Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Dead Can Dance. Strona: last

Dead Can Dance Wysłany: 2008-01-03 17:30

cold_sea (Diabolista)
cold_sea
Posty: 507
bardzo daleko stąd

czy moglibyście mi polecic muzyke w stylu Dead Can Dance ,Arcana szukam czegos nowego w tym klimacie


Nigdy nie kłóć sie z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później wygra doświadczeniem


Wysłany: 2008-01-03 20:01

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

no to może Dargaard, Hagalaz' Runendance, Clannad, stare albumy Love Downward Spirals


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2008-01-03 21:14

cold_sea (Diabolista)
cold_sea
Posty: 507
bardzo daleko stąd

O dziekuje
Clannad znam ( ech te czasy robin hooda )
co do reszty to zaczynam poszukiwania :) oczywiscie gdyby jakas dobra/neutralna/zla dusza miala cos i mogla udostepnic to bardzo chetnie :)


Nigdy nie kłóć sie z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później wygra doświadczeniem


Wysłany: 2008-01-03 21:49

A ja Ci polecam kapelkę [b:f4613e4826]Rising Shadows[/b:f4613e4826]
http://www.myspace.com/risingshadows



Wysłany: 2008-01-04 22:28

[b:5e6449b400]Gothica[/b:5e6449b400]
http://www.myspace.com/gothicaproject
http://www.youtube.com/watch?v=GeVoCQwIa8c



Wysłany: 2008-01-05 11:48

Inyaloome (Bicz)
Inyaloome
Posty: 358
Poznań / moje

O tak- Gothica jest fajna... :wink:
Ale w moim odczuciu-DCD to DCD i tyle. 8)


Mon Mari...666 [img:dd992acbb5]http://img2.epuls.pl/images/smilies/mood_vampire_big.gif[/img:dd992acbb5] ...^V^


Wysłany: 2008-01-05 13:30

Osobiście nie przepadam... Pewnie mnie ukrzyżujecie, ale nie znoszę głosu tej kobiety :P Dużo lepiej wypada przy niej właśnie Arcana czy Gothica.



Dead Can Dance Wysłany: 2008-01-05 17:55

Dla mnie DCD to DCD i raczej trudno poszukać czegoś równie dobrego.Zespół ten bowiem jest klasą samą w sobie.Choć minęło już kilka dobrych lat,kiedy ze łzą w oku słuchało się kolejnych płyt.Dziś wraca się do tej muzyki w podobnym odczuciu.Polecam Toward The Within,zapis koncertu w Santa Monica z 1993 roku.Indywidualizm Lisy i Brendan'a gdzie jednak w zespół z sobą potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat.Tak nawiasem Lisa Gerrard 25kwietnia wystąpi w Warszawie na jedynym koncercie w Polsce.


...umieranie trwa,więc żyjmy za życia życiem...jeśli jest.


Wysłany: 2008-01-05 21:33

cold_sea (Diabolista)
cold_sea
Posty: 507
bardzo daleko stąd

oni w duecie robili taka muzyke ze brak mi slow.
szukam czegos podobnego z jednego wzgledu wszystko co wydal DCD znam praktycznie na pamiec , to jedyny zespol ktory towarzyszy mi od tylu lat ( ciezko zliczyc ile juz tych lat minelo). Kawalek summoning of the muse niema chyba sobie rownych. pozniej trafilem na Arkane ktora doskonale oddaje "monumentalsc" dla mnie to najlepsze zespoly jezeli idzie o ten rodzaj muzyki.

no ale jak sie czlowiek zatrzymuje to tak naprawde sie cofa wiec szukam klimatow chociaz zblizonych do DCD i Arcany


Nigdy nie kłóć sie z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później wygra doświadczeniem


Wysłany: 2008-01-06 11:19

zblizone klimaty do DCD...poszukaj płyt zespolu Zoar,szczegolnie plyty "clouds without water" gdzie goscinnie pojawia sie Brendan Perry i spiewa 2 piosenki(jedna z nich jest genialna moim zdaniem,nazywa sie "Winterwind").Poza tym zespol Elend i plyta "Winds devouring men".Die verbannten kinder evas tez gra cos podobnego do DCD,jest tez projekt o nazwie Ophelia's dream ,mysle ze warty poznania.



Wysłany: 2008-01-06 22:05

cold_sea (Diabolista)
cold_sea
Posty: 507
bardzo daleko stąd

dziekuje wszystkim za pomoc , teraz jestem na etapie gromadzenia tej muzyki :)


Nigdy nie kłóć sie z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później wygra doświadczeniem


Wysłany: 2008-01-07 10:29

gromadź a ja ci jeszcze dorzucę Dark Sanctuary(francuskie wokale daja niesamowity efekt w powiazaniu z taką muzyką)



Wysłany: 2008-01-07 10:32

cold_sea (Diabolista)
cold_sea
Posty: 507
bardzo daleko stąd

ganzallein: znam i bardzo lubie chociaz wstyd sie przyznac za bardzo niewiem o czym oni spiewaja , szczegolnie plyta royaume melancholique jest dla mnie rewelacyjna


Nigdy nie kłóć sie z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później wygra doświadczeniem


Wysłany: 2008-01-08 10:11

ja znam ich najnowsze dokonania ale jak tak zachwalasz to moze kiedys sprawdze tą płytę.Spiewają pewnie o tym co wyraża muzyka czyli nic wesolego.



Wysłany: 2008-01-08 11:08

cold_sea (Diabolista)
cold_sea
Posty: 507
bardzo daleko stąd

[quote:eb41ec1afa="ganzallein"]ja znam ich najnowsze dokonania ale jak tak zachwalasz to moze kiedys sprawdze tą płytę.Spiewają pewnie o tym co wyraża muzyka czyli nic wesolego.[/quote:eb41ec1afa]

teraz dzieki tekstom przynajmniej wiem ze nie wciskaja mi podprogowo np kosiarek do trawy lub silnia do poloneza
plytke zachwalam i polecam


Nigdy nie kłóć sie z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później wygra doświadczeniem


Wysłany: 2008-01-09 10:39

wiesz moze zostane uznany za ignoranta ale ja nie wnikam za bardzo w teksty bo zespoly gotyckie śpiewają praktycznie o tym samym,liczy sie dla mnie glownie muzyka



Wysłany: 2008-01-19 17:02

nomay (Bicz)
nomay
Posty: 566
Włocławek/Bergen/Praga/Kopenh...

[quote:3520584305="mrum"]A ja Ci polecam kapelkę [b:3520584305]Rising Shadows[/b:3520584305]
http://www.myspace.com/risingshadows[/quote:3520584305]
[color=green:3520584305]Wreszcie po wielu bojach i szperaniu w necie udało mi się namierzyć ich płytkę...niestety jedyną jaką wydali i muszę przyznać...warto było 8) Momentami przypominają mi Aenimę, choć kobiecy wokal szwedzkiej formacji ma zdecydowanie czystszą barwę i nawet jeśli śpiewa falsetem to robi to umiejętnie czego nie zawsze można niestety powiedzieć o wokalistce Aenimy.
Tak czy inaczej podłączam się do rekomendacji.[/color:3520584305]


"...większość śpi nadal, przez sen się uśmiecha, a kto się zbudzi nie wierzy w przebudzenie. Krzyk w wytłumionych salach nie zna echa, na rusztach łóżek milczy przerażenie" [img:672c732866]http://www.avatary.ork.pl/avatary/3095.gif[/img:672c732866]


Wysłany: 2008-11-26 17:05

Lady_Margolotta (Bicz)
Lady_Margolotta
Posty: 299
Uberwald / Barlinek

też jestem fanką zarówno DCD jak i Arcany, dołączam sie więc do podziękowań. na którymś z trybutów dla DCD Arcana potwierdziła, że są ich największymi zastępcami. Zagrali "garden of arcane delights" i wyszło lepiej jak w oryginale:>

ps. poszukuję singla "Isabel". jeśli ktoś miał by odsprzedać oryginał, czekam na wiadomość


Carpe jugulum


Wysłany: 2008-11-26 17:06

Lady_Margolotta (Bicz)
Lady_Margolotta
Posty: 299
Uberwald / Barlinek

aha, no i nie zapominajmy o Sophi :>


Carpe jugulum


Wysłany: 2008-12-11 00:27

z Dead Can Dance kojarzy mi się też Black Tape for a Blue Girl. chociaż również uważam, że zespół jest niezastąpiony, pierwszy i oryginalny. nawet dokonania solowe Brendana czy Lisy to już nie to samo...


jeśli raz wejrzysz w Ciemność, nigdy nie uwolnisz się od Jej brzemienia. /blood luna.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło