Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Patriotyzm. Strona: 5

Wysłany: 2012-01-21 21:52 Zmieniony: 2012-01-21 21:56

Rubezahl (Matuzalem)
Rubezahl
Posty: 318
Piechowice / Wrocław

[quote:d6e28db402="Alpha-Sco"]

Natomiast problem polega chyba na tym, że zbyt często słychać wokół słowo "patriota". Każdy oszołom nazywa siebie dumnie patriotą. Rozumiesz? Każdy szurnięty "obrońca krzyża", każda moherowa dewotka, każdy Rydzyk i Kaczyński, każdy kibol i wszechpolski zadymiarz to "patriota"[/quote:d6e28db402]

No i oni z patriotyzmem nie maja nic wspólnego. To jest raczej schizofreniczny nacjonalizm z atakami paniki.

[ patriotyzm =/= nacjonalizm ] patriotyzm nie posuwa się do pogardy dla innych

A poza tym nie można być polskim nacjonalistą, bo Polacy to bydło które krzyczy "precz z komuną", chociaż tylko dzięki komunie ma prawo głosu. Za sanacji odrabiali by pańszczyznę.


Nie ma rzeczy niemozliwych


Wysłany: 2012-01-22 01:43

Krwawy (Anciliae)
Krwawy
Posty: 169
Poznań || Konin

@ Alpha-Sco:
Jeśli ja zacznę siebie nazywać strzelcem wyborowym, nie czyni mnie to nim. Nawet jeśli inni próbują to Tobie wmówić. Oczywiście mogę mieć na myśli coś innego, ale to problem byłby mojego rozumowania czym strzelec wyborowy jest i tak jest w tej sprawie. W każdym razie ci, którzy mówią z nienawiścią o innych narodach to szowiniści.
Osoby, które są wrogie narodowi polskiemu, starają się utożsamiać te pojęcia (jak i kilka innych).
ps. Nie ma znaczenia, czy ktoś jest prawicowcem czy lewicowcem, jeśli czuje przywiązanie do ziemi i narodu, kocha i chce dobra dla niego, to jest patriotą. Nie dajcie sobie wmówić nic innego.

[quote:6b573ef9fe][ patriotyzm =/= nacjonalizm ] patriotyzm nie posuwa się do pogardy dla innych

A poza tym nie można być polskim nacjonalistą, bo Polacy to bydło które krzyczy "precz z komuną", chociaż tylko dzięki komunie ma prawo głosu. Za sanacji odrabiali by pańszczyznę. [/quote:6b573ef9fe]

Są różne odmiany nacjonalizmu, a on sam w sobie jest ideologią polityczną. Tak jak np socjalizm twierdzi, że najważniejszą wartością jest równość, tak nacjonalizm, że dobro narodu (nie musi być wrogi innym).
Szowinizm jest skrajną formą nacjonalizmu, ale nie znaczy to, że każdy nacjonalizm jest szowinistyczny. Czego dowodem jest istnienie pan-nacjonalizmu.
Polacy to bydło? Cóż mów za siebie.
Dzięki komunie mają prawo głosu?! Wybacz, nie chcę Ciebie obrażać, ale to co powiedziałeś sugeruje iż mówisz coś o czym nie masz wiedzy.
Aha i jeszcze pańszczyzna. Pańszczyzna została zniesiona wcześniej.
W roku 1807 w zaborze Pruskim, w roku 1848 w zaborze Austriackim i wreszcie w 1864 w zaborze Rosyjskim.
Sanacja rządziła od roku 1926 czyli w czasach gdzie już nie było pańszczyzny.


http://pantheion.pl/


Wysłany: 2012-01-22 11:34 Zmieniony: 2012-01-22 11:52

No ładnie... tak wszyscy głośno krzyczą (tzn. politycy, media itd.), że w końcu kompletny mętlik się robi. Najgorsze jest to (chociaż to nic nowego :) ), że najgłośniej krzyczą ci, którzy po prostu chcą być na świeczniku, natomiast ci, którzy faktycznie działają, robią coś sensownego, zwykle giną gdzieś w tle. Widać tylko krzykaczy.

Nigdy wcześniej się nie zastanawiałam nad "naszymi" patriotami medialnymi. Inna sprawa, że ani polityka ani historia nie są moimi mocnymi stronami i nie interesowałam się tym bliżej ani nie zgłębiałam.

...
Trochę swobodniej:
grubasy nie są patriotami (read the text)

[img:c3df7769cd]http://chzhistoriclols.files.wordpress.com/2011/01/success-school-large.jpg[/img:c3df7769cd]

A więc poziom patriotyzmu na świecie, w Stanach i w Polsce spada :)



Wysłany: 2012-01-22 12:01

Krwawy (Anciliae)
Krwawy
Posty: 169
Poznań || Konin

[quote:0824e2a6be]grubasy nie są patriotami (read the text) [/quote:0824e2a6be]

Mniejsze zużycie surowców (jedzenia i na ubrania), to w sumie takie ekologiczne. [irony] ;D


http://pantheion.pl/


Wysłany: 2012-01-22 13:13

I ekonomiczne!



Archiwum X Wysłany: 2012-01-23 10:55

[quote:aac86bb8b9="Alpha-Sco"]
W jednym z gospodarstw uczelnianych do dzisiaj wisi napis-relikt: "Pracując dla kraju pracujesz dla siebie". Okej, dzisiaj to brzmi śmiesznie, ale też gdzie dzisiaj ktoś nakłania do spojrzenia na swoją pracę z tej perspektywy? Że prosperujący kraj to prosperujący obywatele? Kto dzisiaj tego uczy? Że napchanie tylko własnego koryta to krótkoterminowa inwestycja? [/quote:aac86bb8b9]
W krajach, które są zwykle dla nas puktem odniesienia/obiektem westchnień np. Szwecji patriotyzm i postawa propaństwowa są naturalne i normalne. W oknach wielu domów wiszą - przez cały rok- szwedzkie flagi, święta państwowe mają dużą frekwencję i nikomu nie przychodzi do głowy ich kontestacja, czy sprowadzanie bojówek z zagranicy.
[quote:aac86bb8b9="Krwawy"]Zgadzam się z przesłaniem.
Kto uczy egoizmu? Media głównego nurtu, reklamy, zachowanie polityków itd. Jest to "modne". Nie liczy się sensowność i rozpad relacji społecznych, bo przecież jest "zysk", a gospodarka osiąga kolejne %. To ślepa ideologia. [/quote:aac86bb8b9]
Ludzie bez właściwości, a takimi są w większości politycy(w tym obecnie rządzący)nie są w stanie działać propaństwowo ani jednocząco. Potrafią tylko wygrywać swoje bieżące interesy-polityczne i prywatne. Ugruntowują w ten sposób patologiczny stosunek obywateli do swojego państwa.
P.S. Cała ta dyskusja, skądinąd ciekawa, i tak nie ma większego sensu, jako że "niewidzialna ręka" przeniosła ją do archiwum, gdzie dosięga tylko garstki. I to też, samo w sobie, jest symptomatyczne.
"Są zwierzęta/tematy równe i równiejsze."


Do not quote - think for yourself


Astrofizyka Nomadow Wysłany: 2018-06-04 06:01

"Czarny Patriotyzm" wpisal sie pieknie w pojecie "narzedzi systemowych"ktore nie da sie ukryc sa i beda.Zrywy narodowe uciskanych probuja czyscic termin.Probowalem przypomniec definicje,i pewnikiem jest szacunek dla roznorodnosci kulturowej narodow,poczucie wiezi spolecznej moge juz kwestionowac gdyz koszula blizsza cialu.Indoktrynacja wpajajaca przywiazanie do danego miejsca z przewartosciowaniem wlasnych poswiecen i slepym oddaniem to juz niewola,pierwiastek wiary w "nieokreslone blizej swietosci,puste obietnice"i mamy fanatyzm narodowy.Nie chce mi sie wymieniac tych porazek.Zamkne to zartem biznesowym o Winetou,jak to razem z goliathem kupilysmy patrioty i tomaholki,sponsorem niebo nad Westerplatte,a kontakt trzymamy z rzadem tymczasowym na uchodztwie,smiech na sali!
"Patriotyzm"-co wpisac???-homo sapiens jedynie dzierzawca,swieta tylko krew a opetany jestem redefinicjami dotyku. HOUK.



re: DEMONEMOON Wysłany: 2018-06-07 17:58

DEMONEMOON Napisał:
"Czarny Patriotyzm" wpisal sie pieknie w pojecie "narzedzi systemowych"ktore nie da sie ukryc sa i beda.Zrywy narodowe uciskanych probuja czyscic termin.Probowalem przypomniec definicje,i pewnikiem jest szacunek dla roznorodnosci kulturowej narodow,poczucie wiezi spolecznej moge juz kwestionowac gdyz koszula blizsza cialu.Indoktrynacja wpajajaca przywiazanie do danego miejsca z przewartosciowaniem wlasnych poswiecen i slepym oddaniem to juz niewola,pierwiastek wiary w "nieokreslone blizej swietosci,puste obietnice"i mamy fanatyzm narodowy.Nie chce mi sie wymieniac tych porazek.Zamkne to zartem biznesowym o Winetou,jak to razem z goliathem kupilysmy patrioty i tomaholki,sponsorem niebo nad Westerplatte,a kontakt trzymamy z rzadem tymczasowym na uchodztwie,smiech na sali!
"Patriotyzm"-co wpisac???-homo sapiens jedynie dzierzawca,swieta tylko krew a opetany jestem redefinicjami dotyku. HOUK. :

https://www.youtube.com/watch?v=DoTDOoEtRHY



re: AsmoX Wysłany: 2018-06-11 17:00

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

AsmoX Napisał:
Kto normalny będzie umierać za jakieś kreski na mapie w 21 wieku, gdzie powinniśmy jako jeden gatunek kolonizować inne planety...


Trust me...
это не так просто
Dating Beyond Borders


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2018-08-23 09:04

Kiedyś uważałem, że kraj i naród to priorytetowe wartości, którym należy się bezwarunkowa cześć. Z czasem odkryłem, pogląd ten jest nam wpajany przez system, który pragnie trzymać owce w zagrodzie i ciągnąć zyski z wełny, mleka i mięsa.

Lubię kraj w którym żyję; tutejszą przyrodę, strefę klimatyczną, dorobek kulturowy. Ale nie będę umierał za flagę, ojczyznę i rzekomy honor płynący z ich czczenia. Mogę umrzeć za bliskich, bo są MOI, bo JA tak ustanowiłem.

Czy kiedy dusza będzie wędrować w zaświaty, czy twoim zmartwieniem będzie "Jak mogę opuszczać Polskę, kiedy łamana jest Konstytucja?"... Śmiem wątpić.



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło