Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Wiezienie. Strona: last

Wiezienie Wysłany: 2008-04-21 13:57

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

[color=red:2cf80a2bf3][/color:2cf80a2bf3]Wedlog mnie pobyt w wiezieniu potrafi zmieniac ludzi ale nie zawsze na lepsze.
Na mnie samotnosc nie robi wrazenia, ale przebywanie w takim miejscu...
mnie az przechodza dreszcze i niechcialbym tam trafic ani winny ani niewinny.
Jestem ciekaw waszego zdania na ten temat.[color=red:2cf80a2bf3][/color:2cf80a2bf3]


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2008-04-22 11:09

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

[quote:fbfc34c12c="Kapitan_Mineta"]no chyba nikt by nie chciał tam trafic. ja sie bardzo obawiam, że kiedyś sie tam znajdę :?[/quote:fbfc34c12c]

A masz cos na sumieniu?


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2008-05-12 12:31

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

A co jesli ktos siedzi w wiezieniu i jest niewinny?


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2008-05-12 12:42

Hmm.....mój przyjaciel siedział za to, ża w samoobronie dźgnął napastnika jego własnym nożem :?
Przesiedział pół roku ale zdaje mi się, że zmienił się na lepsze. Nie jest już tak wybuchowy, jak dawniej. Nie marudził na pobyt w więzieniu, mówił, że dobrze mu tam było.

Sama bym chyba oszalała w takim miejscu. Nie mówię juz o warunkach panujących w więzieniach, o tych wszystkich falach itp. Po prostu nie wyobrażam sobie, by mnie zamknięto w jakiejś celi bez możliwości wyrwania się choćby do lasu na spacer.


Nie pozwól, by Twoje marzenia zarosły chwastami.


Wysłany: 2008-05-12 12:48

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

I oto chodzi w wiezieniach, zeby cierpiec w samotnosci i przemyslec swoje zycie.


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2009-07-24 17:06

Wampgirl (Bicz)
Wampgirl
Posty: 2003
Kraina Dreszczowców :Kraków

Mają jak w raju, gratisowy seks non stop. Czego mogą chcieć więcej?


"I lived the life of a drifter waiting for the day/ When I'd take your hand and sing you songs/ And may be you would say/ Come lay with me and love me/ And I would surely stay." "A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebi


???? Wysłany: 2010-01-29 14:02

[quote:4b29166e5f="Eloise"]Uważam ten komentarz za dalece niestosowny.

Uważam, że więzienie jest najgorszą karą dla ludzi najwyżej ceniących sobie wolność.[/quote:4b29166e5f]

Wiezienie jest jedną z najlżejszych kar dla ludzi, którzy innych pozbawili wolności życia....

[quote:4b29166e5f="Eloise"]Osobiście nie wyobrażam sobie życia na uwięzi, pod stałą kontrolą i z przymusem dopasowania się do odgórnego regulaminu.[/quote:4b29166e5f]

Niewinnych, nie zamykają... jeszcze


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


Wysłany: 2010-01-29 15:42

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

Powinni przywrocic kare smierci, bez wzgledu czy to sie komus podoba czy nie.


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2010-05-24 13:46

[quote:7cf3648604="sphinxia"]Też sobie nie wyobrażam być zamknięta w więzieniu, tym bardziej, że mam klaustrofobię
To straszne, nie móc nigdzie wyjść...

Co do kary śmierci, to nie uważam, aby to było jakieś rozwiązanie. To ucieczka od problemu.
Ciężka fizyczna praca - coś jak kamieniołomy - tu by mieli nauczkę i zarobili by na siebie ;-D

Z kamieniołomami przesadziłam, ale jakieś prace społeczne w budownictwie, porządkowaniu, te sprawy...[/quote:7cf3648604]

mi się podoba rozwiązanie wprowadzone niedawno bodajże w Norwegii. Więźniowie - na chwilę obecną ochotnicy - są wywożeni na jakąś wyspę, w każdym razie w odludne miejsce, mocno zalesione. Tam o własnych siłach muszą zbudować sobie domy, rąbać drewno na opał, pozyskiwać jedzenie (siać, orać, zbierać, hodować zwierzęta, itp). W ten sposób uczą się szacunku do pracy i trwania o własnych siłach, co moim zdaniem może mieć pozytywny wpływ na nich. I, co najważniejsze, nie obciążają budżetu państwa w taki sposób, jak w klasycznym więziennictwie. Osobiście potraktowałbym tak również więźniów, którzy nie rokują szansy na resocjalizację, bo przynajmniej zyskaliby oni możliwość normalnego życia w alternatywnym społeczeństwie (skoro do normalnego się nie nadają), nie obciążając jednocześnie budżetu.
Kara śmierci? Dla morderców TAK, ale tylko przy pełnym udowodnieniu winy, co może być trudne. Nie mam żadnych oporów moralnych przed KŚ, natomiast formalne to i owszem. Nie może być tak, aby choć jeden NIEWINNY został skazany.


"In the night, the seawinds are calling" (Accept)


Wysłany: 2010-05-24 23:32

Ceiphied (Bicz)
Ceiphied
Posty: 1556
Nowa Sól - Zielona Góra

W dzisiejszych czasach więzienie są przeznaczone dla ludzi którzy ukradli paczki gumy do żucia, majtki czy papierosy z kiosku. Gwałciciele , pedofile, mordercy biegają sobie na wolności i są szczęśliwi.


''Sztylet rani ciało, słowo - umysł.'' - Menander


Wysłany: 2010-05-24 23:38

[quote:044b53a672="wlasnowierca"]mi się podoba rozwiązanie wprowadzone niedawno bodajże w Norwegii. Więźniowie - na chwilę obecną ochotnicy - są wywożeni na jakąś wyspę, w każdym razie w odludne miejsce, mocno zalesione. Tam o własnych siłach muszą zbudować sobie domy, rąbać drewno na opał, pozyskiwać jedzenie (siać, orać, zbierać, hodować zwierzęta, itp)[/quote:044b53a672]

To jest nagroda czy kara? Co mam ukrasc zeby dostac sie na takie wczasy?


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2010-05-25 01:59

[quote:f5c5caf416="amorphous"]To jest nagroda czy kara? Co mam ukrasc zeby dostac sie na takie wczasy? [/quote:f5c5caf416]U nas za takie survivalowe wczasy słono się płaci... Po za tym jak dom to i może łódź zbudują :P

[quote:f5c5caf416="Ceiphied"]W dzisiejszych czasach więzienie są przeznaczone dla ludzi którzy ukradli paczki gumy do żucia, majtki czy papierosy z kiosku. Gwałciciele , pedofile, mordercy biegają sobie na wolności i są szczęśliwi. [/quote:f5c5caf416]Jak kraść to kraść miliony

Niestety Im gorze przestępstwo tym sąd bardziej widzi okoliczności łagodzące... W przypadku głupot no cóż sądy bywają surowe...


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-05-25 15:22

Taki pieprzony paradoks.Za kradzieże czy jazdy po pijaku[nieważne czy na rowerze,czy prowadząc auto] to z chęcią skazują na wysokie kary/więzienie.Co do cięższych przestępstw to najlepiej im idzie albo umorzenie albo dawanie 'ułagodzeń'.Absurd :/

Z tym survivalem to trochu do dupy-jeden więzień na drugiego naskoczy,albo go zgwałci albo zabije i[ostatecznie] zje.Jak będą mieszanki rasowe lub bez podziału na kobiety i mężczyzn przebywać razem na specjalnej wyspie dla skazanych i to bez nadzoru,to się cholernie żle skończy.

Lepszy byłby kamieniołom-nie dość,że są pod 'okiem',to w dodatku zapier*alają na budżet państwa.


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Wysłany: 2010-05-25 19:57

[quote:b69a0d575d="Nuta"]Lepszy byłby kamieniołom-nie dość,że są pod 'okiem',to w dodatku zapier*alają na budżet państwa.[/quote:b69a0d575d] O i to mi się podoba :)


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło