Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

CYNIC - Focus. Strona: 1

Artykuł: CYNIC - Focus

CYNIC - Focus Wysłany: 2006-08-09 11:02

Moja ocena : 10/10


.


Wysłany: 2006-08-14 20:15

...mnie ta płyta zanudzi...na poczatku wychwalałem ją ale to byly poczatki z death metalem...i moze dlatego teraz wracam do niej zadko...ale napewno jest to swietny album....ale bardziej cennie za to co zrobili na ,,Human''


...and music? Well, it's just entertainment folks.


Wysłany: 2006-08-14 20:56

Dla mnie majstersztyk !!! Nikomu nie udało się nigdy potem nagrać czegoś w podobnym stylu na takim poziomie. Kiedys próbował Pestilence na "Spheres" ale średnio to wyszło, a ze 2 lata temu Alarum wydało "Eventuality" - dobre ale bardzo zdefragmentowana i bez pazura muza.


.


Wysłany: 2007-09-14 09:21

[quote:21b8dca08d="BarTolmai"]wpadła mi w łapki Reedycja :twisted: zawiera 14 utworów, czyli do 8 pierwotnych dodane zostały remixy: "Viel of Maya", "I'm But a Wave To", oraz "How Could I" - nie są to remixy typu drum&bass czy inne badziewie, tylko rozbudowane ich wersje. Poza tym dodane zostały też 3 kompozycje z czasów "Portal" (1995) "Cosmos", "The Circle Gone", i "Endless Endeavours"

z-a-y-e-b-i-s-t-e :P[/quote:21b8dca08d]

a ja Portal to zassałem sobie, bo na normalnym wydawnictwie nie moge tego dorwać :?


.


Wysłany: 2007-09-14 09:34

z tego co sie orientuje to tylko na kasecie to demo było wydane :/


.


Wysłany: 2007-09-14 09:49

[quote:069d38b2bb="noone81"]NOOOOOOOOOOOOOOO :!:

Ja wiedziałam, że ktoś tu musi jeszcze słuchać porządnej muzyki :)

Ciesze się, drodzy Panowie, że ruszyliście ten album. Od lat wielu :P towarzyszy mi ta płytka, no i chyba nie będę się już po Was powtarzać, że technicznie jest perfekcyjna :P

Pozostaje mi życzyć wszystkim mniej i bardziej współczesnym "zespołom" chociaż odrobiny takiego kunsztu w ich staraniach :P

10/10 :D[/quote:069d38b2bb]

a nawet 11/10 :twisted:


.


Wysłany: 2007-09-14 10:15

[quote:549c0be256="noone81"]A kto inny, jak właśnie Ty Harlequinie, mówił niedawno, że z DP się robi druga fotka.pl :roll: :?:
Tam tez można dać 11/10 :P :P :P [/quote:549c0be256]

:twisted: sexy dupa z tego Cynic :twisted:


.


Wysłany: 2007-09-14 10:35

13l/g :twisted:

A PłYTKA - CO TO MóWIć JAK WSZYSTKO ZOSTAł OPOWIEDZIANE. NIE WIEM W KTóRYM GARAZU CHłOPAKI CWICZYLI, BO DZIELO GENIALNE I NIEPOWTARZALNE !


.


Wysłany: 2007-09-14 12:03

tylko kurwa skąd takie pomysły wzieli ! tego sie nie da powtórzyc !


.


Wysłany: 2007-09-14 16:45

[quote:430048244c="slatanic"]absolutny numer jeden gatunku. nie mam co do tego żadnych wątpliwości. słychać inspiracje wypływające ze współpracy z Schuldinerem. inspiracje potraktowane, jak na prawdziwych jazzmanów przystało, w sposób szlachetny i wysublimowany[/quote:430048244c]

Pytanie tylko jakiego gatunku :wink: .

Dla mnie to nr 1 połączenia muzyki thrash/death z jazzem. Ale nie zapominajmy, że w tamtym czasie istniał równie ciekawy zespół jak Atheist. Choć syntezatorów niezbyt używali.

Zawsze miałem wrażenie, że wtedy (około 1993 r.) wielu muzyków death metalowych miało aspiracje do tworzenia czegoś bardziej wysublimowanego. Niezłym przykładem jest wspomniany wyżej Pestilence. Płyta "Spheres" była wydana w tym samym roku co "Focus" a oba zespoły wyruszyły wtedy razem na trasę, która zawadziła nawet o Polskę :!: Jednak Pestilence stworzył swoją wersję death/jazzu nieco inną.

"Focus" robi ogromne wrażenie pomysłami brzmieniowymi oraz techniką gry, która wcale nie zasłania melodyjności. Co prawda dałoby się to powtórzyć ale nie będzie to już żadną nowością :wink: jaką było wtedy.

Polecam też posłuchać późniejszych tworów panów z Cynic - instrumentalnego "Gordian Knot" czy "Aghora" z panią na wokalu.


Keep Talking...


Wysłany: 2008-06-27 09:46

Odświeżmy temat o tej genialnej kapeli :)

Radosną nowinę czas ogłosić:

Koncert Cynic w Polsce :!:

Radujcie się bracia i siostry na dzień 3 sierpnia (niedziela)w klubie Progresja (Warszawa).

Bilet:65 pln, można zamawiać na stronie Progresji.


I'm a sect of mine so my mind is my church.


Wysłany: 2008-07-03 08:05

Jeśli dożyje (tzn. nie zachlam gdzieś ) to pojawie się


.


Wysłany: 2009-11-19 14:18

Właśnie po raz pierwszy słucham "Focus" i sprawia fantastyczne wrażenie. Coś niesamowitego...

Hm... Tylko ponad rok się na wyżej wspomniany koncert spóźniłem... :D


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Wysłany: 2009-11-19 15:55

[quote:04a8b8d849="Freakstranger"]Właśnie po raz pierwszy słucham "Focus" i sprawia fantastyczne wrażenie. Coś niesamowitego...

Hm... Tylko ponad rok się na wyżej wspomniany koncert spóźniłem... :D[/quote:04a8b8d849]

Coś pięknego, co nie?
Lepiej poznać późno, niż wcale :)

A do Polski pewnie jeszcze zawitają, nic straconego.


I'm a sect of mine so my mind is my church.


Wysłany: 2009-11-19 21:37

callmeadog (Anciliae)
callmeadog
Posty: 34
Warszawa / Wrocław

...i ponad 16 lat z płytą...


Stay Negative!


Wysłany: 2009-11-20 11:02

[quote:7a0351cec7="Lisa"]Coś pięknego, co nie? [/quote:7a0351cec7]

BAA! Fenomen! :)

[quote:7a0351cec7="callmeadog"]...i ponad 16 lat z płytą...[/quote:7a0351cec7]

Aj, tam... Wtedy jeszcze nie słuchałem metalu, chociaż moim ulubionym utworkiem było "Iron Man" Black Sabbath... Ale ja wtedy 5 lat miałem, no! :P


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło