Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Sekator Na Szatana W. Strona: 2

Artykuł: Sekator Na Szatana W

Wysłany: 2008-08-07 11:34

Dzięki Kuba za zamieszczenie
(jakże mi się nie chciało do kiosku iść!).


... myślę nad problemem tym, czy można być bez duszy złym ...


Wysłany: 2008-08-07 16:30

A ja specjalnie poszłam do kiosku. Powiem krótko: dobry artykuł. I dobrze, że "Polityka" zainteresowała się tematem. Sprawa nabrała ogólnopolskiego rozgłosu. 8)

Jeżeli AT odbędzie się w przyszłym roku, na pewno się pojawię - chociażby po to, by zrobić na złość moherowemu komandu. A poza tym, w odróżnieniu od wielu osób, z pewnych względów wspominam Kłodzko bardzo dobrze. 8) 8) 8)


I prefer to remain silent


Wysłany: 2008-08-07 18:10

kurczę lecę kupić i poczytam;]



Wysłany: 2008-08-07 20:35

[quote:aa7b9bf38c="sphinxia"][quote:aa7b9bf38c="kontragekon"]

Mnie rozśmieszyła raczej "reprezentacyjna" para, która bardziej pasowałaby na Hunter Fest niż do Bolkowa. [/quote:aa7b9bf38c]


O ci Ci chodzi? Każdy ubiera się (czy maluje) jak chce. Zwłaszcza na Bolkowie


A swoją drogą to szkoda, że pentagram kojarzy się większości z satanizmem, bo tak naprawdę to nie wiele ma wspólnego... [/quote:aa7b9bf38c]

Właśnie chodzi mi o to, jak się pentagram kojarzy tzw. większości. Również swastyka i tego rodzaju symbole, które pierwotnie miały zupełnie inny wydźwięk. Dziennikarska przewrotność, że fotoreporter zaczepił parę z akurat TAKIM symbolem - zwłaszcza, że zdjęcie było robione już po Kłodzku - zatem wiadomo, do jakiego artykułu

Ale oczywiście dziękuję za uświadomienie odnośnie symboliki :twisted: :twisted: :twisted:

Co do tego, czy mam coś do pary, sugeruję jeszcze raz przeczytać całą moją wypowiedź, zamiast cytować część i zadawać dziwne pytania :-) Raz jeszcze dziękuję.



Wysłany: 2008-08-07 22:34

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

jeny, ludzie jak ludzie, ci są w miarę "normalni" a co mieli zaczepić różową pannę z rurkami na głowie :lol:


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2008-08-07 22:54

[quote:636679324e="minawi"]jeny, ludzie jak ludzie, ci są w miarę "normalni" a co mieli zaczepić różową pannę z rurkami na głowie :lol:[/quote:636679324e]

Sprawa jest prosta - wzięli tych, którzy zgodzili się być ilustracją do artykułu (którego zapewne wcześniej nie czytali) w gazecie. Gdyby na zdjęciu mieli 10 osób, nie dwie, to każda z dziesięciu musiałaby na to wcześniej wyrazić zgodę. Zatem postawili na minimalizm :)

Dla mnie zabawny jest po prostu zbieg okoliczności (nie sama para!) - to 666 w numerze i pentagram na szyi dziewczyny - w zestawieniu z treścią artykułu daje to niezły efekt. Taka komedia obrazkowo-sytuacyjna. A że i sam tekst na lekko ironiczny wydźwięk (przy całym swym obiektywizmie) to wszystko razem fajnie się komponuje :)



Wysłany: 2008-08-07 23:28

[color=violet:1f89457801]heh ja w sumie to bardziej zwórciłam uwagę na ich fantazyjne makijaże niż na to co maja na szyjach:) Każdy mierzy swoja miarka... Parka fajna[/color:1f89457801]


Bad Girls Have More Fun ]:->


Wysłany: 2008-08-07 23:34

Lupp (Bicz)
Lupp
Posty: 505
Restinpeace

[quote:7d81e93a60="sphinxia"]
A swoją drogą to szkoda, że pentagram kojarzy się większości z satanizmem, bo tak naprawdę to nie wiele ma wspólnego... [/quote:7d81e93a60]
Pentagram, jako symbol pięciu ran Chrystusa, był samego od początku, tj. dużo wcześniej niż krzyż używany przez pierwszych chrześcijan.
Oczywiście mowa o wersji z jednym rogiem do góry.


Do not quote - think for yourself


Wysłany: 2008-08-08 10:06

Jak już tam mamy się mądrzyć, jest to pogański symbol Matki Ziemi. A potem miał "sto pięćdziesiąt" kolejnych znaczeń. Ale jakie ma to dla tego, co wyżej napisałam? Chyba żadne

Przedstawiłam pewien humor sytuacyjny, trzy razy wyjaśniłam, o co mi chodzi, a i tak komentujecie to, jakbym miała coś do tych biednych ludzi lub snuła filozoficzne rozważania o pentagramie :)



Wysłany: 2008-08-08 10:23

Najważniejsze jest chyba by wesprzeć organizatorów Twierdzy i zapobiegać podobnym incydentoma w przyszłośći.

Wesprzeć czyli zapomniec o niesmaku i zjawic sie na Alternatywnej Twierdzy w przyszłym roku, podpisać się pod petycjami i schować babci sekator


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2008-08-08 10:49

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

no przecie napisałam, że wolałabym coś obrazoburczego :twisted: a czy to dziennikarsko fair to nie wnikam, jakby ktoś zauważył to "Polityka" jest jednak trochę lewostronna, całe szczęście i to jedyne czasopismo, które czytam tak na dobrą sprawę (oczywiście jedyne na papierze) - cieszę się więc, że to akurat ten tygodnik zainteresował się Alternatywną Twierdzą :)


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2008-08-08 11:24

Ale przecież nikt nie broni Ci spłodzić czegoś obrazoburczego i próbować opublikować. A łamy DarkPlanet zawsze są otwarte - zwłaszcza dla Pani Admin :-)

Ja żałuję, że w "Polityce" nie było zdjęcia chłopaków z Kłodzka z jakims logo Alternatywnej Twierdzy. Po całym tym zamieszaniu i ich charytatywnym zaangażowaniu naprawdę na taką pozytywną "reklamę" zasłużyli. Ale mam nadzieję, że po artykule będzie coraz więcej ludzi, którzy zechcą wesprzeć ich inicjatywę i działania. W taki czy inny sposób.



Wysłany: 2008-08-08 14:14

Lupp (Bicz)
Lupp
Posty: 505
Restinpeace

[quote:be58740d70="kontragekon"]Jak już tam mamy się mądrzyć...
Przedstawiłam pewien humor sytuacyjny[/quote:be58740d70]
Nie o wymądrzanie chodziło.Jakbyś się przyjrzała dobrze temu co napisałem, to łatwo znalazłabyś w tym właśnie ...ten rodzaj humoru :P


Do not quote - think for yourself


Wysłany: 2008-08-08 14:57

gothic_girl (Bicz)
gothic_girl
Posty: 366
Skierniewice/Warszawa

Na CP na polu namiotowym miałam sąsiadów właśnie z Kłodzka. Powiedzieli, że staną na głowie żeby zorganizować raz jeszcze AT, nawet w tym roku... :)


...pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko...


Wysłany: 2008-08-08 21:03

Death_Dealer (Bicz)
Death_Dealer
Posty: 249
Gdańsk/ Włocławek

Plus dla Polityki za ten artykuł
Jak bedzie podany termin kolejnego AT to pojade , jak nie na koncert to chyba po to aby zakleic Czuwaj z Jezusem fotkami zespolow 8) :wink:


Schuld und Sühne


Wysłany: 2008-08-09 14:05

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

[quote:c085464323="kontragekon"]Ale przecież nikt nie broni Ci spłodzić czegoś obrazoburczego i próbować opublikować. [/quote:c085464323]

Otóż, Olu, nie było mnie na AT, więc nie byłabym wiarygodna, poza tym relacja z CP jak na razie pożarła całą moją twórczą wenę


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2008-08-09 14:31

No i brawa dla Was, że się zgodziliście :) Dla zainteresowanych - w internecie wrzucają nasze zdjęcia na prawo i lewo, w gazecie z prawami do wizerunku jest trochę inaczej :) I wcale nie jest łatwo zdobyć ludzi do zdjęcia. Zrobiliście nam wszystkim ("walczącym dla sprawy", hehe) przysługę. Zdjęcie duże, to i artykuł dobrze widoczny :twisted:

* brawa *

Minawi, felietoniści piszą nie tylko o tym, co sami przeżyli. W ogóle dziennikarze. Gdyby tak było, to gazeta miałaby maksymalnie 2 kolumny. Możesz napisać o swoim stosunku do sprawy na podstawie zgromadzonych informacji i też będzie dobrze
Ale rozumiem, że się trochę wypaliłaś przy swoim superlongu :)



Wysłany: 2008-08-12 08:54

Kolejne foto z Kłodzka
[img:4df956a93d]http://img149.imageshack.us/img149/5434/dsc01284kv3.jpg[/img:4df956a93d]


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2008-08-12 09:37

mara (Anciliae)
mara
Posty: 509
Kotlina Kłodzka, Wratislavia

Dosyc już tej antyreklamy :evil: Wystarczy :evil: Ale swoją drogą... ta prawdziwa polska patriotyczna telewizja kusi... :wink:


"Nagość, phoszę państwa, jest demagogiczna, jest wphost socjalistyczna, bo i cóż by było, gdyby gmin odkhył, że nasza dupa taka sama?!"


Wysłany: 2008-08-12 21:52

Zibi (Bicz)
Zibi
Posty: 7
Wieruszów

[quote:2652e1d000="gothic_girl"]Na CP na polu namiotowym miałam sąsiadów właśnie z Kłodzka. Powiedzieli, że staną na głowie żeby zorganizować raz jeszcze AT, nawet w tym roku... :)[/quote:2652e1d000]

I pewnie sporo ludzi by pojechało, nawet więcej niż było teraz. Tylko niech się zaopatrzą na przyszłość w przenośny generator chociażby taki jak mieli organizatorzy CP, wtedy nikt prądu nie odetnie, a gadaniem ludzi nie ma się co przejmować.



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło