Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Cisza. Strona: 1

Artykuł: Cisza

Cisza Wysłany: 2008-02-01 15:05

No i znowu banał,nic nie wynika.Zarysowujesz tylko sytuację.Nie trzeba wiersza,żeby to przedstawic.Raczej wersy to tylko forma,zwłąszcza w tym przypadku.Moja radaoczytaj Białoszewskiego i opracowania do niego(bo niełatwo go rozgryźc),analizy wierszy konkretnie.Zobacz,jak poeci obierają temat,jak KRYJĄ GO W SŁOWACH.Bo właśnie na tym polega do ry tekst.Żeby nie przedstawiac niczego od razu,żeby sie doszukiwac,dokopywac,kojarzyc.
Pozdrawiam



Wysłany: 2008-02-02 11:29

jak ci nie pasuje to nie czytaj... to są moje wiersze a nie twoje.. jak takaś mądra to sama napisz..


"Życie jest zbyt krótkie aby postępować według zasad. Wolę mieć zmarszki ze śmiechu niż z płaczu. Jeść ile wlezie, obijać ile się da, być sobą mimo wszystko, robić to na co ma się ochotę a wszystkich co się śmieją ze mnie mieć w dupie".


Wysłany: 2008-02-02 14:48

[quote:6982e4af80="gothka"]jak ci nie pasuje to nie czytaj... to są moje wiersze a nie twoje.. jak takaś mądra to sama napisz..[/quote:6982e4af80]

I znów... Dlaczego tak razi Cię krytyka skoro publikujesz sama te wiersze? Wszyscy je mamy podziwiać?
"Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził."
A wiersz wymaga pracy. Każdy.


"Człowiek rozsądny przystosowuje się do świata, nierozsądny stara się przystosować świat do siebie. Stąd wszelki postęp pochodzi od nierozsądnych. " G.B. Shaw


Wysłany: 2008-02-02 16:43

Nenar (Anciliae)
Nenar
Posty: 626
Bielsko-Biała / Gliwice

[quote:541bb96cce="gothka"]jak ci nie pasuje to nie czytaj... to są moje wiersze a nie twoje.. jak takaś mądra to sama napisz..[/quote:541bb96cce]
Przecież jej wiersze znajdują się na portalu


Ja mam 20 lat, ty masz 20 lat ... i tak wszyscy umrzemy


Wysłany: 2008-02-02 22:49

[quote:32e339d54f="gothka"]jak ci nie pasuje to nie czytaj... to są moje wiersze a nie twoje.. jak takaś mądra to sama napisz.[/quote:32e339d54f]Przecież to była jaknajbardziej konstruktywna krytyka ze strony Izis. Nie miała ona na celu obrazić Cię, a jedynie wypowiedziała swoje zdanie na temat Twojego wiersza. Na Twoim miejscu byłbym wdzięczny. Zwróciła Ci uwagę na pewne błędy, które popełniasz. Właśnie dzięki takim komentarzom będziesz mogła pisać lepsze wiersze (jeśli oczywiście weźmiesz sobie dobre rady do serca). :)



Wysłany: 2008-02-03 21:47

W pełni zgadzam się z Izis...
Nigdzie nie jest powiedziane ani napisane, że wiersz musi być tajemniczy i wymagać od odbiorcy niewiadomo, jakiego wysiłku intelektualnego, lecz ten jest zdecydowanie zbyt oczywisty...mogłabyś także popracować trochę nad tymi powtórzeniami, bo głównie one psują cały "efekt"....

Nie zrozum mnie źle, twa "Cisza" nie jest tragiczna, ale raczej nikogo nie zatrzyma na dłuższą chwilę...

PS. Popracuj trochę nad samokrytyką i jak napisali przedmówcy przyjmowaniem konstruktywnej krytyki :)



Wysłany: 2008-02-07 16:13

No wlaśnie, w tym sek.Od razu rzucasz sie z pazurami,zamiast przemyśle moje rady i popracowa trochę ze słowami.To nie jest aż takie trudne.A to,co pisze,nie jest wyssane z palca,jak już chyba wiesz.Po drugie-po co je czytam?Bo sama to tu umiesciłas,dziewczynko droga.Myślałaś,że co,zginą w morzu innych?A jeśli tak,to po co w ogóle publikujesz?Nie rozumiem zupełnie..
Ps.Jak Cie tak agresja zjada,to pij melise.



Wysłany: 2008-02-12 07:03

a cytałaś Marię Pawlikowską-Jasnorzewską? na niej się z tematemi w niektlorych przypadkach wzoruję... a ona pisze o wszystkim i o niczym...


"Życie jest zbyt krótkie aby postępować według zasad. Wolę mieć zmarszki ze śmiechu niż z płaczu. Jeść ile wlezie, obijać ile się da, być sobą mimo wszystko, robić to na co ma się ochotę a wszystkich co się śmieją ze mnie mieć w dupie".


Wysłany: 2008-02-12 19:59

Cóż mogę powiedziec?Doktor napisał juz wszystko:)
A Ty uważaj,bo z taką tendencją wywalą Cię z uczelni za plagiat.A "wszystko i nic"?Mój Boże,Jasnorzewska się w grobie przewraca.JEśli ona,wg Ciebie,ma tak szeroki pas tematów,to..to ja już nie wiem.Ale nie masz rzeczywiście pojęcia o poezji jakiejkolwiek,ba,literaturze, albo zamknęłaś się na jednym tomiku i uważasz,że jest to wzór.Ok,o gustach się nie dyskutuję,więc nie będę Cie naprowadzac czy przedstawiac zdania znawców(nie,nie mojego,choc ja się z nimi zgadzam).Moja rada-poczytaj trochę i to nie tylko załamane życiem autorki.
A jak chcesz mniej zabrązowione,to poszukaj na forum,na stronach ludzi,ktorzy tu piszą.Znajdziesz kawał dobrej roboty.



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło