Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Chińska scena niezależna.. Strona: 1

Artykuł: Chińska scena niezależna.

Chińska scena niezależna. Wysłany: 2007-09-18 19:05

Jeszcze nie zdążyłam wszystkiego dokładnie przeczytać, ale widzę, że jest solidnie i fajnie. Napracowałaś się, Chineczko.

Rzuciła mi się w oczy drobnostka - visual key jest już bardzo popularny w Europie, w Polsce również. Japońskie zespoły z tego nurtu koncertują tu często - chociażby uwielbiany przez emo młodzież Gram Maria. Z chińskimi jest rzeczywiście gorzej, niemniej jednak moda na takie granie i image zatacza coraz szersze kręgi.



Wysłany: 2007-09-18 22:12

Dzięki Gekonku za uwagę, czekam na kolejne.

Uprzedzam lojalnie, że materiał jest długi - ale tylko w ten sposób mogłam odnieść pewne zjawiska w muzyce do ich relacji z historią.

Niestety nie udało mi się ,,przemycić" do felietonu kilku linków do mini dokumentów, więc może uda mi się to zrobić tutaj

Mini dokument – wywiad z grupą Black Wing z Pekinu [9:55] (wersja angielska):
http://youtube.com/watch?v=_AxX9DoUt5o

Prezentacja grupy ChthoniC na festiwalu Ozzfest [5:12] (wersja angielska):
http://pl.youtube.com/watch?v=UgB0nG5tUzo

Dokument niemieckiej telewizji o pekińskiej scenie niezależnej [8:56] (wersja niemiecka):
http://youtube.com/watch?v=XhzutjjBIDE


... myślę nad problemem tym, czy można być bez duszy złym ...


Wysłany: 2007-09-19 10:57

Przepraszam ze brakujace linki. Bedzie to uzupełnione.

Jeżeli chodzi o brak popularnsci zespołow chińskich na swiecie jest to powodowane tym, iz chińczycy caly czas sa malo mobilni a fani jednak lubia kontakt z zespolem. Wszelkie wyjazdy poza biznesowymi caly czas sa dla chinczykow trudne. Inna sprawa , ze podczas mojego krotkiego pobytu w kraju srodka odnioslem wrazenie iż chińczycy dopiero co zachłysnęli sie zachodem. W klubach panuje myyzyka pop sprzed lat. Na scene niezalezna pewnie dopiero przyjdzie czas.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-09-19 12:19

[quote:ccf45f8f43="amorphous"]Jeżeli chodzi o brak popularnsci zespołow chińskich na swiecie jest to powodowane tym, iz chińczycy caly czas sa malo mobilni (...) chińczycy dopiero co zachłysnęli sie zachodem.[/quote:ccf45f8f43] Miałam okazję przebywać w Chinach właśnie w momencie, gdy mnóstwo ludzi, zwłaszcza młodych deklarowało chęć wyjazdu, głównie do Stanów i Irlandii w celach edukacyjnych. Na potęgę uczą się angielskiego. Może oni coś zdziałają
Uzyskanie paszportu nie jest już problemem, chyba że jest się znanym dysydentem politycznym. Muzyka może przecież być wyrazem walki z władzą.

[quote:ccf45f8f43="amorphous"]Na scene niezalezna pewnie dopiero przyjdzie czas.[/quote:ccf45f8f43] Zgadza się i to właśnie dzięki Internetowi, choć wiadomo - że nic nie zastąpi koncertów.


... myślę nad problemem tym, czy można być bez duszy złym ...


Wysłany: 2007-09-29 09:15

ChthoniC jest mega :twisted: zwłaszcza album "Relentless Recurrence" :D
dzięki Little_China_Girl :D


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2007-09-29 10:27

[quote:4fb3dc3d97="Decadence"]ChthoniC jest mega zwłaszcza album "Relentless Recurrence" :D [/quote:4fb3dc3d97] Polecam również ,,Seediq Bale" Serdecznie pozdrawiam


... myślę nad problemem tym, czy można być bez duszy złym ...


Wysłany: 2007-09-29 13:18

[quote:7cb66fa543="Little_China_Girl"][quote:7cb66fa543="Decadence"]ChthoniC jest mega zwłaszcza album "Relentless Recurrence" :D [/quote:7cb66fa543] Polecam również ,,Seediq Bale" Serdecznie pozdrawiam [/quote:7cb66fa543]

mam już wszystkie :wink: dzięki :D


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2008-01-12 17:49

Chthonic jest zajebiasczy!!
lubie japonska muzyke ale Ci mnie rozbrojili totalnie, ta enegria ,melodyjnosc i wogole cud miod i orzeszki:D
ma ktos jeszcze moze jakies ciekawe zrodla takich fajnych kapel:D:D
dzienka pozdrawiam


"De Gustibus Non Est Disputandum"


Wysłany: 2008-03-08 22:47

ArchEnemy89 (Bicz)
ArchEnemy89
Posty: 3
Żmigród/Wrocław

ChthoniC jest mega zwłaszcza album "Relentless Recurrence" :D

zgadzam się z Tobą...ale musisz przyznać że Tang Dynasty też grają niezłą muze:) polecam tym co lubią chińsko-angielski metal!! musze przyznać że to tylko jeden z dwóch zespół chiński jake znam pozdro
:evil:


w życiu liczy się tylko dobry metal,spoko ludzie i świetne imprezy:P


Chińska scena niezależna Wysłany: 2008-03-09 11:55

HEHE ja nie znam tej kapeli, ja znam tylko Chthonic z orientalnej chinskiej sceny :P
postaram sie cos zaciagnac z tej kapeli zobaczymy co tam potrafia nasi bracia :D


"De Gustibus Non Est Disputandum"


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło