Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Zespoły NIE anty-chrześcijańskie. Strona: last

Zespoły NIE anty-chrześcijańskie Wysłany: 2008-04-13 13:16

Zwracam się z pytaniem do wszystkich forumowiczów, a właściwie to z prośbą. Czy moglibyście mi wymienić zespoły, których liryki piosenek NIE zawierają treści anty-chrześcijańskich? Proszę o wymienienie zespołów z następujących gatunków:
*Gothic
*Doom
*Death
*Power
*Black (o ile takie istnieją)

Aha - te zespoły mają być w miarę dobre :wink:


http://www.basilicaigni.xlx.pl


Wysłany: 2008-04-13 13:22

Znudzenie ciągle wspominanym w piosenkach szatanem i tym co się z nim wiąże czyli : mord destrukcja walka? Hehe Moim zdaniem to jest tak, że artyści są tacy "mroczni" dla fanów, a fani dl artystów. Jak jakieś przeklęte koło. Albo.. pentagram. :twisted:



Wysłany: 2008-04-13 13:52

Nenar (Anciliae)
Nenar
Posty: 626
Bielsko-Biała / Gliwice

W sumie to śmieszne pytanie jak dla mnie, bo to tak jakby większośc zespołów od razu była nastawiona na nalatywanie na chrześcijan ...


Ja mam 20 lat, ty masz 20 lat ... i tak wszyscy umrzemy


Wysłany: 2008-04-13 14:40

Obczaj [b:a22a80fa26]Living Sacrifice[/b:a22a80fa26], chlopaki grali bardziej cos pod hardXcore metal core ale wczesniejsze plyty to chyba bardziej smierc metal jeszcze, ja ze swej strony polecam 8)

o tu piszau o nich 8)
http://en.wikipedia.org/wiki/Living_Sacrifice

--------
Sparta-Atlas


united we stand divided we fall


Wysłany: 2008-04-13 14:50

[quote:696508f954="Alec-II-Pure"]Obczaj [b:696508f954]Living Sacrifice[/b:696508f954], chlopaki grali bardziej cos pod hardXcore metal core ale wczesniejsze plyty to chyba bardziej smierc metal jeszcze, ja ze swej strony polecam 8)

o tu piszau o nich 8)
http://en.wikipedia.org/wiki/Living_Sacrifice

--------
Sparta-Atlas[/quote:696508f954]

Znam ten zespół i to bardzo dobrze.


http://www.basilicaigni.xlx.pl


Wysłany: 2008-04-13 16:10

A co powiesz o wielkiej trójce doom metalowej? Czyli stara Anathema, Paradise Lost i ciągle siedzący w Doom metalu My Dying Bride? nie są anty-chrześcijańskie, ale z drugiej strony chrześcijańskie też nie są.

Podanie tych zespołów nie było chyba zbyt odkrywcze :)



Wysłany: 2008-04-13 16:19

Mscigniew (Bicz)
Mscigniew
Posty: 127
Lacus Solitudinis

Slechtvalk - Jak dla mnie ta holenderska kapela jest ok.
a teksty są chrzescijańskie..... Ale przecież wiesz o co chodzi .


Jest nikim ten, co nie ulepsza świata.


Wysłany: 2008-04-13 17:05

[quote:0c57db84d7="Mscigniew"]Slechtvalk - Jak dla mnie ta holenderska kapela jest ok.
a teksty są chrzescijańskie..... Ale przecież wiesz o co chodzi .[/quote:0c57db84d7]

tak, znam Slechtvalk - jest zresztą jednym z moich ulubionych zespołów. Co do wielkiej doomowej trójcy - też znam ale jakoś nidy mnie do nich nie ciągnęło :) Może teraz zacznie :D A co do Death i Alchemist to też zerknę i obczaję.
Na razie dzięki ale proszę o więcej :wink:


http://www.basilicaigni.xlx.pl


Wysłany: 2008-04-13 17:48

A takie naprzykład Elysian Blaze lub Lacrimosa?


http://www.basilicaigni.xlx.pl


Re: Zespoły NIE anty-chrześcijańskie Wysłany: 2008-04-13 22:10

[quote:45c0f50499="Kosiarz"]Zwracam się z pytaniem do wszystkich forumowiczów, a właściwie to z prośbą. Czy moglibyście mi wymienić zespoły, których liryki piosenek NIE zawierają treści anty-chrześcijańskich? Proszę o wymienienie zespołów z następujących gatunków:
*Gothic
*Doom
*Death
*Power
*Black (o ile takie istnieją)

Aha - te zespoły mają być w miarę dobre :wink:[/quote:45c0f50499]

Wydaje mi się, że 99% zespołów blackowych reprezentuje postawę jawnie anty chrześcijańską. Także katolik powinien albo olać ich przesłanie i cieszyć się muzyką, albo dac sobie spokój z tym gatunkiem.Jeżeli chodzi o pozostałe gatunki to zespoły te reprezentują rhyba postawę ateistyczną-olewającą jeśli chodzi o chrześcijaństwo.


Forever Begins.


Wysłany: 2008-04-13 23:39

Obczaj jeszcze Summoning - black metal prosto z Mordoru. Zespół trudni się wychwalaniem ciemnych mocy z Tolkienowskiego świata fantasy. Tworzą niezły klimacik, Dźwięk perkusji jest wyśmienity. O ile wiem, w żaden sposób nie nawiązują do chrześcijaństwa.



Wysłany: 2008-04-24 15:08

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

Osobiscie to zadnych takich zespolow nie znam i nie moge ci pomoc, niestety.
A zna kto taki wogole?


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2009-01-21 23:03

[quote:f7c352b6ad="Nosferatus999"][quote:f7c352b6ad="matianox"]gothic. moge ci polecić hmmmm After forever - follow in the cry

a Death metalu niestety to by była mała przesada!
Black też

osobiście polecam ci zespoły pokroju MANOWAR
tematyka ich piesni zawiera mitologie północy[/quote:f7c352b6ad]

Black metal i chrześcijaństwo ?? To się przecież wzajemnie wyklucza.
A co do Death metalu to Soulfly z tego co wiem 8)[/quote:f7c352b6ad]

Ja nie słucham deathu, ale znam się na muzyce na tyle, aby stwierdzić, że Soulfly nie gra death metalu.I nigdy nie grało.


Forever Begins.


Wysłany: 2009-01-21 23:13

HappyLily (Diabolista)
HappyLily
Posty: 59
Zamość/Warszawa

może jeszcze Demons&Wizards ?


better 'oops' than what if


Wysłany: 2009-01-22 14:23

Z tego co wiem Cannibal Corpse anty-chrześcijańskich tekstów nie ma ;]
Poza tym to z lżejszego deathu (czy jak to woli poweru z harsh wokalem) to In Flames, Naildown, Norther, Children Of Bodom z tego co wiem też nie nie ma tekstów anty chrześcijańskich.
Z doom/gothic/power metalu który nie został tu wymieniony to chyba Type Of Negative, Crematory czy Epica, Within Temptation itp. Najtłisze



Wysłany: 2009-01-22 16:17

Jeśli chodzi o Episode 666, to czy ja wiem czy to anty-chrześcijańskie? Wg. mnie to coś w rodzaju The Number Of The Beast Ironów A ich okładki z diabłem są właśnie raczej jajcarskie, niż anty-chrześcijańskie :P



Wysłany: 2009-08-31 18:27

A może kapele, które grają chrześcijański metal?
- Narnia - Divine Fire - (power metal)
- Believer (thrash)...
coś się jeszcze znajdzie, ale trzeba pogrzebać

..może Arka Noego :)


"Nie kłóć się z głupkiem, bo cię sciągnie do swojego poziomu i pobije doświadczeniem"


Wysłany: 2009-09-04 13:48

*Gothic - The Vision Bleak, Artrosis :P
*Doom - Empyrium
*Death - Death
*Power - ekhem, nie wymienię
*Black - polski, niedziałający już Lux Occulta, w sumie to awangardowy black z naleciałościami wielu pozametalowych gatunków muzycznych, ale jest


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Wysłany: 2009-09-07 17:18

Nie wiem jak wy ale dla mnie na pierwszym miejscu jest muzyka, potem dopiero teksty o ile są godne uwagi, więc nie wiem po co wymieniać tu zespoły, które nie są anty-chrześcijańskie.
Poza tym jeśli zespół nie wychwala jawnie szatana, to nie znaczy, że nie jest nastawiony anty-chrześcijańsko, no bo jeśli w takim Cannibal Corpse śpiewają o bawieniu się wnętrznościami trupa, albo zabijaniu w jakiś tam wymyślny sposób to i tak jakiś chrześcijanin uzna ten zespół za propagujący zło ;P


W dupie mam motto ;p


Wysłany: 2009-09-07 17:21

[quote:aaab12a88d="Raven99"]Nie wiem jak wy ale dla mnie na pierwszym miejscu jest muzyka[/quote:aaab12a88d]

Myślę, że dla większości z nas, ale nie znam autora tematu ani celowości jego założenia może ten ktoś np zwraca uwagę na przekaz muzyki więc to uszanujmy i pomóżmy


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło