Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Pragnienie zemsty. Strona: last

Artykuł: Pragnienie zemsty

Pragnienie zemsty Wysłany: 2006-07-16 12:49

Oho, chyba widzę tu fana twórczości mistrza Tolkiena :wink: Właśnie jestem w trakcie czytania Twojego opowiadania. Cieszę się, że jest takie długie, będzie więcej :D Ale jedna rzecz mnie trochę irytuje... Za często używasz powtórzeń. Szczególnie zaimków. Np. w takim fragmencie:

"Kiedy [b:a61a97e2ba]jej[/b:a61a97e2ba] dotknął zrozumiał czemu nic nie odpowiada. [b:a61a97e2ba]Jej[/b:a61a97e2ba] ciało było zimne i skamieniałe. W jednej chwili oczy[b:a61a97e2ba] jego [/b:a61a97e2ba]spłynęły łzami. Podszedł do wuja, aby sprawdzić jak poważne są [b:a61a97e2ba]jego[/b:a61a97e2ba] rany i by dowiedzieć się co się stało. Sarnas już opatrywał [b:a61a97e2ba]jego[/b:a61a97e2ba] wuja. "

Śmiało można by ominąć też parę innych słów, które z pewnością nie zmieniłyby sensu tekstu. Zauważyłam też trochę błędy stylistyczne. Powinieneś jeszcze trochę popracować nad tym tekstem, ale na razie zapowiada się ciekawie 8)



Wysłany: 2006-07-16 12:51

Ehh, w zdaniu "Zauważyłam też trochę błędy stylistyczne" z mojego postu skreśl sobie [i:6cb95f47a9]trochę[/i:6cb95f47a9] :D [/i]



Wysłany: 2006-07-24 10:14

Hehe... Widze, ze komus bedzie sie chcialo to przeczytac Opowiadanko owe pisalem, moznaby powiedziec, daaaawno temu i juz poprawiac napewno nic w nim nie bede (rozdzial zamkniety) :) Zdaje sobie sprawe, ze jest w nim masa bledow.

Chetnie poznam kazda opinie na temat "tego czegos", wiec jesli tylko bedzie Wam sie chcialo przeczytac calosc to skrobnijcie jeszcze jakis komentarz.



Wysłany: 2007-02-07 23:13

No to tak :D ( Czuję się jakbym sprawdzała pracę domową) Masz dobry styl - jasny i czysty, to super, bo doprowadzają mnie do konwulsji opowiadania wtypu: "...i dotknął jej rozpalonej mrokiem twarzy swymi żelaznymi, wielkimi, silnymi dłońmi, znurzonymi w wiekuistej ciszy oblicza..." :D Patrząc przyszłopolonistycznym okiem to masz trochę problemów z przecinkami. Jak każdy. Pozdrawiam :)


If you don't live for something, You'll die for nothing.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło