Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Muzyka klasyczna. Strona: last

Muzyka klasyczna Wysłany: 2006-07-03 21:17

Odeszła w zapomnienie, czy może stała się tylko tłem dla innych gatunków muzycznych?


Szalona, wariatka, marzycielka, romantyczka, ciepła, chodź i pyskata. Jestem wielkim kontrastem ^^


Wysłany: 2007-04-20 19:08

Muzyka klasyczna jest przede wszystkim fundamentem tego co nazywamy muzyka ogólnie, myślę, że wśród ludzi słuchających metalu, jazzu ona nigdy nie zginie, któż nie zna Carminy Burany Orffa, czy Dies Irae Mozarta? (Nawet jeśli nie kojarzy z tytułu :P )
Nie wspominając o zespołach łączących klasykę, symfonikę z metalem. Myślę, że muzyka klasyczna również błędnie jest postrzegana, przez pryzmat wyobrażeń wpajanych, a nie wypracowanych, często ludzie bazują na stereotypach, a nie wyklarują własnej opini. Jest też tak rożnorodna że trudno komuś kto sie nie orientuje znaleźć piękne, klimatyczne utwory, często trafia na wesoły, skoczny, bądź sztywny chłam. :P
Zawsze rozbudzał u mnie wyobraźnie fakt, że dawniej nie było "muzyki klasycznej". Była tylko muzyka dzisiaj za taką postrzegana. Czyli uwczesnym metalem mogły być np.ciężkie części requiem, ostatnie kompozycje Beethovena itp.? tanim popem mogły być operetki i komercyjne wówczas utwory? :lol:



Wysłany: 2007-04-21 00:51

mara (Anciliae)
mara
Posty: 509
Kotlina Kłodzka, Wratislavia

Wszelka klasyka w zapomnienie nie odchodzi i pewnie dlatego wlasnie jest nazywana klasyka. I uwazam, ze muzyka klasyczna zyje, przybiera coraz rózniejsze formy, tworzy coś w rodzaju solidnego gruntu pod obraz. Ja chetnie odkurzam od czasu do czasu starych dobrych dziadków-mistrzów:) Z róznych pólek.


"Nagość, phoszę państwa, jest demagogiczna, jest wphost socjalistyczna, bo i cóż by było, gdyby gmin odkhył, że nasza dupa taka sama?!"


Wysłany: 2007-04-21 16:46

Nigel Kennedy jest świetny :) Jako skrzypaczka często wzoruje sie na nim (wogóle polecam koncert skrzypcowy Sibeliusa - fińskiego kompozytora XX wieku, baaardzo klimatyczny).

Obserwuje ciekawe zjawisko, że większośc młodzieży w filharmonii (przynajmniej śląskiej) to klimaciarze, tym przyjemniej jest się tam wybrać raz na jakiś wolny piątek :)



Wysłany: 2007-04-21 19:10

Ja już dwa razy miałam okazje na żywo usłyszeć O Fortuna :) FŚ 2 lata temu, a teraz w NOSPR było w lutym (chyba) wykonanie.
Warto nie przeoczyć następnej okazji



Wysłany: 2007-04-21 19:11

mara (Anciliae)
mara
Posty: 509
Kotlina Kłodzka, Wratislavia

[quote:bf148425e4="Allanon23"]Ale moim marzeniem chciałbym usłyszeć O Foruna live:) Ale niestety nie miałem jeszcze możliwości:)[/quote:bf148425e4]
To wiesz co, tzreba bedzie obczaic, kiedy i gdzie bylaby wystawiana Carmina Burana i mozna jakas zorganizowana ekipa sie zapuscic. Bo tez nie zaznalam tego na zywo a bardzo bym chciala.


"Nagość, phoszę państwa, jest demagogiczna, jest wphost socjalistyczna, bo i cóż by było, gdyby gmin odkhył, że nasza dupa taka sama?!"


Wysłany: 2007-04-21 19:57

Miejmy nadzieję, że w przyszlym sezonie artystycznym zagrają gdzieś Carminę Burane Orffa, bo w tym już sprawdziłam, nie ma szans :P



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło