Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Francuski Gothic. Strona: 1

Francuski Gothic Wysłany: 2006-07-26 10:54 Zmieniony: 2006-07-26 12:23

ScathNox (Bicz)
ScathNox
Posty: 22
Sigil koło Legnicy

Witam, a moze lepiej AVE
Od dluzszego czasu probuje znalesc jakies zespoly grajace francuski gothic, (podobno nie ma nic lepszego niz gothic w jezyku francuskim) ale nic jak narazie nie znalazlem wartego uwagi, wiec moze na tym forum jest ktos kto zna jakichs przedstawicieli tego gatunku we francji.

ODP. Prosperine
poszluchalem na strone sample i czalkiem ciekawe miej wiecej o to mi chodzilo, tylko jest jedno, ale mialem nadzieje ze to bedzie cos w rodzaju moonlight nightwish. kobieczy wokal czalkiem ciekawy, ale meski wokal momentami przypomina Daniego z Cradle of filth co mi nie pasuje. Ale dzieki to juz cos. Moze ktos jeszcze zna jakies grupy francuskie.


Jak najdzie mnie ochota to napewno cos napisze.


Wysłany: 2006-07-26 11:49

francuskie cos?? no to ja polecam Penumbre tzn mi sie osobisice podoba..moze nei maja za duzo kawlakow w ojczystym jezyku ale jest taki jeden np Pie Jesu i gdzie klientka cos lamentuje po francusku
www.penumbra-band.com



Wysłany: 2006-07-27 20:17

Celtic Frost - Tristesses De La Lune....ja znam tylko to...



Wysłany: 2006-07-28 12:34

ScathNox (Bicz)
ScathNox
Posty: 22
Sigil koło Legnicy

Nieudalo mi sie znalesc tego utworu Celtic Frost - Tristesses De La Lune, ale znalazle inne niestety po angielsku.


Jak najdzie mnie ochota to napewno cos napisze.


Wysłany: 2006-07-28 13:16

dymek (Anciliae)
dymek
Posty: 270
Ludomy (tudzież Poznań)

[quote:bb4935388b="ScathNox"]Nieudalo mi sie znalesc tego utworu Celtic Frost - Tristesses De La Lune [...][/quote:bb4935388b]
Nie wiem, czy próbowałeś eMule`em, ale na luzie znajdziesz dzięki niemu ww. utwór. Jeżeli już próbowałeś i nie znalazłeś, to może zmień serwer na taki z większą ilością plików (ja sprawdzałem na DonkeyServer No.2).


[img:c20ec57fc2]http://images21.fotosik.pl/277/bb0cde48e364092a.jpg[/img:c20ec57fc2]


Wysłany: 2006-07-28 15:23

ScathNox (Bicz)
ScathNox
Posty: 22
Sigil koło Legnicy

Vive la fete nie do konca o to mi chodzilo, duzo w tym elementow muzyki techno elektronicznej, z tego co sie dowiedzialem to ten gatunek to Electroclash, ale przynajmniej po francusku :) Ale kawalek "Noir désir" spodobal mi sie. Dzieki

dymek
Celtic Frost - Tristesses De La Lune Jesli chodzi o ten utwor to raczej nie bede go probowal sciaagnac, bo to grupa szwajcarska i glownie graja po angielsku. ale dzieki za rade.


Jak najdzie mnie ochota to napewno cos napisze.


Wysłany: 2006-07-28 18:11

jak cos to podaj maila to ci wysle...
a tak na blohu to polecam goroco MTV icon The Cure-Deftones-if only tonight we could sleep...alebo orginal The Cure - if only tonight we could sleep



Wysłany: 2006-07-29 10:14

ScathNox (Bicz)
ScathNox
Posty: 22
Sigil koło Legnicy

Jak nie masz co robic to wyslij :)
Bellator4@wp.pl


Jak najdzie mnie ochota to napewno cos napisze.


Wysłany: 2006-07-29 12:55

a znam ktos moze jeszcze jaks zespol typu Ambeon albo The Gathering ???
ja lubie taki typ gotchu :D



Ja też szukam francuskiego gotyku... Wysłany: 2006-07-31 19:37

Jak ktoś coś konkretnego ustali, to będę bardzo wdzięczna za pościk z namiarami na fajne zespoły :-)))
Ja ściagam: Crimson Garden, Noir Desir, Fat Society, Aes Dana, Tri Bleiz Die - jak przesłucham to dam znać. Na razie to ściągam w ciemno.[color=darkred:ffb36e7ca6][/color:ffb36e7ca6][b:ffb36e7ca6][/b:ffb36e7ca6]



Wysłany: 2006-08-01 08:05

The Gathering jest stary ... znam go bardzo dobrze



Wysłany: 2006-08-01 09:41

[quote:8fa82864be="bazyli"]a znam ktos moze jeszcze jaks zespol typu Ambeon albo The Gathering ???
ja lubie taki typ gotchu :D[/quote:8fa82864be]

nie wiem czy Ci sie by spodobalo ale moze
Stream Of Passion plytka Embrace The Storm
troszke inny ale w/g mnie genialny Asrai-Touch In The Dark
byc moze Xandria,Mortal Love i Mandylion(sama nieslucham -jeszcze-ale z tego co sie orientuje to sa zaliczane do tej samej grupy co The Gathering )
Mortal Love i Mandylion



Wysłany: 2006-10-21 18:58

Eros Necropsique :wink:
Jak dla mnie są genialni, chodź pierwsza styczność z ich muzyką to był szok.Bo większość tekstu jest mówiona, ale ten klimat...Przywodzący mi na myśl szalonego arlekina, tortury Inkwizytorskie, Markiza de Sade...czy francuskie XVIII wieczne prostytutki sunące nocą po ulicach Paryża...
Ta muzyka ma według mnie coś "Nieziemskiego"


Szalona, wariatka, marzycielka, romantyczka, ciepła, chodź i pyskata. Jestem wielkim kontrastem ^^


Wysłany: 2006-10-22 10:35

We wtorek wam tu wkleje linki oki? :wink:


Szalona, wariatka, marzycielka, romantyczka, ciepła, chodź i pyskata. Jestem wielkim kontrastem ^^


Wysłany: 2006-10-24 21:11

Tak jak obiecałam wklejam tu linka...Chciałam załączyć te mp3 co ja mam na kompie, ale nie wiem czemu nie chciały mi się wgrać...A bu
Ale na ich oficjalnej stronie są dokładnie te co mam :)
http://www.erosnecropsique.net/

życzę miłego słuchania i mam nadzieje że komuś ta kapelka się spodoba :)


Szalona, wariatka, marzycielka, romantyczka, ciepła, chodź i pyskata. Jestem wielkim kontrastem ^^


Wysłany: 2006-10-24 22:31

jestem wielce ciekaw cóż to jest...lubię różne "egzotyczne" zespoły, chociaż ten to może nie egzotyka bo europejski...nawet kiedyś trafilem na jakiś koreanski synfoniczny black metal...ciekawe brzmienie nie powiem :twisted:



Wysłany: 2006-11-03 20:28

Tiaaa....Azjaci czasem mają bardzo niekonwencjonalne podejście do muzyki.


Szalona, wariatka, marzycielka, romantyczka, ciepła, chodź i pyskata. Jestem wielkim kontrastem ^^


Wysłany: 2006-11-08 22:21

Japoński Gotyk...mam nawet jeden Klip Nie polecam mnie to bardziej przeraźiło niż najlepszy horror jaki w życiu widziałem :D A co do francuskiego Gotyku to nie miałem niestety styczności ^^



Wysłany: 2006-11-22 21:39

Ej a Die form chyba tyż jest francuski. Osobiście ich uwielbiam, chociaż mam ino jedna CD "Inhuman"


A co do Japonii to uwielbiam visuale... Mana Mana :D


:)


Wysłany: 2006-11-24 02:51

Skoro już o francuskim gotyku mowa, to czy ktoś z państwa kojarzy moze taka kapele jak Theatres Des Vampires? Po samej nazwie zgaduje, że to musi być francuska grupa a i w lirykach czasem francuski zaleci (ciągle zapominam wejsć/znaleźć ich strone).


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło