To kim jest ktoś/coś kto/co tworzy nas.?

''każdy człowiek jest sam dla siebie kryterium prawdy '' Protagoras

Jak dobrze że słowu ''sekta'' przeciwstawia się zdanie ''wolność wyznania'' myślę że wszystkie religie łączy jedno Człowiek jest istotą Wolną, mającą wybór.

''wolność mojej pięści jest ograniczona bliskością Twojego nosa''


mi się nasuwa tylko jedno pytanie
CZYM SĄ NASZE WIDMA WOBEC NASZEGO EGO.?



Wysłany: 2008-11-07 20:51

Drathir (Diabolista)
Drathir
Posty: 133
Lublin/radom(rzadko ;p)/czasami krako...

pare zabawnych rzeczy ale ogolnie przecietne


CARPE NOCTEM***do everything what you want...but please, don't look into my eyes...*** fata viam invenient***"Od muzyki piekniejsza jest tylko cisza"***"a pitiful person, allowing her soul to be manipulated with an illusion called love"


Wysłany: 2008-11-09 00:34

HappyLily (Diabolista)
HappyLily
Posty: 59
Zamość/Warszawa

niby nic nadzwyczajnego ale i tak wywołało uśmiech na mojej twarzy xD


better 'oops' than what if


Wysłany: 2008-11-14 10:51

Text zgrabny. Nie odczułam nic poza radością, ze ktoś wpadł na pomysł napisania czegoś tak prostego a jakże zwięzłego. Ogólnie to pocieszny text :)
Gratuluje.


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło