Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Larwy cz. I. Strona: last

Artykuł: Larwy cz. I

Larwy cz. I Wysłany: 2008-02-25 00:18

Jak zaczęłam czytać nie mogłam przestać! Przy nazwie pisze "cz.1" więc czekam na cz.2 :twisted: [b:240dd0bb90][/b:240dd0bb90]



Wysłany: 2008-02-25 08:12

Zgodzę się z Faustusem. Pewnie miało być wstrząsająco, a wyszło prześmiesznie. Widać, że jest to napisane pod wpływem chwili - OK, różne emocje mogą targać człowiekiem, ale niekoniecznie wszystko nadaje się do publikacji.

Przed napisaniem tekstu radziłabym się zastanowić nad kilkoma sprawami:

1) O czym dany tekst ma właściwie być? - bo ten wydaje się być jednym z tekstów absolutnie o niczym.

2) Zastanowić się nad doborem słów - słowa to potężna broń, gdy się wie, jak ich używać. Jeżeli chodzi o wyrażenie emocji, częstokroć w przypadku słowa pisanego mniej znaczy więcej.

3) Nadmiar wielokropków. Gdy czasem zachce mi się czytać różnorakie opowiadania, widzę je wszędzie, widzę całą armię wielokropków. Są one jednym ze znaków początkującego pisarza, przekonanego zapewne, że w ten oto sposób wyraża się emocje. Otóż nie, jest jeszcze multum innych środków.

4) Przydałoby się przejrzeć tekst przed wklejeniem go na portal pod kątem błędów, tak z czystego szacunku do czytelnika.

Pozdrawiam


I prefer to remain silent


Wysłany: 2008-03-02 06:44

Jesteście strasznie wredni ;] Może faktycznie straszne to to nie było... Ale jednak zostały to włożone emocje, ja ma przykład lubię takie prace. Są moim zdaniem o wiele więcej warte niż te napisane tylko dla pieniędzy, a takie niestety bywają... Są też takie bezbarwne...
Jeśli mam wybór bezbarwne opowiadanie, lub takie w których można odnaleźć autora i jego dusze wole te drugie. A połączyć piękny styl, przekazanie w piękny sposób emocji, uczuć, potrafią tylko dobrzy pisarze(czy może tylko bardzo dobrzy), których tu nie znajdziemy (może się mylę, ale jeszcze takiego tu nie spotkałam osobiście).

A co do "ku..." powiem tak. jeszcze takiego opowiadania z tyloma 'przecinkami' nie spotkałam, ale to nic... lubię nowości xD hehe


Jednak tu zwracam się do autorki;] Możesz się zastanowić nad wypowiedzią Solitary'a i wziąć część tej, że wypowiedzi do serca ;]



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło