Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Pagan metal - powaga czy zlewa?. Strona: last

:) Wysłany: 2007-12-18 23:39

ważne, aby muzyka sie broniła, a dzwieki serwowane przez tym podobne kapele co najwyzej bawią ( to i tak duzo :D )


...and music? Well, it's just entertainment folks.


Wysłany: 2007-12-19 10:08

Umiłowanie natury, szukanie duchów przodków i jeszcze te landszafty.
To klimat w stylu, jaki można zobaczyć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=IfTFTTzn85c
I Trolltech, i mój "ukochany" Immortal się znalazł :D

Zawsze mam świetny humor, kiedy sobie zaaplikuję taką dawkę. A niechże sobie szukają tych pogańskich jagódek - jest zabawnie i dźwięcznie. Jak ja to lubię 8)


... myślę nad problemem tym, czy można być bez duszy złym ...


Wysłany: 2007-12-19 10:18

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

No właśnie, muzyka sama w sobie jest żwawa (w większości), wprowadza w "bojowy" nastrój ( :lol: ), a poza tym - komu to przeszkadza?

No i można popatrzeć na dorodnych chłopów :twisted: :wink: :lol: 8) :P


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2007-12-19 10:34

[quote:9a5476a89b="minawi"]No i można popatrzeć na dorodnych chłopów :twisted: :wink: :lol: 8) :P[/quote:9a5476a89b]O tak, Koleżanko Minawi :D Pal licho te landszafty, ale te chłopy! 8O


... myślę nad problemem tym, czy można być bez duszy złym ...


Wysłany: 2007-12-19 10:59

Ja tam lubię ten gatunek muzyki, aczkolwiek jest to jedynie namiastka tego co działo się w przeszłości. Do dzisiaj wszelkie obrzędy zachowały się jedynie w śladowej ilości i pełne są naleciałości chrześcijańskich. Nie udało się również w pełni odtworzyć Panteonu wszystkich bóstw pogańskich (szkoda).
Muzyka pogańska ma m. in. za cel odtworzenie atmosfery jaka mogła towarzyszyć innowierczym rytuałom, a w połączeniu z brakiem dokładnych informacji na ich temat oraz dźwiękiem gitar i blastów wywołuje jedynie uśmiech na mojej na ogół zgorzkniałej facjacie. :twisted: :twisted: :twisted:


Dum Deus calculat, mundus fit.


Wysłany: 2007-12-19 13:08

Dla mnie najważniejsza jest ta muzyka bo ma specyficzne brzmienie i klimat, a w teksty nie wnikam tak samo w black metalu bo by mi to przez wyobraźnie nie przeszło. Immortal jest dla mnie no. 1 w black'u ale podziękuje za treści liryczne.


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2007-12-19 13:48

[quote:0618dd5ef9="KostucH"]Immortal jest dla mnie no. 1 w black'u [/quote:0618dd5ef9]

Dla mnie też :D ale to chyba nie pagan :lol:


.


Wysłany: 2007-12-19 14:24

to na pewno nie pagan 8)


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2007-12-19 16:23

Przecież wiem, że to nie pagan. Tylko tak przy okazji zarzuciłem jako przykład odnośnie liryk :wink:


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2007-12-20 00:03

Jestem prostym i nieobytym człowiekiem. Może ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego kiedy goście ze Skyforger ubrani w futerka machają kijkami i podrygują z gitarami elektrycznymi na plaży to jest ok, a kiedy typy z Trollech zakopują się w liściach i skaczą po strumyczkach to jest nie ok?



Wysłany: 2007-12-20 00:17

[quote:7eaafa28a4="Woland"]Nie udało się również w pełni odtworzyć Panteonu wszystkich bóstw pogańskich (szkoda).
[/quote:7eaafa28a4]

a niby dlaczego szkoda? bo to fajne? bo fajniej oddawało by się hołd kamiennym i figurkom w lesie niż dwóm skrzyżowanym belkom w tych zimnych kościołach?;]


I'm rolling like a stone... never creep.


Wysłany: 2007-12-20 12:17

[quote:72cdceec63="horseman"]
a niby dlaczego szkoda? bo to fajne? bo fajniej oddawało by się hołd kamiennym i figurkom w lesie niż dwóm skrzyżowanym belkom w tych zimnych kościołach?[/quote:72cdceec63]
Chodziło mi czysto o wartość historyczną, bo jak wiadomo wiara w jakieś bóstwo determinuje inne ludzkie działania. Poza tym, obrzędy pogańskie wydają mi się bardziej "naturalne" i bliższe naturze człowieka niż chrześcijańskie wymysły. :twisted:


Dum Deus calculat, mundus fit.


Wysłany: 2007-12-21 20:39

No to będzie lincz!!!! :twisted: :twisted:


Dum Deus calculat, mundus fit.


Wysłany: 2007-12-22 09:26

[quote:ea7707faf1="Kapitan_Mineta"]Straszne duzo jest wiochy na tej scenie, te wszystkie futra z bobrów, bieganie po lesie z toporkami to przecież jest śmiech na sali[/quote:ea7707faf1]

hehe, zgadzam się :D weźmy takiego Wojnara, który w pół nagi klęczy w lesie na śniegu i smęci: "spalili nam wioski, zabili dzieci, a my uciekliśmy.... do lasu... i płaczemy" :lol: Nie powiem, siedzę w klimatach folk/pagan/viking, ale często naprawdę nie ma w tego typu kapelach za grosz powagi. jak dla jaj, to dla jaj i
niech tak będzie. Gorzej jak się starają być poważni, jak już tu ktoś powiedział, a tu i tak wychodzi kabaret


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2007-12-22 10:36

[quote:411b252bfa]nie ma w tego typu kapelach za grosz powagi. jak dla jaj, to dla jaj i
niech tak będzie. Gorzej jak się starają być poważni, jak już tu ktoś powiedział, a tu i tak wychodzi kabaret[/quote:411b252bfa]

wiesz ja mam wrażenie, że jezeli ktoś gra i spiewa taką muzykę dla jaj to troche mnie obraża... więc jeżeli kapela ma grać pagan dla jaj to moze niech lepiej nie zaczyna...


It is my fate... I am pagan born!!!


Wysłany: 2007-12-22 13:01

[quote:5c47fba6be="Decadence"][quote:5c47fba6be="Kapitan_Mineta"]Straszne duzo jest wiochy na tej scenie, te wszystkie futra z bobrów, bieganie po lesie z toporkami to przecież jest śmiech na sali[/quote:5c47fba6be]

hehe, zgadzam się :D weźmy takiego Wojnara, który w pół nagi klęczy w lesie na śniegu i smęci: "spalili nam wioski, zabili dzieci, a my uciekliśmy.... do lasu... i płaczemy" :lol: Nie powiem, siedzę w klimatach folk/pagan/viking, ale często naprawdę nie ma w tego typu kapelach za grosz powagi. jak dla jaj, to dla jaj i
niech tak będzie. Gorzej jak się starają być poważni, jak już tu ktoś powiedział, a tu i tak wychodzi kabaret[/quote:5c47fba6be]
Po części się zgodzę, niektóre z wyczynów artystów, którzy reprezentują wyżej wymienione gatunki muzyczne to czysta żenada, aczkolwiek ludzie żyjący w czasach kiedy religie pogańskie były czymś codziennym posiadali zupełnie inną mentalność i system wartości. Bez znajomości tego stosunkowo łatwo wydawać głupie osądy.


Dum Deus calculat, mundus fit.


Wysłany: 2007-12-23 01:59

Akurat np. "Skryti v mlze" jest znacznie lepsze muzycznie (abstrahując od image'u, bo do mnie nie bardzo przemawiają ani bm wannabe misie panda, ani bobrze skórki i łapcie z łyka) od jakiegoś "Thunderforge" czy innego "Semigalls warchant"; wywiady które sobie przypominam również niestety nie pozwalają mi przesądzić (chociaż chętnie poznam jakieś decydujące wypowiedzi) którzy robią to co robią serio a którzy nie. Nie widzę też żadnego problemu w tekstach po czesku (no bez jaj, kapela pagan nie korzystająca ze swojego rodzimego języka to chyba jakaś pomyłka) czy kwestii instrumentarium (bo jeśli będę chciał posłuchać czegoś związanego z eksperymentami z rekonstrukcją scena metalowa będzie, i słusznie, jednym z ostatnich miejsc które bym sprawdzał). No i dalej nie widzę czemu "Kurschi" jest ok, a "Ve stinu starych dubów" już nie.



Wysłany: 2007-12-23 09:15

[quote:fbab0775d8="Woland"]... aczkolwiek ludzie żyjący w czasach kiedy religie pogańskie były czymś codziennym posiadali zupełnie inną mentalność i system wartości. Bez znajomości tego stosunkowo łatwo wydawać głupie osądy.[/quote:fbab0775d8]

Oczywiście, że wówczas wiele rzeczy wyglądało inaczej, a religia była zupełnie czymś innym niż u np. chcrześcijan. Jednak uważam, że nie powinno się z tego robić jaj :roll: Zwłaszcza jak się zupełnie nie ma pojęcia o co w tym chodzi 8) Ale niestety nie wszyscy tak uważają...


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2007-12-23 16:06

albo święto zmarłych :twisted: jak bardzo jest chrześcijańskie? 8)


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2007-12-23 17:16

[color=red:2147cfee28]ekm. dla mnie JAK NAJGORZEJ. owszem bywaja odstepstwa od tej definicji, ale... litosci. mroczne krasnale z błota... e.!!!!!!!!!! [/color:2147cfee28]


pozamieniałam się z amebą na rozum.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło