Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Nightwish - Dark Passion Play. Strona: 1

Artykuł: Nightwish - Dark Passion Play

Nightwish - Dark Passion Play Wysłany: 2007-09-09 14:50

Hmmmm ciekawa recenzja. Jako żem osobnik, który jeszcze płyty nie słyszał nastraja (recenzja) dość optymistycznie. Choć wolałbym aby NightWish znów troche bardziej "przywalił" to jednak może to wyglądać całkiem ciekawie.
Oczywiście widzę już oczyma wyobrazni jak za chwilę będzie wyglądać to forum czyli powtarzane od roku gadki o tym, że bez Tarji to już ch.jnia. Nie zmienia to faktu, że chłopaki i (nowa) dziewczyna ciała raczej nie dali. Choć może stali się jeszcze bardziej komercyjni hehehehe :wink:


Keep Talking...


Wysłany: 2007-09-09 17:24

dla mnie nightwish bez tarja to nie to i koniec :evil:


życie to gotyk


Wysłany: 2007-09-09 19:21

nightwish bez Tarji to nie nightwish ale nowa wokalistka daje rade. . . .
Tarjia dala nightwishowi to cos dzieki czemu tyle ludzi ich slucha. . . a nowa wokalistka kontynuje prace muzykow a nie tworczosc calego nightwisha


... jestem treścią obrazu i tłem ....


Wysłany: 2007-09-10 07:21

no własnie tu jest problem - bo album jest dobry, ale czy to jest jeszcze ten sam zespół ?


.


Wysłany: 2007-09-10 10:48

Mozę to już nie ten "stary" Nightwish, ale po przesłuchaniu płyty uważam ze to wciąż świetny zespół... Ale brak mi trochę Tanrji...


Samotność to stan, w którym nie możemy przysporzyć innym cierpień...


Wysłany: 2007-09-10 11:07

Jeszcze miesiac temu sam bym w to nie uwierzyl co napisze... ale po przesluchaniu singli (Amaranth 1 i Amaranth 2) stwierdzam, ze Nightwish z Annette bardziej do mnie przemawia... napewno nie stracili we mnie fana :)



Wysłany: 2007-09-10 13:28

Arha (Bicz)
Arha
Posty: 73
Dzierżoniów

No też jestem mile zaskoczona, bo takiego rezultatu się nie spodziewałam!!! Fakt, że to już nie to samo, ale może się okazać, że to będzie coś o wiele lepszego!!!


Never taste of the fruit...


Wysłany: 2007-09-10 16:26

Zgadzam sie z Kapeluszem, że recenzja bardzo pochlebna no i napawa mnie optymizmem, a nie ukrywam, że odetchnęłam z ulgą. <ufff>. Chociaż jeszcze osobiście nie słyszałam nowego krążka (tylko jakieś wycinki na myspace) nie mogę się wypowiadać. Czy Nightwish bez Tarji to ten sam zespół - to pytanie stawia na pewno przed sobą wielu ich fanów i chyba zgodzą się oni ze mną, że jest ono bardzo trudne. Ja sama nie potrafię sobie na nie odpowiedzieć Jednak na pewno chłopcy z NW nie muszą się bać iż utracili we mnie fana. Będę im wierna i podążać będę za nimi każdą drogą jaką pójdą. Chociaż nie żywiłam do Tarji jako osoby ciepłych uczuć jej głos pasował idealnie do mojego ucha:P Teraz czas aby się zaopatrzyć w Dark Passion Play no i słuchać i znaleźć tam ścieżkę do własnego serca:)


Bad Girls Have More Fun ]:->


Nightwish Wysłany: 2007-09-11 10:39

według mnie, to już nie jest ten sam zespół, co za czasów wokali Tarji :? teraz bardziej przypominają Within Temptation - zarówno muzycznie jak i wokalnie. Powinni zmienic nazwę i zacząc zupełnie od początku z panią Anetką, bo NIGHTWISH, to to już nie jest...
z całego "Dark Passion Play" podoba mi się tylko kawałek "Amaranth", który przypomina mi momentami Beseech...


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Re: Nightwish Wysłany: 2007-09-11 10:56

[quote:0b7472174a="Decadence"]według mnie, to już nie jest ten sam zespół, co za czasów wokali Tarji :? teraz bardziej przypominają Within Temptation - zarówno muzycznie jak i wokalnie. Powinni zmienic nazwę i zacząc zupełnie od początku z panią Anetką, bo NIGHTWISH, to to już nie jest...
z całego "Dark Passion Play" podoba mi się tylko kawałek "Amaranth", który przypomina mi momentami Beseech...[/quote:0b7472174a]

nie no, muzycznie nie przypomina mi to Within Temptation - chyab ze w warstwie wokalnej :P muzycznie jest o wiele bardziej ambitny album, tu jest naprawdę kilka dobrych patentów


.


Re: Nightwish Wysłany: 2007-09-11 11:35

[quote:343fbc70e4="Harlequin"][quote:343fbc70e4="Decadence"]według mnie, to już nie jest ten sam zespół, co za czasów wokali Tarji :? teraz bardziej przypominają Within Temptation - zarówno muzycznie jak i wokalnie. Powinni zmienic nazwę i zacząc zupełnie od początku z panią Anetką, bo NIGHTWISH, to to już nie jest...
z całego "Dark Passion Play" podoba mi się tylko kawałek "Amaranth", który przypomina mi momentami Beseech...[/quote:343fbc70e4]

nie no, muzycznie nie przypomina mi to Within Temptation - chyab ze w warstwie wokalnej :P muzycznie jest o wiele bardziej ambitny album, tu jest naprawdę kilka dobrych patentów[/quote:343fbc70e4]

jako muzyk muszę stwierdzic, że fakt - technicznie płyta "Dark Passion Play" jest dobra, ale brzmienie i układ harmoniczny... jest podobny do WT 8) posłuchaj... :wink: :twisted:


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2007-09-11 14:39

Hehe... rowniez sie nie zgodze:) "Dark Passion Play" nie zalatuje mi WT... Wciaz slychac typowa dla Holopainen'a harmonie i nastepstwo akordow. Chociaz, jezeli gustowalbym np. w hip-hop'ie to faktycznie moglyby mi sie te dwa zespoly wydawac podobne :lol:



Nightwish Wysłany: 2007-09-11 21:24

[quote:0f7041ed66="RhythmOfDragonheart"] Chociaz, jezeli gustowalbym np. w hip-hop'ie to faktycznie moglyby mi sie te dwa zespoly wydawac podobne :lol:[/quote:0f7041ed66]

8) żart żenujący, ale fajnie, że się dobrze bawisz :wink: :twisted: ale skoro tak się świetnie na muzyce znacie, to ok - niech i tak będzie. ja się sprzeczac nie będę :wink: :D


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2007-09-11 21:47

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Mnie również z Within Temptation się nie kojarzy, raczej powiedziałabym, że czasami wokal Anette wpada w barwę...Anneke z The Gathering, ale to może jakieś moje "zboczenie", hehe - bo oczywiście Anneke nikt nie pobije :>

A nowy Nightwish jak dla mnie lepszy niż stary, bo tamten albo smęcił albo drażnił wyciem Tarji :P No chyba że Marco śpiewał-wydawał glos, to było ok :)


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2007-09-13 23:35

Samurai (Anciliae)
Samurai
Posty: 282
Dąbrowa Górnicza

Nowa wokalistka jest sympatyczniejsza, ładniejsza, młodsza i co najważniejsze ma o wiele przyjemniejszą dla ucha barwę głosu niż Tarja...

W końcu Nightwish jest taki jak powinien być od początku - bez wycia, dziwnych manier wokalistki i jej ultradzwięków...


"umysł jest jak spadochron, działa tylko wtedy gdy jest otwarty"


Wysłany: 2007-09-17 11:25

Każdy lubi coś innego, jednym Anette nie przypadnie do gustu, innym wręcz przeciwnie.
Osobiście zaczełam słuchać Nightwisha dawno, dawno temu, właśnie ze względu na jego orginalne brzmienie i niespotykany wokal. Niestety Tarja odeszła, ale zespół pozostał i chce grać dalej, a my nie powinniśmy go za to potępiać.
Z początku miałam pewne obawy, co do nowej wokalistki. Wydawało mi się, że Anette nie pasuje do tego zespołu, bo jej głos jest zbyt łagodny, tak bardzo kontrastowy z głosem byłej wokalistki. Jednak z czasem przyzwyczaiłam się do "nowego" Nightwisha, bo przecież pomimo nowego głosu, zespół nie stracił swojego "nightwishowskiego" klimatu

A przynajmniej takie jest moje zdanie ^^



Wysłany: 2007-09-17 16:56

Ano, ale mniejsza o to, skutek ten sam xD



Wysłany: 2007-09-25 19:28

Ze starego Nightwisha podobały mi się trzy najstarsze albumy (najbardziej - [b:983da8f7ac]Oceanborn[/b:983da8f7ac]), potem już było tylko gorzej (choć i na [b:983da8f7ac]Once[/b:983da8f7ac] fajne kawałki można było wyłapać). Ten nowy dość pozytywnie mnie zaskoczył, nie ma co prawda Tarji, ale nowa wokalistka daje radę. A Tarja solo, ehh... mielizna (póki co, bo widziałem/słyszałem tylko Walk Alone). :twisted:



Wysłany: 2007-10-04 15:23

Jeśli ktoś jest zainteresowany to polecam udać sie do Media Markt w King Cross'ie (Poznań) :] Rozdają tam duże plakaty Nightwish'a promujące ich nowa płyte...



Wysłany: 2007-10-04 16:01

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

[quote:56c66c419b="RhythmOfDragonheart"] Rozdają tam duże plakaty Nightwish'a promujące ich nowa płyte...[/quote:56c66c419b]

Kurde no, daleko mam :wink: A jak rozdają - powołać się tam na Ciebie czy co :twisted: Czy tzeba wczesniej kupic płytę? :P


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło