Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Diablo Swing Orchestra - The Butcher's Ballroom. Strona: 1

Artykuł: Diablo Swing Orchestra - The Butcher's Ballroom

Wysłany: 2007-12-24 10:19

Ja też myślałem że nie zobacze :twisted: ale się udało mi sprężyć :twisted:


.


Wysłany: 2007-12-24 11:48

Przyznam, że recenzja jest raczej zniechęcająca do płyty jako całości. Nie wiem, czy to miał autor na myśli sporządzając ją, bo po przeczytaniu finału można wyciągnąć zupełnie inne wnioski:) Najwidoczniej dotąd trafiałam na te bardziej kabaretowe kawałki. Bo tendencja jest tu raczej musicalowa, niż operetkowa :D Jedyna styczność z klimatem - już raczej operowym niż operetkowym - to postawiony głos wokalistki. Nightwishowaty, ale z jakąś taka lekkością i przymrużeniem oka, którego u Tarji ciężko było szukać. Ogólnie - przynajmniej z częścią twórczości - chyba warto się zapoznać :wink:



Wysłany: 2007-12-24 12:23

Autorowi udzieliła się chyba zbyt duża nutka subiektywizmu :lol: chyba za bardzo pod wrażeniem Unexpect jest :twisted:


.


Wysłany: 2007-12-24 12:24

Dobry, surowy autor :twisted:

Czy mam rozumieć, że teraz Al sporządzi reckę jakże kultowej płyty legendarnej formacji Gogol Bordello? ^^
Buziaki i wesołych świętów, chłopaki :D

EDIT:

Po przesłuchaniu całości - podoba mi się ta płyta, nawet bardzo, chociaż jest w ..uj leciutka



Wysłany: 2011-01-05 18:07

[quote:8bd2b67143="Demonika"]:D
A mi się podoba bardzo D:S:O. Ale żeby do Theriona podciągać... przecie to lata świetlne... :P
Wokalistka ma cudowny głos :) Nawet na szkolnym konkursie piosenki obcojęzycznej śpiewałam ich utwór "Ragdoll Physics" i chyba zachęciłam kilka osób do zerknięcia w necie na ich twórczość.

Wyjątkowy klimat i cudownie bombardujące uszy dźwięki...
Wiem, że temat jest z 2007 roku xD Ale nie umiem się powstrzymać, żeby tego nie dodać xD [/quote:8bd2b67143]

też uważam, ze DSO bije Theriona na głowę :)


.


Wysłany: 2011-01-06 21:39

ravenheart99 (Diabolista)
ravenheart99
Posty: 1382
Kotlina Kłodzka/Wrocław

Therion i Diablo Swing Orchestra to dla mnie dwa różne zespoły, oba wyjątkowe :) DSO jest jednak chyba bardziej charakterystyczny (i ten głos wokalistki...ach i och). Po przesłuchaniu pierwszej płyty DSO stał się jednym z moich ulubionych zespołów i od tamtego czasu z niecierpliwością oczekuję na kolejną ich płytę.


Muminki Cię widzą, Muminki Cię śledzą, Muminki Cię dorwą, zabiją i zjedzą


Wysłany: 2011-01-06 23:17

Ceiphied (Bicz)
Ceiphied
Posty: 1556
Nowa Sól - Zielona Góra

Diablo Swing Orchestra bardzo specyficzny zespół, od razu mi się ta szwedzka grupa spodobała - wpada w ucho.Jest to co lubię w zespołach ! Wiolonczela ... Piękny, dojrzały kobiecy głos A. Loegdlund, bez piszczenia ,coś bez typowego 'smęcenia' . Dziwne jest to dlaczego tak mało się o nim w Polsce pisze...


''Sztylet rani ciało, słowo - umysł.'' - Menander


Wysłany: 2011-01-07 07:38

To obczajcie Unexpect - In A Flesh Aquarium :D zdecydowanie najlepsza pozycja spośród tych "okołooperetkowo-kabaretowych"


.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło