Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Nightwish - Amaranth w Sieci. Strona: 1

Artykuł: Nightwish - Amaranth w Sieci

Nightwish - Amaranth w Sieci Wysłany: 2007-08-14 03:27

Cóż... po przesłuchaniu singla i obejrzeniu video sukcesu nie wróżę...


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-08-14 07:39

nawet nie planuje ogladac, Noghtwish skonczyl sie dla mnie po "Wishmaster". potem bylo tylko gorzej :P


.


Wysłany: 2007-08-14 08:57

Może po kilkakrotnym przesłuchaniu, się do tego kawałka przekonam (często tak mam). Tarja mnie wkurzała, ale miała lepszy wokal. Chociaż... ciężko jest porównać. Nie zachwyciło mnie i nie zgorszyło zarazem.


If you don't live for something, You'll die for nothing.


Wysłany: 2007-08-14 09:01

a moim zdanie Tarja nie miala fenomenalnego głosu. Fenomen zespolu polegał na tym, ze chyba jako pierwsi zaczeli grac heavymetalowa, chwytliwa muzyke z bardzo przecietnym operowym wokalem. Oryginalne to bylo, ale muzyka tez musi byc podparta pomyslami, a niestety zespol ma ich coraz mniej :/


.


Wysłany: 2007-08-14 10:05

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

[quote:7f0a4927b6="Paskievicz"]

a co do nowej piosenki to:
1. (jak dla mnie :P ) babka jest o wiele ładniejsza od dawnej męczyparówy
2. (jak dla mnie) śpiewa o wiele lepiej
3. (i jak dla mnie 8) )całkiem przebojowy numer :idea:[/quote:7f0a4927b6]


Zgadzam się z Paskiem:

ad.1 - tego nie wiem, ale tamta miała jakąś "starą" twarz :P
ad.2 - to na pewno, głos nie jest tak "chamsko operowy" jak Tarji
ad.3 - nie wiadomo czy to dla nich dobrze czy źle - zweryfikuje to życie :wink:


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2007-08-14 10:58

Glos jest zaledwie przecięty. Teraz w ogóle nie wyróżniają sie z reszty powermetalowego shitu. Dla mnie nightwish bez Tarji to jak Theatre Of Tragedy bez Liv


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-08-14 12:28

Włączyłam stare kawałki. Lepsze. O wiele. Minawi napisała, że głos Tarji jest chamsko operowy. Dużow tym prawdy, jednak nowa wokalistka według mnie niczego nie wnosi. Zespół wtopi się w resztę, jak to już zostało słusznie zauważone.
Tarja często przesadzała i jej głos w wielu momentach mnie drażnił, a teraz Nigtwish nie wywołuje u mnie żadnych konkretnych odczuć. A to jest jeszcze gorsze.


If you don't live for something, You'll die for nothing.


Wysłany: 2007-08-14 13:53

gothic_girl (Bicz)
gothic_girl
Posty: 366
Skierniewice/Warszawa

Nie zrobiła na mnie wrażenia. Ale trzeba im przyznać, że stylu nie zmienili :wink:


...pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko...


Wysłany: 2007-08-14 14:46

Powiem tak: milej sie ogląda niż słucha. Nawet ciekawy teledysk i Anette ładniejsza niz Tarja.
Nowa wokalistka ma delikatniejszy głos od poprzedniczki, co wychodzi na dobre w tych bardziej lirycznych i spokojniejszych momentach, ale tam gdzie powinien być ten power brakuje mi jednak "chamsko operowego głosu" :cry:
Moim zdaniem teraz zespół pójdzie w trochę łagodniejsze klimaty ze wzgledu własnie na ten wokal...
[quote:723c547eb7] A ja uważam, że kawałek jest dość chwytliwy i raczej spodoba się mrocznym fanom mtv Razz [/quote:723c547eb7]
Dokładnie :!: chyba ruszaja na podbój stacji telewizyjnych co moze zawieść starych fanow...


[url=http://www.lastfm.pl/user/slashy_dp]Chasing the sun[/url] [img:446aba9c11]http://img209.imageshack.us/img209/1863/sig02aslashylo4.jpg[/img:446aba9c11]


Wysłany: 2007-08-14 14:54

Zdecydowali się na bardziej rockowy (rzeczywiście: mniej oryginalny) wariant wokalowy - kwestia decyzji... Obawiałem się tego, ale kawałek po wielokrotnym przesłuchaniu wciąga. Bardzo chwytliwy refren! Zespół broni się raczej jako całość, niż akompaniament dla wokalistki i to... też jest jakaś metoda. :)

Generalnie, choć podtrzymuję zdanie o komercyjnym charakterze nowej płyty, daję szansę zespołowi. Anette wyrobi się, mam nadzieję.


Nie daj się kopać w ryj, chociaż kopią z każdej strony.


Wysłany: 2007-08-14 16:09

Megarozczarowanie
Zero klimatu Nightwisha :x
Nowego Within Temptation ani Evanescence nie potrzebujemy :evil: :evil: :evil:



Wysłany: 2007-08-14 17:28

[b:2e55028495]Na plus:[/b:2e55028495]
- Calkiem ladna dupcia z Anette.
- Wokal nie jest wzorowany na poprzedni, tak jak to mialo miejsce w Theater of Tragedy
- Tuomas ma calkiem fajne Trirony
- Bullet time, kupa klakow i nagie klaty zdaja sie byc calkiem efektowne. Szkoda, ze wokalistke uchwycili w nieco innej konwencji.

[b:2e55028495]Dlaczego pasztet:[/b:2e55028495]
- Jak wspomniala Freya - kopia Within Temptation, calkowity brak klimatu Nightwisha.
- Pioseneczka jeszcze prostsza niz poprzednie single
- Brak power-metalowego kopniaka z syrena strazacka w glosie, wszystko jest mdle.
- Aniolka mogli brutalnie zgwalcic a kosci sprzedac jako przynoszace sczescie relikwie na przydroznym straganie..
- No prosze, Marco przestal sie wydzierac? :D



Wysłany: 2007-08-14 18:36

dymek (Anciliae)
dymek
Posty: 270
Ludomy (tudzież Poznań)

Teledysk jakiś nijaki :? Chłopaki wyglądają, jakby grali nie wiadomo jak ciężki kawałek, a wokalistka jakby śpiewała na Eurowizji.
[quote:ac57026a66="Vincent"]Aniolka mogli brutalnie zgwalcic a kosci sprzedac jako przynoszace sczescie relikwie na przydroznym straganie..[/quote:ac57026a66]
No chociażby :wink: Mogli zrobić z nim cokolwiek, a tu... 'Panie reżyser, nie rozpędzaj się pan tak z tym teledyskiem, bo kawałek ma tylko trzy minuty...', więc chłopina musiał go jakoś zakończyć zanim ten się rozwinął i teraz klip ma w sobie jakieś wewnętrzne fuj... ukryte 'psjiee...'.
[quote:ac57026a66="Narea"]szczerze, wygląda jakby nie za bardzo wiedziała co z sobą zrobić przed kamerą... [/quote:ac57026a66]
A to swoją drogą.
[quote:ac57026a66="slashy"]Powiem tak: milej sie ogląda niż słucha.[/quote:ac57026a66]
A mi odwrotnie :?

Ogólnie kawałek popujący, przeznaczony na potrzeby promocji na listach przebojów- ale to nic dziwnego. Piosenka jest w sumie fajna- jak już niejednokrotnie padło powyżej, wpada w ucho, ale pozostawia pewien niesmak.
Generalnie, może jeszcze kiedyś posłucham kilka razy, potem zapomne i tyle. To już nie Nightwish.


[img:c20ec57fc2]http://images21.fotosik.pl/277/bb0cde48e364092a.jpg[/img:c20ec57fc2]


Wysłany: 2007-08-14 18:38

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

[quote:2fea258baa="Vincent"][b:2fea258baa]Na plus:[/b:2fea258baa]
- Calkiem ladna dupcia z Anette.
[/quote:2fea258baa]

No wiesz co, drogi Vincencie, gdzie Twoja finezja i wysublimowanie :lol: :twisted:

Aha, te kłaki reszty kapeli rzeczywiście zajebiste, z miłą chęcią się je ogląda, reszta teledysku taka przesłodzona :P


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2007-08-14 20:10

[quote:72bc5241b8="minawi"]
No wiesz co, drogi Vincencie, gdzie Twoja finezja i wysublimowanie :lol: :twisted:
[/quote:72bc5241b8]
ekhm,
znaczylo to, ze jej oczy odzwierciedlaja jej du..sze
Wizja ust ow damy, pieszczacych faliczny ksztalt mikrofonu jest dla mnie dosc atrakcyjna. Na tyle, by wulgarnie, wrecz z jarmarcznym rozmachem wyrazac sie na temat kruczowlosej wokalistki.
Ach, Anette, Anette! Piekniejszego imienia nie znajde po zadnej ze stron tego swiata!



Wysłany: 2007-08-15 16:36

Ja zgadzam się z Pasikiem i Minawi - nowy kawałek jest świetny, ja właśnie starego wokalu nie trawiłem :))



Nightwish - Amaranth w Sieci Wysłany: 2007-08-16 07:32

ja zostanę przy płytach NIGHTWISH'a z Tarją. Bo z całym szacunkiem... głos Anettki, choć może się komuś podobać i mogą ją inni ludzie podziwiać, ale ja jej nie zdzierżę :? cały klimat muzyki Nightwish, jak dla mnie, poprostu zniknął przez panią Olzon:?


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2007-08-16 08:40

[quote:eebf7a83a5="Narea"] Anette i to jej bujanie się na boki... :? szczerze, wygląda jakby nie za bardzo wiedziała co z sobą zrobić przed kamerą... :roll:[/quote:eebf7a83a5]

O, dokladnie! Pląsy niczym z disco w remizie... Za plecami kapela macha piórami a panna odwala jakas amatorszczyzne. I juz wolalam Tarje w dostojnych płaszczach niż Anette w "topowych" geterkach...No ludzie...Cały klimat szlag trafil


"Każdy bóg sprowadza na swych wyznawców własny rodzaj szaleństwa" P.Hine


Wysłany: 2007-08-16 09:15

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Ja tam bym była za tym żeby śpiewał - wersja "High Hopes" kawałka Floydów zagrana na jakimś koncercie była genialna. Dobrze, że Tarja tam nie zaśpiewała, bo nie dałoby tego ugryźć :twisted:


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2007-08-16 14:06

O ku***...< spory potok przekleństw pod adresem byłego wokalu najtfisza >....nie no, to napewno da się jakoś wytłumaczuc...pewno zacmiło ją albo miała jakieś traumatyczne przeżycia :)



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło