Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Muzyka z klimatem postapokaliptycznym. Strona: last

Muzyka z klimatem postapokaliptycznym Wysłany: 2007-09-02 18:22

Witam. Potrzebuję Waszej pomocy, współtworzę taki oto serwisik, nie dawno uruchomiliśmy dział "muzyka", a tam póki co tylko kilka płytek "metalowych". Z racji tego, że chciałbym tam powrzucać elektronikę w klimatach postapokaliptycznych (a i samemu poeksplorować nowe muzyczne nurty) proszę o podsunięcie artystów i albumów, którymi powinienem się zainteresować. Z góry thx.



Wysłany: 2007-09-02 19:53

To zależy, co rozumiesz przez "klimaty postapokaliptyczne". :) Mnie taki klimat przywodzi na myśl ekstremalny noise spod znaku Whitehouse, Sutcliffe Jugend czy Brighter Death Now.

Fajna strona.


Chrzanić multi


Wysłany: 2007-09-02 19:56

No hmm, nawiązujące kapkę do jakiś postnuklearnych motywów, jakaś radiacja, broń chemiczno-biologiczna i tym podobne schizy. Coś co nadaje się jako podkład do sesji RPG w Fallouta, Neuroshimę itp.



Wysłany: 2007-09-02 23:53

No to może ścieżka dźwiękowa z "Terminatora"? Jest coś takiego? Ja mam tylko jeden utwór, z jedynki chyba, jest bardzo dobry.

Na pewno ścieżka dźwiękowa z filmu "Coś" - "The Thing". Film może i niezbyt postapokaliptyczny, ale jest w muzyce naprawdę COŚ

To takie pierwsze skojarzenia. Na drugie musisz poczekać



Wysłany: 2007-09-03 05:51

dymek (Anciliae)
dymek
Posty: 270
Ludomy (tudzież Poznań)

Tak mi się skojarzyło, że pasowałby tu album "This Is My Battlefield" Panzer AG...
Po głowie krąży mi myśl, że jeszcze coś kiedyś kojarzyłem z takim klimatem, ale ni cholery nie mogę sobie przypomnieć w tym momencie co :wink:


[img:c20ec57fc2]http://images21.fotosik.pl/277/bb0cde48e364092a.jpg[/img:c20ec57fc2]


Wysłany: 2007-09-03 18:48

[quote:382bedea1d="Micronus"]No hmm, nawiązujące kapkę do jakiś postnuklearnych motywów, jakaś radiacja, broń chemiczno-biologiczna i tym podobne schizy. Coś co nadaje się jako podkład do sesji RPG w Fallouta, Neuroshimę itp.[/quote:382bedea1d]

A, czyli chodzi Ci o warstwę tekstową- Front Line Assembly ma dużo kawałków w takich klimatach, zwłaszcza na płycie "Hard Wired".

BTW ich ostatnia płyta z remiksami nosi właśnie tytuł "Fallout". :)

Panzer AG też jest dobre. :)


Chrzanić multi


Wysłany: 2007-09-03 19:57

Teksty, w utworach beztekstowych ich tytuły, okładki, no wsio co budzi odpowiednie skojarzenia.



Wysłany: 2007-09-03 21:54

Mammawombwomb (Bicz)
Mammawombwomb
Posty: 49
Torun/Houston/Buenos Aires

Wejdz na Google i poszukaj: Dark Ambient, Cold Meat Industry, Death Industrial. Znajdziesz okladki, sample MP3, itd. Na razie powinno starczyc. Milej zabawy.[i:a998b3be9a][/i:a998b3be9a]


Jestem pasazerem na statku Ziemia.


Wysłany: 2007-09-04 15:58

Dzięki wielkie za podpowiadki, pi razy drzwi zlukałem frontline assembly i sądzę, że się nada. Póki co pracy przy tym mi wystarczy, a efekty zapewne już niedługo. Potem ogarnę kolejnych twórców.



Wysłany: 2008-01-31 15:07

Hm, czy Lustmord jest postapokaliptyczny? te dźwięki są gęste, czarne, przywodzą na myśl raczej podziemia niż klimaty postnuklearne. Zgadzam się jednak ze stwierdzeniem, że owoc kolaboracji z Robertem Richem "Stalker" jest płytą znakomitą.

Jeżeli chodzi o postnuklearne smaczki, polecam zainteresować się następującymi pozycjami:

- Job Karma "Tschernobyl" - po więcej informacji odsyłam do recenzji

- Land:Fire "Physical:Mental:Psychological" - płyta upamiętniająca detonację pierwszej bomby atomowej 16 lipca 1945 roku.


I prefer to remain silent


Wysłany: 2008-02-03 13:02

Z pewnością skorzystam, serwis szykujemy do przeprowadzki na nowy engine, design i lay, i jak to uczynimy, to biorę się za zaległości i powrzucam opisy i okładki płytek. No i stosowne podziękowania dla userów Darkplanet.pl



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło