Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Co warto zobaczyć w Gdańsku?. Strona: last

Co warto zobaczyć w Gdańsku? Wysłany: 2008-05-28 19:54

Doradźcie mi, proszę. Wybieram się z dziećmi (młodzieżą :wink: ) na dwudniową wycieczkę do Gdańska. Co warto zwiedzić, żeby było i pouczająco, i wesoło? Żeby dostarczyło wielu wrażeń, ale nie było męczącą bieganiną? Możecie polecić jakiś tani nocleg dla około 40 osób? No i może ktoś z Was zna dobrego przewodnika po Gdańsku - koniecznie mówiącego po niemiecku (i to tak, żebym nie dała mu w ryj po pierwszej minucie :twisted: :wink: ).
Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)



Wysłany: 2008-05-29 08:15

Horsea (Primogen)
Horsea
Posty: 485
Kościan/Poznań

A tylko Gdańsk? Czy całe Trójmiasto wchodzi w grę? Bo bym Ci poleciła Akwarium Gdyńskie :D

http://www.akwarium.gdynia.pl/akmor.php sam się Konik wybiera (wprawdzie "jak sójka za morze" ale zawsze ) a póki co słucham śpiewu humbaków :D


Młodzieży! Czymże Wam dane jest ciąć się w tych jakże nieszczęsnych czasach? O żyletki ciężko, dziadkowa brzytwa zardzewiała, a jednorazówką nie dość głęboko! Jeśli jednak Wam się uda (może widelcem?) to pamiętajcie: wzdłuż żył, a nie w poprzek! Wzdłuż!


Wysłany: 2008-05-29 11:21

Cześć Śliczna :*
W grę wchodzi teoretycznie całe Trójmiasto, byle dojazd nie zajmował zbyt długo, bo szkoda tych dwóch dni
Akwarium wyglada cudnie, wybiorę się na pewno - jeśli nie z dziećmi, to sama. Wielkie dzięki :)



Wysłany: 2008-05-29 11:34

Horsea (Primogen)
Horsea
Posty: 485
Kościan/Poznań

Hej kobietko :*

Nie ma sprawy :lol: w końcu Konik musi wiedzieć, gdzie krewniaków spotkać.


Młodzieży! Czymże Wam dane jest ciąć się w tych jakże nieszczęsnych czasach? O żyletki ciężko, dziadkowa brzytwa zardzewiała, a jednorazówką nie dość głęboko! Jeśli jednak Wam się uda (może widelcem?) to pamiętajcie: wzdłuż żył, a nie w poprzek! Wzdłuż!


Wysłany: 2008-05-29 19:41

Lady_Margolotta (Bicz)
Lady_Margolotta
Posty: 299
Uberwald / Barlinek

ja najbardziej byłam zachwycona goldwasser od środka :D


Carpe jugulum


Wysłany: 2008-05-29 20:10

Nemezis666 (Diabolista)
Nemezis666
Posty: 51
Bydgoszcz / Toruń

Akwarium Gdyńskie na pewno warto zobaczyć :) Ale na jego zwiedzenie wystarczą dwie godziny. Osobiście polecam odwiedzenie mojej ulubionej dzielnicy Gdańska - Oliwy. Piekny park, tuż obok zabytkowa katedra ze sławnymi organami, no i zoo, jedno z najfajniejszych w Polsce Aha, po drodze do zoo jest też górka z wieżą widokową, z której widać cały Gdańsk z lotu ptaka :)


If life is a dream be afraid to wake up... You would wish to sleep again


Wysłany: 2008-05-29 20:22

Wielkie dzięki, zoo i wieża widokowa to super pomysł :)



Wysłany: 2010-08-05 13:59

Ja też skorzystałem bo trzeba sobie wakacje jakoś spędzić taki wypad Władysławowo- Trójmiasto Zoo to świetny pomysł!!! mam nadzieję że wpadnę!


Nauka uczyniła z nas Bogów, zanim jeszcze zasłużyliśmy na to by być Ludźmi...


Wysłany: 2010-08-05 14:05

A ja zaliczyłem w tym roku urlopik w 3city i Gdańsk noca jest piękny, tak samo klify w Gdyni Orłowo .. megaaaaaaaa :)))


.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło