Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Tarja Turunen - I walk alone. Strona: 1

Artykuł: Tarja Turunen - I walk alone

Tarja Turunen - I walk alone Wysłany: 2007-09-24 12:10

LadySavage (Anciliae)
LadySavage
Posty: 67
Bytom / Poznan / Saasenheim ( Francja...

Uwelbim Tarje ale bo obejrzeniu jej nowego klipu twierdze ze ona z cala pewnoscia nie byla Nightwish !!!! Jak co niektorzy uwazaja ze to dzieki niej zespol weszedl na szczyty tak , oczywiscie , to czemu Amaranth 2 dni po premierze stal sie zloty a o nowej plycie Tarji pisze sie malym druczkiem ? Tarja ma ladny glos ale nie byla Nightwish.


Niebianska Krolowo wszystko mi jedno, Zabierz mnie stad. Jestem umarla dla swiata [ ... ] Tutaj troszcze sie jedynie o martwe ogrody [ ... ] To cena jaka place za dar posiadania marzen [ ... ] Nightwish


Wysłany: 2007-09-24 14:15

Nenar (Anciliae)
Nenar
Posty: 626
Bielsko-Biała / Gliwice

To się nazywa fanatyzm ... xD

Trzeba przyznac, że Tarja solo lepiej wychodzi od Nightwisha, ale nadal nie tworzy superubermuzyki


Ja mam 20 lat, ty masz 20 lat ... i tak wszyscy umrzemy


Wysłany: 2007-09-24 15:46

Jak to powiedział Tuomas, "jak można nazwać Tarję, Nightwish, skoro ona sama nie napisała nigdy ani jednej linijki tekstu oraz ani jednej nuty?" Tarja wraz z nowym numerem wypada jak dla mnie bardzo blado w porównaniu z nowym dziełem Nightwisha, ale to tylko moja opinia



Wysłany: 2007-09-24 17:05

Anthilie (Bicz)
Anthilie
Posty: 17
Częstochowa

Uwielbiam głos Tarji, ale rozczarowałam się, gdy obejrzałam teledysk jej nowej piosenki...Miałam nadzieję, że będzie to coś fajnego, w stylu Nightwisha a tymczasem inne...dziwne jak dla mnie brzmienia...Nie, traci dla mnie cały urok głos Tarji przy tej nowej piosence, jednym słowem 'szkoda' Jedyne co mi się nawet podoba to refren, ale mimo wszystko...Brakuje mi Nightwisha z Tarją, sama Tarja mi się niezbyt podoba jak i sam Nigtwish z nową wokalistką.



Wysłany: 2007-09-24 21:25

Hmm szczerze mówiąc nigdy specjalnie nie przepadałam za Nightwish, a teledysk do I Walk Alone obejrzałam z czystej ciekawości i muszę przyznać, że mimo iż Tarja głos ma niezły to jednak ogólnie kiepsko to wyszło. Przerost formy nad treścią choć teledysk też specjalnie nie powala.


Weź moją dłoń i zaprowadź tam gdzie złudzenie jest pożądanym pięknem.. My Dying Bride


Wysłany: 2007-09-25 07:48

[quote:9a7663fb8b="Salai"]ogólnie kiepsko to wyszło. Przerost formy nad treścią choć teledysk też specjalnie nie powala.[/quote:9a7663fb8b]

Zgadzam się. Szczerze - spodziewałam się po Tarji czegoś lepszego :? Ta piosenka jest po prostu nijaka, obrazek do niej - fakt, może i jest ciekawy, ale również bez rewolucji. Cóż, zobaczymy jak będzie dalej.....


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


SLabo Wysłany: 2007-09-25 09:52

LadySavage (Anciliae)
LadySavage
Posty: 67
Bytom / Poznan / Saasenheim ( Francja...

Slabo to malo powiedziane , ja tez spodziewalam sie czegos wymiaru Nightwish ale sie przejechalam teraz naprawde zrozumialam ze Tarja nie grala duzej roli w tym zespole


Niebianska Krolowo wszystko mi jedno, Zabierz mnie stad. Jestem umarla dla swiata [ ... ] Tutaj troszcze sie jedynie o martwe ogrody [ ... ] To cena jaka place za dar posiadania marzen [ ... ] Nightwish


Re: SLabo Wysłany: 2007-09-25 22:10

[quote:24387050e4="LadySavage"]Slabo to malo powiedziane , ja tez spodziewalam sie czegos wymiaru Nightwish ale sie przejechalam teraz naprawde zrozumialam ze Tarja nie grala duzej roli w tym zespole[/quote:24387050e4]

no cóż - panna była tylko od śpiewania, a tak to wszystko miała na gotowe :roll: fakt, że jest bardzo dobrą wokalistką, ale jej czar niknie jak nie ma nią kto odpowiednio pokierować i odpowiednio jej zagrać:? a szkoda, bo się może zmarnować


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2007-09-27 08:57

krecona (Bicz)
krecona
Posty: 96
Częstochowa

przeczytalam co tu napisaliscie ... i az z ciekawosci obejrzalam ten teledysk.... i? hmm... jedyne co mi sie podobalo to poczatek refrenu nic wiecej... wole You'll never walk alone... niz I walk alone :) takie glupie skojarzenie :D


brak


Wysłany: 2007-09-27 09:26

[quote:c39a428e24="krecona"]wole You'll never walk alone... niz I walk alone :) takie glupie skojarzenie :D[/quote:c39a428e24]

no trochę 8) ale rozumiem - takie zboczenie już :wink:


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2007-09-27 21:39

Ja również spodziewałam się czegoś lepszego po Traji... a ta piosenka jest jakaś taka nijaka.
Wiadomo Nightwish bez niej to już nie to samo, jednak nie można powiedzieć, że to ona stanowiła trzon tego zespołu, co widać po nowej płycie Nightwisha.

Mam nadzieję, że kolejne jej piosenki będą lepsze niż "I walk alone"...



Wysłany: 2007-09-30 12:52

Inyaloome (Bicz)
Inyaloome
Posty: 358
Poznań / moje

Osobiście Nightwish szanuję za warsztat muzyczny-a Tarja dodawała głosem 'specyfiki', jednak myślę, że nie straciłi zbyt wiele po rozstaniu z nią. :wink:

Ten teledysk i utworek uważam za udany -biarąc pod uwagę jej pseudo operetkowe umiejętności. :twisted:
Nuty Nightwisha tu nie ma-I CAŁE SZCZĘŚCIE! Oni to osobny byt-i obecnie całkiem nieźle sobie poradzili. Tarja została przy swoim ''pianiu'', które dobrze jej wychodzi tylko w ogólnie pojętych mHrocznych klimatach. :twisted: I niech tak pozostanie...


Mon Mari...666 [img:dd992acbb5]http://img2.epuls.pl/images/smilies/mood_vampire_big.gif[/img:dd992acbb5] ...^V^


Wysłany: 2007-09-30 15:09

Beta666 (Bicz)
Beta666
Posty: 118
raczej Łódź

po zapoznaniu sie z nowym kawalkiem Nightwish bez Tarji i z nowym solowym kawalkiem Tarji stwierdzam,ze obie piosenki sa kiepskie. Jednak najlepszym polaczeniem dla mnie byl Nightwish z Tarja,jakos sie uzupelniali...A tak przy "I walk alone" usypiam, a w "amaranth" nowa wokalistka psuje caly efekt.... Teraz Nightwish brzmi bardziej jak Within Temptation a nie jak Nightwish....


Nie po to umiem mówić,żeby siedzieć cicho :P


Wysłany: 2007-10-01 13:22

Inyaloome (Bicz)
Inyaloome
Posty: 358
Poznań / moje

[quote:4e0235f266="Narea"]oni nie brzmieli jak Nightwish juz na Once. i tyle 8)[/quote:4e0235f266]
Dlatego 'Once" jest najlepszą płyta! :wink:
A Tarja nie musi się upodabniać do nikogo(i moim zdaniem nie robi tego :P), ponieważ jest dość charakterystyczna... :twisted:


Mon Mari...666 [img:dd992acbb5]http://img2.epuls.pl/images/smilies/mood_vampire_big.gif[/img:dd992acbb5] ...^V^


Wysłany: 2007-10-02 11:26

Inyaloome (Bicz)
Inyaloome
Posty: 358
Poznań / moje

[quote:60c458b02e="Narea"] (...) no, prócz tego stroju słodkiej laleczki w blond włoskach z nowego teledysku.... :roll:[/quote:60c458b02e]

hehe, racja -z tym przesadziła! :twisted:


Mon Mari...666 [img:dd992acbb5]http://img2.epuls.pl/images/smilies/mood_vampire_big.gif[/img:dd992acbb5] ...^V^


Re: Tarja Turunen - I walk alone Wysłany: 2007-10-03 05:28

Cross (Bicz)
Cross
Posty: 69
południe Niemiec

[quote:f58b7656e4="LadySavage"]Uwelbim Tarje ale bo obejrzeniu jej nowego klipu twierdze ze ona z cala pewnoscia nie byla Nightwish !!!! Jak co niektorzy uwazaja ze to dzieki niej zespol weszedl na szczyty tak , oczywiscie , to czemu Amaranth 2 dni po premierze stal sie zloty a o nowej plycie Tarji pisze sie malym druczkiem ?[/quote:f58b7656e4]

Dlatego, że Nightiwsh jedzie na sławie, którą wyrobił sobie przez 10 lat zajebistego grania.
Nie wierzysz? Weźmu na przykład Michaela Jackona. Kolesowi odpadł nos, ucho i bogowie widzą co jeszcze, miał proces o molestowanie dzieci, a pomimo to ludzie nadal kupują jego płyty. A każda kolejna jego płyta jest gorsza. Gdyby zaczął karierę od np. ostatniej myśle, że nie zajechał by tak daleko.
Innym powodem, choć nie jestem tutaj pewien, jest to, że Nighiwsh teraz tworzy muzykę dla każdego. Przesłuchałem niedawno ostatni album i coż. Jest kilka kawałków wpadających rytmem w ucho i nic poza tym. Nie wiele już zostało z gotyku, który reprezentowali kiedyś. Teraz grają muzykę, sam nie wiem jak to nazwać, do posłuchania dla każdego, nie tylko dla fanów gotyku.
A Tarja zajęła się tym, co uznała, że jest dla niej najważniejsze, czyli muzyką poważną.
A niestety muzyki poważnej raczej nie będziemy stawiać w konkurencji z Ghotic Rockiem.
Dlaczego?
Tak jak wcześniej napisałem: Nightwisha może słuchać każdy, a do muzyki poważnej, trzeba po prostu dorosnąć.


Once... I had a dream....


Re: Tarja Turunen - I walk alone Wysłany: 2007-10-03 08:06

[quote:2e4bb6c767="Cross"]Nie wiele już zostało z gotyku, który reprezentowali kiedyś. Teraz grają muzykę, sam nie wiem jak to nazwać, do posłuchania dla każdego, nie tylko dla fanów gotyku.[/quote:2e4bb6c767]

od kiedy to Nightwish był badź jest gotykiem? może nie jest i nie był to nigdy mój ulubiony zespół, ale gotykiem to Nightwish ma mniej więcej tyle wspólnego, co nic 8) według mnie grali zawsze coś w stylu Symphonic Power Metal.......... 8) :wink: :twisted:


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2007-10-03 09:41

Eee, taka tam pioseneczka. Za pierwszym razem w ogóle nie byłam jej w stanie dosłuchać do końca. Za drugim już poszło, ale powiedzmy sobie szczerze - szału nie było. Tarja, IMO, ma dobry głos, ale ta maniera wokalna mnie po prostu odrzuca na kilometr.


I prefer to remain silent


Wysłany: 2007-10-03 10:27

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

[quote:0d1c4d5e19="Lynn"]jezuuu jaka kupa[/quote:0d1c4d5e19]


: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


i to zrobiona jakby na siłę :wink


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2007-10-03 12:39

Inyaloome (Bicz)
Inyaloome
Posty: 358
Poznań / moje

Dla mnie Nightwish też nie był nigdy gotyckim zespołem-to taka dziwna ocena, jak dziś przypisywanie Within Temptation do tego nurtu.
Trochę płyną na fali popularoności, ale mają dobry warsztat instrumentalny. :wink:
A Tarja jest raczej pseudo klasyczką-bo jedyny utwór jaki jej dobrze wyszedł w tym klimacie opery(czy w jej przypadku raczej operetki) to La Traviata (no i może Soipa Kieli).
A nowy teledysk jest w jej stylu-wiec wszystko pasuje i się udało. :twisted:


Mon Mari...666 [img:dd992acbb5]http://img2.epuls.pl/images/smilies/mood_vampire_big.gif[/img:dd992acbb5] ...^V^


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło