Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Sepultura - Chaos A.D.. Strona: 1

Artykuł: Sepultura - Chaos A.D.

Wysłany: 2007-09-19 12:12

Tego drugiego zespołu strawić nie potrafie :/ nie powiem zeby "Chaos" mi sie nie podobała, ale nie wiem czy ten materiał jest na tyle dobry aby nazwac go "klasykiem"


.


Wysłany: 2007-09-19 13:10

Dla mnie jest to najlepszy album Sepultury
Arise jest świetny, Roots też a ta płytka to takie coś pomiędzy i właśnie taką Sepultura lubię najbardziej.
Właśnie to co wymieniłeś mi się podoba (chwytliwa i wyeksponowana perkusja, brudne brzmienie gitar, dosyc melodycznie no i zawsze wolalem dobre darcie ryja od dobrego growlingu;]).

Nie bede silil sie na obiektywizm bo wole zostać subiektywny w ocenie tego albumu;]. Mam do tej płyty duży sentyment, to jest moja pierwsza płyta Sepultury i zawsze będzie dla mnie najlepsza.


I'm rolling like a stone... never creep.


Wysłany: 2007-09-19 16:20

Dla mnie ten album był zawsze przysłowiowym "początkiem końca" tego zespołu. Może dlatego, że za bardzo wyhamowali w stosunku do "Arise" a riffy też jakoś już tak nie chwytają. Teraz, z perspektywy czasu właśnie, widać, że był to początek tego kierunku w twórczości panów Cavalera & Co., który uprawiają do dziś a który mi się zdecydowanie nie podoba. Jest na płycie kilka ciekawych momentów i pomysłów ale wg. mnie to nie wystarczy by ocenić ją wyżej niż na "średnią".

Jedynie brzmienie tego albumu to jego mocna strona. Ciekaw jestem jak słuchałoby się 3 wcześniejsze albumy z takim :?: A co do wokali to myślę, że wykrzyczenie tekstów było dobrym zabiegiem zwłaszcza gdy się popatrzy o czym one traktują.

Co do recki to jest OK zwłaszcza, że wspomniałeś o pewnym kontekście bo również patrząc z perspektywy czasu, była to pewna rewolucja w muzyce metalowej.


Keep Talking...


Wysłany: 2007-09-19 17:56

Chaos A.D to jeden z pierwszych metalowych albumów jakie słyszałem. Miałem wtedy jakieś 16 lat, ale juz wtedy Refuse/Resist mnie rozwalał.Nie słuchałem tej płyty od dawien dawna, ale może ją sobie jeszcze dziś odkurzę. Świetna muza, rzadko się dziś spotyka taki metal dzisiaj.


Forever Begins.


Wysłany: 2007-09-19 20:30

Uwielbiam Sepulture jeszczew starym składzie. Po odejściu Maxa to dla mnie nie ta sama ekipa, a co za tym idzie muza. Chaos A.D. jest świetną płytą. To jedna z tych, do których powracam wielokrotnie.



Wysłany: 2007-09-20 00:31

Przesłuchałem sobie Chaosa jeszcze raz, i tak sobie myślę, czy obecnie pojawiają się w metalu jeszcze tak szczere i dreszczo-genne albumy :?
Nie dla kasy, bez myślenia w stylu -gramy ostro, bo jest taka moda teraz, albo - dajemy growling , bo tak sie teraz robi.


Forever Begins.


Wysłany: 2007-09-20 23:11

[quote:65fa6ebfc9="Sleeping_Giant"]Chaos A.D to jeden z pierwszych metalowych albumów jakie słyszałem. Miałem wtedy jakieś 16 lat[/quote:65fa6ebfc9]Zastanawiam sie czy sam nie byłem w tym wieku albo ciutke młodszym gdy też ja usłyszalem. Co nie zmienia faktu, że dzis z całego dorobku Sepultury słucham tylko i wyłacznie tej płyty choć słyszalem tez Arise oraz Roots.

[quote:65fa6ebfc9="Horseman"]Dla mnie jest to najlepszy album Sepultury
Arise jest świetny, Roots też a ta płytka to takie coś pomiędzy i właśnie taką Sepultura lubię najbardziej.
Właśnie to co wymieniłeś mi się podoba (chwytliwa i wyeksponowana perkusja, brudne brzmienie gitar, dosyc melodycznie no i zawsze wolalem dobre darcie ryja od dobrego growlingu;]).[/quote:65fa6ebfc9]Nie mam nic więcej do powiedzenia. Kolega w pełni to ujął co mi chodziło po głowie. Podpisuje sie.

Wczoraj dowiedziałem sie, że Igor odszedl od Sepultury.


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2007-09-20 23:24

[quote:4520179069="KostucH"][quote:4520179069="Sleeping_Giant"]Chaos A.D to jeden z pierwszych metalowych albumów jakie słyszałem. Miałem wtedy jakieś 16 lat[/quote:4520179069]Zastanawiam sie czy sam nie byłem w tym wieku albo ciutke młodszym gdy też ja usłyszalem. Co nie zmienia faktu, że dzis z całego dorobku Sepultury słucham tylko i wyłacznie tej płyty choć słyszalem tez Arise oraz Roots.

Wychodzi na to, że po raz pierwszy słuchałem Chaos 6 lat temu, w 2001 roku. Uff, jak ten czas leci.

[quote:4520179069="Horseman"]Dla mnie jest to najlepszy album Sepultury
Arise jest świetny, Roots też a ta płytka to takie coś pomiędzy i właśnie taką Sepultura lubię najbardziej.
Właśnie to co wymieniłeś mi się podoba (chwytliwa i wyeksponowana perkusja, brudne brzmienie gitar, dosyc melodycznie no i zawsze wolalem dobre darcie ryja od dobrego growlingu;]).[/quote:4520179069]Nie mam nic więcej do powiedzenia. Kolega w pełni to ujął co mi chodziło po głowie. Podpisuje sie.

Wczoraj dowiedziałem sie, że Igor odszedl od Sepultury.[/quote:4520179069]

Igor odszedł z Sepultura i nagrywa album razem z Maxem.Jest nawet topic o tym, na DarkPlanet. :wink:


Forever Begins.


Wysłany: 2007-09-21 21:53

[quote:5a2c689743="Sleeping_Giant"]Igor odszedł z Sepultura i nagrywa album razem z Maxem.Jest nawet topic o tym, na DarkPlanet. :wink:[/quote:5a2c689743]To, że znowu z braciszkiem w spółce to wiem bo przeczytałem o tym przez przydek w metal hammerze w kiosku, hehe :wink: No, ciekawe co z tego dobrego wyniknie :)


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2007-09-29 19:59

Oby coś ciężkiego.


Jam tej siły cząstką drobną, która złego chce, a zawsze czyni dobro.


Wysłany: 2007-09-29 20:04

[quote:40ecbbf066="Angelizer"]Oby coś ciężkiego.[/quote:40ecbbf066]Mile widziane ale diabli wiedzą cóż to oni znowu dobrego wymyślą (tak myśle) :wink: :twisted:


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Sepultura Wysłany: 2009-03-24 17:33

Kapelusznik ujął ten album idealnie "początek końca" (niestety) - dobrze mówi dać mu wódki :)
Dałbym Chaos 7/10 :)


If i can`t be my own i feel better dead.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło